Skip to content Skip to footer

En Çok Okunan Haberler Kredi Başvurusu

Uzmanlar Kredi

En Çok Okunan Haberler Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Kredi Danışmanlık Nedir, Borç Kapatma Kredisi Alabilir Miyim, En Uygun Kredi Hangi Bankada Ve Güncel Faiz Oranları

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Konut Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En Çok Okunan günümüzde birçok insan her ay kira ödemek yerine aynı parayla ev sahibi olarak geleceğe yatırım yapmayı tercih etmekte. Başlarda yüksek miktarda bir borcun altına girmek özellikle genç yaştaki kişileri korkutsa da aslında aylık olarak aynı harcamayı gerçekleştirerek belirli bir süre sonrasında ev sahibi olmak oldukça cazip ve avantajlı bir fikir. İşte, konut kredisi de kira giderleri yerine kredi ödemeyi tercih edenlerde bankaların mülk sahibi olmaya yönelik verdiği bir kredi türüdür.
Borç kapatmalı kredi

En Çok Okunan Haberler Kredi Başvurusu Koşullar Ve Evraklar

Mülk ya da ev kredisi olarak da adlandırılan bu kredi türünde vade oranları genellikle 5 yıldan başlayıp 30 yıla kadar uzatılabilmekte. En çok okunan haberlerde Sabit faiz oranı gibi büyük bir avantaja sahip konut kredisinde, kredi başvurunuz, yeni evin değerine bağlı olarak değerlendirileceği içim satın almak istediğiniz eve kredi başvurusundan önce karar vermeniz gerekmekte. Ev kredisi başvurularında Halk Bank, Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Yapı Kredi Bankası gibi büyük bankaların talep ettikleri belgeler ise şu şekilde;

  • Kimlik belgesi,
  • İkametgâh belgesi,
  • Özel sektör çalışanları SGK dokümanı, iş yerinden alınan imza sirküleri ve maaş bordrosu, memurlar; maaş bordrosu ve ikametgâh belgesi, emeklilerde aylık maaş dökümü ve var ise ek gelir belgesi, serbest meslek çalışanlarda ise vergi levhası, vergi odasına kayıt belgesi, ticaret sicil gazetesi ve varsa tapu fotokopisi gibi düzenli geliri kanıtlayan belgeler.

Borç Kapatmalı Kredi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kredi Danışmanlık Hizmetleri İle Kredi Alabilir Miyim En Çok Okunan

Tüm bu belgeler ve aranan şartlar karşılandığında konut kredileri kolay bir prosedüre sahip kredilerdir. Çünkü bu kredi türünün ödenmeme riski diğer kredilere göre çok daha düşüktür. Bunun sebebi ise kredi sağlanan mülkün banka tarafından ipotek ile teminat altına alınmasıdır. Yani, krediyi alan kişi borcu ödemese dahi banka eve el koyarak zarara girmekten kendini kurtarabilir. Fakat yine de başvuru sahibine ait gelir düzeyi ve kredi notu gibi incelemeler sonucunda kredi onayı banka yetkilisinin kararıdır.

Ev Kredisi Başvurusu Ve Faiz Oranları

Ev kredisi başvurusu gerçekleştirmeden önce farklı bankalara ait faiz oranlarının doğru bir şekilde karşılaştırılması, birden fazla bankadan teklif alınması, zorunlu sigorta ve dosya masraflarına ait ekstra giderlerin hesaplanması ve uygun ödeme seçeneklerinin değerlendirilmesi yapılması gereken temel adımlar olup kredi sonrasında yaşanacak tüm aksaklıkların önüne geçen basit yöntemlerdir. Tüm bu araştırmaları ise artık hem internet üzerinden hem de banka şubelerinden kolayca gerçekleştirmeniz mümkün.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

kredi faiz oranlarında son durum

Yorum Yap

0.0/5