You are currently viewing Emekliye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
Emekliye İhtiyaç Kredisi

Emekliye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Emekliye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Genel olarak kredi çekmek işin belirli bir işin olması gerekmektedir. Bu sebeple de emekliler düşük oranlı emekli maaşları ile kredi çekmekte zorlanabilirler. Emeklilere kredi verileceği zaman genellikle düşük tutarlarda krediler veriliyor olsa da emekliler için özel geliştirilmiş krediler bulunmaktadır.

Emekliye kredi veren bankalar arasında en sık kullanılanlar kamu bankalarıdır. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası kamu bankalarıdır ve emeklilere özel oldukça avantajlı krediler sunmaktadırlar.

Ziraat Bankası emekliye kredi vermek için emeklinin artısı kredi paketi adı altında kredi oluşturmuştur. Ancak bu kredinin alınabilmesi için emekli olan kişinin maaşını Ziraat Bankası’ndan alıyor olması gerekir.

20.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunan Ziraat, %1,18 faiz oranı ile 60 aya kadar vade sunmaktadır. Vade tutarı aylık yaklaşık 500 TL olmaktadır.

Emekliye kredi Halkbank tarafından verildiğinde çekebileceğiniz tutar 100.000’e kadar artmaktadır. Mutlu emekli ihtiyaç kredisi olarak adlandırılmaktadır. Maaşını Halkbank’tan alan ya da maaşını Halkbank’a aktarmayı taahhüt eden emekliler için verilebilen bu krediler için faiz oranı %1,18’den başlatılmaktadır.

Halkbank’ta emekli mini kredi kapsamında verilen kredilerde de 5.000 TL’ye kadarki olan ihtiyaçların karşılanması amacı ile %1,18 faiz oranıyla farklı ödeme seçenekleri ile kredi seçeneği de bulunmaktadır.

Kredi ödemesi için artan fiyatlı, azalan fiyatlı, aylık eşit taksitli gibi farklı imkanlar sunulmaktadır.

Emekliye kredi Vakıfbank tarafından verileceği zaman yine diğer bankalarda da olduğu gibi kişinin emekli maaşını Vakıfbank üzerinden alıyor olması gerekmektedir. Uygun faiz oranlı bu krediden yararlanabilmek için maaşınızın 22 katının 100.000 TL’ye ulaşıyor olması gerekmektedir.

Maaşını farklı bankadan alan kişiler için de kredi notuna göre uygulanacak faiz oranları ile maaşının 15 katı kadar tutarda bir kredi verilmektedir.

Kredi Danışmanlık Başvurusu

 

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

 

Bir cevap yazın