Skip to content Skip to footer

Emekli Kredisi Avantajları

Emekli Kredisi Avantajları. Faiz oranlarının düşmesi ile emekliye verilen krediler ve kampanyalar günden güne çoğaldı. Emeklilere kredi veren bankalar, emeklilere kredi kampanyaları 2017 yılı itibariyle çeşitli promosyon imkanları ve ödemeleri düzenlemeleri kapıda. Emekli maaşı alan ve kredi kullanmak isteyen müşterilerimiz için kısaca kredi veren bankaları ve avantajlarını araştırdık.

 

Kredi Kampanyaları

Emekli Kredisi  Türkiye’nin büyük ve köklü bankaları emekli maaşı alanlara ayrıcalık tanıyarak daha uygun şartlarda kredi imkanları sağlamaktadır. Yasal takibi yada kredi çekmesine engel teşkil etmeyen emekli maaşı alan müşterilerine cazip kredi ürünleri mevcuttur. Çünkü emeklilerin, hayat boyunca sabit bir gelirleri var olduğundan kredi ödemelerini yapmama ihtimalleri daha azdır. Bu sebeple bankaların bir çoğu emeklilere kredi kampanyaları düzenlenerek, kredi kullandırmaktadırlar.

Emekli olan kişiler genel olarak maaşlarını devlet bankalarından almakta. Özel bankalar ise emekli olan kişilere cazip kredi paketlerini sunarken aslında maaş müşterisi edinmek adına bunu yapmaktadır. Kredi başvurusu yapmak isteyen emekli kartı sahiplerine bankalar maaş aktarımı için ısrar etmekte yada şart koşmaktadır. Emekli maaşlarını taşıyan müşterilerine faizsiz 10.000 TL kredi avantajı yada yüksek faizli birikim hesapları sunmaktadır. Genel hatları ile Kredisi veren bankaların kampanyalarına bir göz atalım.

 

ING Bank Emekli Kredisi

Emekli Kredisi  Emekli maaşını ING’ ye taşıyan Emekli Sandığı, SSK ve BAĞ-KUR emeklileri 2 çeyrek altın, Emekli maaşını ING’ ye taşıyarak 10.000 TL ve üzeri kredi kullanan emekliler ise 3 çeyrek altın kazanıyor Emekli maaşınızı ING’ ye taşıyarak, 2 çeyrek altın değerinde hediye fırsatından yararlanabilirsiniz. Emekli maaşınızı ING’ ye taşıyarak, 10.000 TL ve üzeri tutarda, 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmanız durumunda 1 çeyrek altın daha, toplamda 3 çeyrek altın değerine kadar hediye kazanma fırsatından yararlanabilirsiniz Kampanyadan, 700 TL ve üzeri tutarda maaşını 4 yıl bankamızdan almayı taahhüt eden, maaşı bankamıza yatmış ve Destek Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) sahibi müşteri, bir defa yararlanabilir. 1 çeyrek altın 1.61 gr. olup, maaşı bankamıza yatan müşterinin altın hesabına, gr. cinsinden yatırılır. Taahhüde aykırılıkta, ilgili tarihte verilen gr. altın karşılığı TL müşteriye borç yansıtılır.

 

İş Bankası Emekli Kredisi

Emekli Kredisi  İş Bankası Emekli Kredisi, SGK ya bağlı SSK, Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR emekli maaş ödemelerini İş Bankası’na aktaran tüm SGK emeklileri, emekli maaşlarının ayda bir ödenmesine bağlı olarak ayda bir taksit ödemeli veya emekli maaşlarının üç ayda bir ödenmesine bağlı olarak üç ayda bir taksit ödemeli Kredi neden yararlanabilmektedir. Bu kredi kapsamında 24 ay vadeli 10.000 TL. kredi kullanan bir müşteri aylık 490,24 TL. taksit ödemesi gerekmektedir. Kredinin sigorta dahil toplam masrafı 207,50 TL’dir. Faiz oranı %1,12′ dir.

Denizbank Emekli Kredisi

Denizbank emekli kredisi, emekli büyüklerimize 300 TL nakit hediye! Emekli maaşını Denizbank’a transfer eden emekliler hoş geldin hediyesi olarak 300 TL kazanma fırsatını yakalıyor.  Kampanya avantajlarından Kurtaran Hesap başvurusu yapıp başvuruları onaylanan Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, BAĞ-KUR, SSK) emekli maaşını Denizbank’tan almaya başlayan emekliler faydalanabilecektir. Kampanya öncesinde Kurtaran Hesap sahibi olan emekliler, maaş aktarımını gerçekleştirmeleri durumunda nakit ödülden yararlanabilecektir. Kampanyaya katılan emeklinin ilk maaşının Denizbank hesaplarına yatmasını takip eden ay içerisinde maaş hesabına 300 TL nakit hediye tutarı yatırılacaktır. Müşterinin ödüle hak kazanabilmesi için maaşını 3 yıl (36 ay) Denizbank aracılığı ile alması gerekmektedir.

Şekerbank Emekli Kredisi

Emekli Kredisi Şekerbank emekli maaşı, maaşını Şekerbank’a taşıyan emeklilere Maaşını Şekerbank’a taşıyan sigorta emeklilerine 2 adet çeyrek altın hediye ediliyor ya da faizsiz, masrafsız, 24 ay vadeli 2. 400 lira tutarında bireysel ihtiyaç kredisi sunuluyor.

“Şekerbank’ta emeklilerin yeri ayrı” sloganıyla geçtiğimiz yıl başlatılan proje kapsamında birçok ilke imza atan banka, yılın ilk çeyreğinde geçerli olan ve büyük talep gören “Altın Hediyeli Emekli Maaş Kampanyasının ardından şimdi de “Emekli Maaş Kampanyası” başlattı.

 

Garanti Bankası Emekli Kredisi

Emekli Kredisi Garanti Bankası , Garanti’den tüm emeklilere 36 aya varan vadelerde ve özel indirimli faiz oranıyla, kredi! Ayrıca maaşını 3 ayda bir alan kamu emeklileri için taksitleri 3 ayda 1 ödenebilen kredi imkanı. Tek yapmanız gereken nüfus cüzdanınız ile birlikte size en yakın Garanti şubesine uğramak! Üstelik emekli maaşınızı Garanti Bankası’na taşırsanız, kredi geri ödemelerinde şubeye gelmenize gerek kalmaz. Bu kredi kapsamında 5000 TL. kredi için 36 ay boyunca aylık 178,96 TL. ödemeniz gereklidir. Faiz oranı %1,20 dir.

 

Yapı Kredi Emekli Kredisi

Emekli Kredisi Yapı Kredi emekli kredisi, emekli maaşınızı Yapı Kredi’ye taşıyın, 300 TL puan kazanın! 31 Ocak 2017’ye kadar, 36 ay boyunca emekli maaşınızı bankamızdan almayı taahhüt edin, 300 TL puan kazanma fırsatı yakalayın. Üstelik Yapı Kredi Emeklilik Paketi avantajlarından da faydalanın. Kampanya, bankamızdan emekli maaşını alan ya da bankamıza emekli maaşını taşıyacak tüm SSK, Emekli Sandığı, BAĞ-KUR emeklileri için geçerlidir. Üstelik SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklileri sadece kimlik belgesi ile şubelerimize başvurup maaşlarını Yapı Kredi’den almaya başlayabilirler. Ayrıca maaşlarınızı e-devlet üzerinden Yapı Kredi’ye taşımak istediğinizde İnternet şubesine giriş yapmanız yeterli olacaktır, internet şubesine giriş yaptığınız başka hiç bir şifreye ihtiyaç duymadan ve ücretsiz olarak e-Devlet Kapısı’na giriş yaparak da emekli maaşınızı taşıyabilirsiniz.

Emekli kredisi ile ilgili vermiş olduğumuz bilgiler bankalar tarafından yapılan düzenlemeler sonucunda farklılık gösterebilir.

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

9 Comments

 • Ömer Faruk
  Posted 20/01/2017 at 09:32

  Bende ziraat bankasından emekli maaşı alıyorum ama daha önceden bir kredi çektim zamanında ödeyemediğim için yapılandırmaya gidildi hala düzenli otomatik ödemesi yapılıyor acaba bana çıkar mı ?

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 20/01/2017 at 13:52

   Ömer Bey, Durumunuz opsiyonel olabilir. Kredi başvuru doldurmanız halinde durumunuzu inceleyebiliriz.

 • Murat
  Posted 20/01/2017 at 11:48

  PTT den kredi almak istiyorum ama Deniz Bankasından çektiğim bir kredi daha var. Bu kredi ptt kredisi almama engel olur mu?

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 20/01/2017 at 13:50

   Murat Bey, Kredi kullanmanızda bir sıkıntı olmaz. Kredi başvuru formu üzerinden bize dönüş yapabilirsiniz.

 • kayhan
  Posted 20/01/2017 at 12:37

  Emekliyim maaşımı alıyorum. Oğluma kredi çekmek istiyorum. Emekli kredisi için yaş sınırı var mı ?

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 20/01/2017 at 13:21

   Kayhan Bey, Emekli kredisi kullanmanız için yaş sınırı şart değildir.

 • Metin Çakır
  Posted 02/03/2017 at 22:41

  Ben hem emekli ve çalışıyorum borçları bir yere toplamak istiyorum formu doldurdum

 • Gokhan ucler
  Posted 17/04/2017 at 01:30

  Ziraat bankasindan maasimj aliyorum emekliyim icralik olmustum ama 2 ay once tum borclarimj odeyip kapattim dosyayi. Kredi cekebilir miyim ?

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 18/04/2017 at 12:59

   Gökhan Bey, Durumunuzu daha detaylı anlayabilmemiz için bizi sabit numaralarımız üzerinden hafta içi her gün 08:30 – 17:30 arasında arayabilirsiniz.

Yorum Yap

0.0/5