Skip to content Skip to footer

Ek Taksit Ve Erteleme

Kredi Kartı Ek Taksit Ve Erteleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu yaz çoğu vatandaş özellikle gezi ve tatil bütçelerini yükseltti. Aynı zamanda temel ihtiyaç giderlerine yaz mevsiminde tatil masrafları da gelince, kredi kartı harcamaları üst üste geldi. Yaz mevsimi sona erip, Eylül ile beraber mevsimin değişmesiyle de okul hazırlıkları, hane ihtiyaçları, önümüzde ki kış için kışlık elbise ve tabii mutfak ihtiyaçları gibi olması gerekler için harcamalarını yükseltti.

Kredi kartı ek taksit ve erteleme

Uzmanlar, kredi kartları için bundan sonra kartın limiti neyse sonuna kadar harcanmaya geçildiği bir zamanın yaşanıyor olduğunu gözler önüne seriyor ve giderlerin arttığı bu zamanlarda bankaların sunduğu “ek taksit” ya da “Kredi kartı Ek taksit ve erteleme” kolaylıkları, kullanıcıların az da olsa rahatlamasını sağlıyor. Bu kolaylıklar, “borç ödeyememe” riskini de en aza indiriyor. İşte detaylar…

Kredi Danışmanlığı Başvurusu

   

  KREDİ KARTI HARCAMALARI VATANDAŞI ZORLUYOR!

  Bankalar arası Kart Merkezi (BKM) açıklamalarına göre ilk 7 aylık zamanda, toplamda 92 milyon tane kredi kartıyla 1 trilyon 364 milyar liralık harcama gerçekleşmiş durumda. Bu harcama tutarı, 2021 yılının tümünde yapılan kartlı harcamalara denk geliyor. Kısaca 2022’nin ortasına kadar, geçen yılın bilgilerine göre 1 yıllık harcama yapılmış vaziyette. Nakit avans harcamaları ile bu zamandaki kredi kartı harcamaları 1,5 trilyon lirayı da geçiyor.

  Ek Taksit Ve Erteleme

  Kredi Kartı Borçları Erteleme

  Artık her alışverişte kullandığımız kredi kartlarının bu fazla kullanımlarıyla beraber ekstreler de önceki zamana göre artıyor. Haliyle de kazançlar değişmediği ve aynı kaldığı için, borçları zamanında ödemelerde problemler oluşuyor. Bazen ise vatandaşın çoğu ancak kredi kartı’ nın asgari tutarını ödemeye çalışıyor. Ödenmesi zor olan vadeli borçlar sebebi ile kredi kartları da Banka tarafından kısa bir zaman sonra kullanıma kısıtlanıyor ve hemen ardından bir sonraki yasal takip süreci oluyor. Bu süreç başladığından itibaren kredi notu’ nun sıfırlanması, kırmızı kalem ve haciz gibi yerlere kadar gidebiliyor.

  EK TAKSİT VE KREDİ KARTI TAKSİT ERTELEME SEÇENEKLERİ NASIL YAPILIYOR

  Bankalar belirledikleri bir takım sektörlere göre o dönemki peşin veya taksitli ödemeler için ek taksit alternatifi getiriyor. Uzatılmış vade taksit sayısı ile ödemeler de uzun vadelerde yayılabildiği için aylık biriken ödemeler de ertelenmiş kabul ediliyor. Uzmanlar, bu sebeple “taksit erteleme” ve ya “ek taksit” seçeneklerinin, gelirinize oranla tekrar yenilenmeye alınacağını belirtiyor.

  Yorum Yap