You are currently viewing Devletten Faizsiz Hibe Kredi
KOSGEB Geri Ödemesiz Hibe Kredi

Devletten Faizsiz Hibe Kredi

Devletten Faizsiz Hibe Kredi Gün geçtikçe artan işsizlik problemine yönelik atılan bir adım olan köye dönüş kredisi ile devlet teşviki sağlanmaktadır. T.C. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın öncülüğünde uygulanan bu politika ile hem işsizlik sorununa çözüm aranmakta hem de yerli üretim desteği sağlanmaktadır. Köye dönüş projesi ile vatandaş köyüne yerleşmeye karar verip burada yürütecek bir proje geliştirebilirse devletten geri ödemesiz hibe alabilmektedir. Aynı zamanda tarım ve hayvancılığı geliştirmek için uygulanan politikalar uyarınca bankalar ve resmi bir kurum olan KOSGEB de vatandaşa faizsiz kredi ve hibe kredi olanakları sunmaktadır.

 

Köye Dönüş Kredisi’nden Kimler Faydalanabilir? Genel Şartlar Nelerdir

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Devletten Faizsiz Hibe Kredi Günümüzün en önemli sorunlarından olan işsizlik ve yerli üretimin azalması hususunda yapılan çalışmalarla gündeme gelen köye dönüş kredisi ve teşviklerle bu sorunlara büyük ölçüde çözümler üretmeye çalışan devlet, geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi imkanları ile hem gelir düzeyinde hem de yerli üretimde iyileştirmeye gitmeyi hedeflemektedir. Bu imkandan yararlanmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar: 18-41 yaş arasında olmak, SGK sorgulaması dikkate alındığında herhangi bir işte ücretli olarak çalışmamak, herhangi bir okulda okuyor olmamak( Açık öğretim ve uzaktan eğitim hariç tutularak, örgün eğitimden söz edilmektedir), esnaf veya sanatkar olmamak, vergi mükellefi olmamak ve daha önce bu projeden yararlanmamış olmak temel başvuru şartları arasında özetlenebilmektedir.

 

Köye Dönüş Kredisi Nedir

Bu şartları sağlayan ve köyüne dönüp tarım ve hayvancılık işleriyle uğraşıp hem gelir elde etmek hem daha sakin ve doğal bir hayat yaşayarak  yerli üretime katkı sağlamak isteyen her vatandaş köye dönüş kredisi uygulamasından yararlanabilmektedir.

Köye Dönüş Kredisi Kapsamında Yapılabilecek Projeler Nelerdir

Devletten Faizsiz Hibe Kredi Başvuru şartlarıyla birlikte vatandaştan bir proje geliştirmesi beklenmektedir. Bu proje tarım ve hayvancılık kapsamında birçok alanda uygulanabilmelidir. Örnek olarak yapılabilecek konu başlıkları: Hayvancılık kapsamında küçükbaş için koyun ve keçi almak; büyükbaş için manda, sığır, inek ve gebe düve alımları; tavuk çiftliği kurmak için salma tavukçuluk ve hindi, ördek, kaz ve diğer kümes hayvanlarını almak olarak sıralanabilmektedir.

Tarım Ve Hayvancılığa Destek Kredi

Tarımcılık kapsamında ise meyve bahçeleri(Kapama) kurma, her türde fide, fidan ve tohum alımı ile süs bitkisi yetiştiriciliği, kültür mantarı yetiştiriciliği, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, seracılık faaliyetleri olarak sıralanabilmektedir. Bu alanlardan herhangi birinde faaliyet göstererek köye dönüş kredisi hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını yaparak projelerini onaylatabilirse ve genel şartları yerine getirebiliyorlarsa 30.000 TL’ye kadar hibe ve faizsiz kredi imkanını elde edebilmektedirler.

 

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır

Üstelik yerleşme ve taşınma için nakliye masraflarını dert etmeye de gerek yoktur, çünkü Sosyal Yardımlaşma Vakıfları ve Belediye Başkanlıkları tarafından nakliye için de vatandaşa finansal destek sağlanacağı belirtilmektedir. Bu durumda insanların yapması gereken tek şey bu adımı atmaya karar vermek ve yeni bir hayat için başvuru yaparak projelerini hayata geçirmek olmaktadır.

Şehir hayatının gittikçe çileye dönüşen kaos ortamından, stres etkenlerinden, trafikten, pahalılığından, kalabalığından bunalan insanlar işsizlik ve gelir yetmezliği sorunuyla mücadele ederken devlet teşviki ile hayatlarına yön verebilir hale gelmektedirler.

Köye Dönüş Kredisi Amacı

Özellikle doğal yaşamı seven, tabiatla iç içe, sakin ve huzurlu bir hayat hayal eden vatandaşa kurulan emeklilik hayali minvalinde iş imkanı ve sahası sunan bu uygulama ile sağlıktan ekonomiye ve yerli üretim hacminin artışına birçok fayda sağlanmaya başlamaktadır. Köye dönüş kredisi imkanıyla 30.000 TL’ye kadar verilen hibe ve faizsiz kredi imkanları sayesinde mevcut işgücünü verimli kullanabileceğiz.
Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

Bir cevap yazın