You are currently viewing Devlet Destekli Kredi

Devlet Destekli Kredi

Devlet Destekli Kredi Devletimiz geçirmiş olduğumuz yıl içerisinde üreticilere, yarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilere, kendi işyerini açmak isteyen sanatkar ve esnaflara faizsiz kredi, girişimciler için ise geri ödemesiz hibe ile devlet destek programları dahilinde başvuru yapanlara teşvik kredilerini kullandırmıştır. Yine bu sene teşvikler dahilinde devlet destek programları dahilinde yürütülen çalışmalar ile birlikte girişimci, çiftçi, KOBİ ve esnaflara faizsiz kredilerden devlet teşviklerine kadar yeni krediler hazırlamaktadır. Bu çalışmalar kapsamında emekliler için faizsiz kredi, banka promosyon ödemeleri ve emekli farkları, esnaf ve Kobilere verilecek olan elli bin Türk Lirası faizsiz kobi kredisi için devlet işletme kredi faiz desteği, Çks’ye kayıtlı olan üretici ve çiftçiler için hayvancılık ve tarım alanında proje karşılığı genç çiftçilere otuz bin Türk Lirası köy dönüş hibe kredileri, 2018 yılında da verilecek olan hibe ve teşviklerden birkaçıdır.

Esnaf Ve Kobilere Faizsiz Kredi Desteği

Devlet Destekli Kredi Hükümet tarafından yürütülmekte olan çalışmaların neticesinde küçük Kobiler ve esnaflar için elli bin Türk Lirası faizsiz kredilerin ödemeleri 2016 yılında bitecek şeklinde hazırlanan destek kredileri gibi 2018 yılında da bu krediye benzer nitelikte destek programları oluşturularak Kobilere ve esnaflara elli bin Türk Lirası ve faizsiz KOSGEB kredisi verilmeye devam edilecektir. Ayrıca 2018 yılında verilecek olan kredilere ilişkin yapılan % 0,83 faizli lansman da, Kobilere yıllık % 10 faiz oranının altında krediler de esnaflara verilecek.

 

Tarım Ve Hayvancılık İle Uğraşan Çiftçilere Ziraat Bankası Aracılığı

Devlet Destekli Kredi Devlet tarafından sunulan bir hizmet olan ve devlet tarafından bir çok alanda yatırım yapmak isteyenlere sunulan devlet destekli kredi imkanı, Gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı tarafından verilmekte olan devlet destekleri ödemeleri, 2018 yılında da yine Ziraat Bankası aracılığı ile Çks’ ye kayıtlı olan üretici ve çiftçilere verilmeye devam edecektir. Çks yani Çiftçi kayıt sistemi, bir çok vatandaşımızın bilgilerinin kayıt altına alındığı bir program olup, gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığının çiftçinin hasat ettiği ürünleri, işlenen arazileri ve alıp satılan hayvan bilgileri sürekli kayıt altında olmasından dolayı bütün tarımsal politikalar bu bilgilere göre düzenlenmektedir.

 

Çiftçi Kredisi

Böylelikle de sistemli çalışılmış olur ve tarımsal açıdan ülkemizi yükseltme hedeflerine yaklaşılmış olunur. Bunun yanı sıra üreticilere verilmekte olan sigorta güvencesi ve devlet teşviklerinden yararlanmak isteyen çiftçilerin bu veri tabanına kayır olmaları gerekmektedir. Çünkü, ancak bu veri tabanına kayıt olan çiftçiler bu imkanlardan faydalanabilmektedir.

2018 yılında Ziraat Bankası aracılığıyla çiftçi, işçi, memur ve esnafa devlet destekleri verilmeye devam edecektir. Ödenecek olan devlet destekleme ödemelerinin Ziraat Bankası’nın yanı sıra Devlet bankaları olan Halkbank ve Vakıf Bank gibi bankalarda memur ve esnafa faizsiz ve düşük faizli kredi ödemeleri yapılacaktır.

 

Faizsiz Finansman

Devlet Destekli Kredi 2018 yılında esnaflara otuz bin Türk Lirası faizsiz kredi imkanları sunulmaya devam ederken, bu krediden yararlanmak isteyen esnafların bağlı bulundukları Esnaf ve Kefalet Kooperatifine başvuru yapmaları gerekmektedir. Esnaflarım Esnaf ve Kefalet Kooperatifine yaptıkları başvurunun ihtiyaç duydukları talepler doğrultusunda değerlendirilmesinin ardından başvurular Halk banka iletilir ve bankanın da onay vermesini takiben Esnaf ve Kefalet Kooperatifi destekli kredi kullanılmış olacaktır. Ayrıca Vakıf Bank aracılığıyla da memurlara özel sunulan düşük faizli krediler de verilmeye devam edecektir.

 

2018 KOSGEB Hibe Kredi Şartları

Devlet Destekli Kredi Kendi adınıza ait bir işletme kurmak istiyorsanız KOSGEB 2018 hibe kredisi imkanı kaçırmamanız gereken bir fırsattır ve 2018 yılı Kosgeb hibe kredi şartları ide geçen yıllara oranla daha hafifletilmiştir. KOSGEB hibe kredisinden yararlanabilmeniz için öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimi programına dahil olmalı ve bu programı başarıyla tamamlayarak projenizi oluşturmalısınız. Uygulamalı girişimcilik programı ise her yıl belirli il ve ilçelerde belirli tarihlerde ve katılımcı sayısına göre ücretsiz olarak verilmektedir.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler…

Bir cevap yazın