Skip to content Skip to footer

Devlet Destekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Devlet Destekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Pandemi kredisi olarak da bilinen devlet destekli ihtiyaç kredisi aralıkta Çin’de ortaya çıkmış olan ve etkisini sonralarda bizim ülkemizde de gösteren korona virüs sebebi ile çıkarılmış bir kredi türüdür.

Virüs sonrası sadece sağlık değil, ekonomi de kötü etkilenmiştir. Bu sebeple de devlet bankaları olan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Banka’ları tarafından bir ihtiyaç kredisi türü çıkarılmıştır.

Aylık geliri 5.000 TL altında olan herkes için başvuruya açılmış olan bu krediler 10.000 TL tutarındadır. Oldukça düşük bir ücretle verilecek olan kredi, ilk 6 ay ödemesizdir. Genç, yaşlı herkes tarafından yararlanılabilecek bu krediyi emekliler de kullanabilir.

Başvuru ile verilecek olan kişilerin başvuruları incelenmesi sonucu olumlu yanıt, kredi için başvurulan banka tarafından SMS yolu ile kişiye iletilir. Bu krediye başvurulması için hane gelirinin 5.000 TL altında olması gerektiği gibi her haneden de sadece 1 kişinin başvurması gerekir. Aksi bir durumda başvurular değerlendirmeye alınmaz. Her haneden sadece 1 kişi bu krediden yararlanabilmektedir. Farklı bankalardan pandemi kredisi almak mümkün değildir.

%0,49 faiz oranlı kredi için 7.500 TL 5.000 TL ve 3.000 TL gibi alt limitler de verilmiştir. Bu sayede ufak ihtiyaçlarını karşılamak isteyen emekliler dahil herkes bu

krediden yararlanabilir. Kredinin size çıkmış olması dahilinde ilgili bankaların ATM’lerinden kredinizi çekebilirsiniz.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler

Kredi Danışmanlık Başvurusu

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Yorum Yap

0.0/5