Devlet Destekli Hibe Kredi Nasıl Çıkar?
devlet destekli hibe kredi nedir hibe kredi nasıl alınır

Devlet Destekli Hibe Kredi Nasıl Çıkar?

Devlet destekli hibe kredi nedir? Müşterilerimiz tarafından sıklıkla sorulan devlet destekli hibe kredi sorularına yanıt veriyoruz. Devlet ciddi girişimcilere geri ödemesiz kredi yani hibe kredi desteği sağlıyor. Fakat aklınıza takılan devletten geri ödemesiz kredi alabilir miyim? Hibe kredisi almak için şartlar nedir? Hibe kredisi başvurusu yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Eğer ki farklı bir sorunuz var ise konun altına yorum yapabilirsiniz. Gelelim bu soruların cevaplarına.

Hibe kredi alabilmeniz için en az ilk okul mezunu ve 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmekte. Henüz işletmeniz yok ve girişimci olarak güzel bir projeniz varsa hibe kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun dışında işletmenizi büyütmek üzerede kredi başvurusu yapabilirsiniz. Hibe kredi kullanımı için gelen bir iş kriteri bulunmamaktadır.

Hibe kredisi başvurusu yapmadan önce projenizi iyi fizibilite edin. Devlet destekli hibe kredisi başvurusunun temeli projemizdir. Yapmak istediğiniz iş ne olursa olsun ister tarım üzerine isterseniz teknoloji üzerine olsun. Tüm projeler aynı değerde incelenmektedir. Projenizin maliyeti ve kendini amorti etme süreci birincil öncelik olarak değerlendirilmektedir. Hangi sektör olduğu yada hangi alan olduğu önemli değil, projelerin paraya dönüştürmenin zamanı çoktan geldi! Diyorsanız hibe kredisi almanın da zamanı gelmiştir. Hibe kredi almak ilk bakışta zor gibi görünse de aslında oldukça basit. Pek çok sektör için hibe kredi verilmekte. Devletimizin sunduğu bu destekten mutlaka yararlanın. Sermayenizi oluşturmak için binlerce TL geri ödemesiz kredi kullanabilirsiniz.

Şunu belirtmekte fayda var devlet her hibe kredi başvurusuna olumlu yanıt vermiyor. Yani bunun için özgün bir fikriniz veya projeniz olması gerekli. Projeniz varsa hibe kredi almak için yapmanız gereken bazı prosedürler var. Yani benim projem var bu iş tutar diyerek kredi başvurusu yapmayınız.

Öncelikle KOSGEB üzerinden kayıt işlemlerinizi tamamlayınız. Girişimci olarak size gereken KOSGEB sertifikalarını temin edin. KOSGEB kursunu bitirdikten sonra ise iş planınızı doğru yapmanız gerekmektedir. İnternetten edindiğiniz bilgiler ile iş planınızı yaparsanız büyük ihtimal ile kabul görmeyecektir. Hibe desteğinize başvuru yapmadan önce mutlaka uzman kişilerden yardım alın. KOSGEB Danışmanlık hizmeti almanız kuracağınız işin projelendirme kısmı için büyük önem arz etmektedir.

Devlet destekli hibe kredi projenizi oluştururken yazımızda bilgileri doğru yaparsanız desteğinize sorunsuz edinebilirsiniz. Tekrar uyarmakta fayda gördüğümüz nokta KOSGEB kurslarından sonra mutlaka danışmanlık hizmeti alarak projelendirme kısmını tamamlayınız. İnternet üzerinden araştırma yaparak iş kurma hayalinizi suya düşürmeyin.

Eğer siz de ihtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi krediler için kredi başvurusu yapmak istiyorsanız ya da en uygun kredi seçenekleri ile ilgili yazılarımızı okumak istiyorsanız linklere tıklayın.

Bir cevap yazın