Skip to content Skip to footer

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi Günümüzde birçok kişi kredi çekmek adına bankalara başvuruda bulunmaktadır. Başvuranların bir kısmı kredi kullanabilirken bir kısmı bazı engellere takılabilmektedir. Bu noktada kredi çekebilmek için belirli şartlar bulunmakta ve bu şartları sağlayanlar bankaların verdiği kredi imkanlarından yararlanmaktadır. Birçok şart alt alta banka tarafından sunulsa da büyük ölçüde önemli şartlardan birisi belgelendirilen gelir ve sigortadır. Peki kredi kullanmak isteyen kişi çalışmıyor ya da çalışsa dahi sigorta primi işlemiyor ise ne olacak? Yazımızda tüm merak edilenleri, çalışmayanların kredi çekip çekemeyeceğini ayrıntıları ile anlatacağız…

Kredi Çekmek İçin Çalışıyor Olmak Şart mı?

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi Kredi başvurusu sırasında banka tarafından birçok kriter göz önüne alınır. Bu noktada banka bir nevi kendini sağlama almak ve ödemenin gerçekleşmesini sağlamak adına kredi başvuru yapan kişiden birçok şey talep eder ve bir takım kriterleri göz önüne alarak değerlendirme gerçekleştirir. Bu kriterlerden en önemlisi ise gelir durumudur. Kişinin bu noktada gelirini belgelemesi gerekmektedir. bir gelirin olması demek banka için borcun ödenebilmesi anlamını taşır ve bu noktada oldukça önemlidir. Şunu söylemek gerekiyor ki, eğer çalışmıyor ancak düzenli bir geliriniz var ise bunun belgelenerek bankaya sunulması gerekir.

 

Kredi Çekmenin Şartları

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi Bu sayede kredi çekme şansı doğar. Ancak bu aşama da çekilecek tutar gelir ile doğru orantılı olarak belirlenmektedir. Kredi kullanmak istediğiniz tutarı buna göre belirlemelisiniz. Şöyle ki taksit ödemelerinin aylık olarak tutarı aylık gelirin %50 sinden yukarı olmaması şartı bulunmaktadır. Kısacası çalışmıyor olsanız dahi gelir sahibi olmanız gerekmekte ve bu noktada belgelendirilmiş gelirin bankaya teslimi ve ibrazı yaptırılmalıdır. Ancak bu şekilde kredi kullanabilirsiniz.

Bazı Avantajlardan ve Sunulan İmkânlardan Yararlanabilirsiniz!

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi Çalışmıyor dahi olsanız bazı durumlarda bankalar kredi imkanı sunabilmektedir. Bu nedenle avantajlardan yararlanarak kredi kullanabilir ve nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bankalardan olumlu cevap almak adına mal beyanı gerçekleştirerek gayrimenkul ve menkulleriniz sayesinde kredi kullanma imkanı yakalayabilirsiniz. Bu noktada gayrimenkule sahip iseniz bankaların sunduğu ipotekli kredilerden de yararlanma imkanı bulabilirsiniz. Bunun için faiz oranları ve ödeme koşulları size uygun olan bir bankaya başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Kredi için gayrimenkulü ipotek ettirebilir ve olumlu yanıt alabilirsiniz. Kredi ödemenizi bitirdikten sonra gayrimenkul üzerinde ki ipotek banka tarafından kaldırılır. Bu sayede sizde nakit ihtiyacınızı gidermiş olursunuz.

Kefil ile Kredi Kullanımı Mümkün Oluyor!

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir mi Bu noktada birçok çalışmayan kişi kefil yolu ile kredi kullanımı yapıyor. Günümüzde birçok kişi kefil olmayı tercih etmese de eğer çalışmıyor iseniz bir kefil bularak sayesinde kredi işleminiz onaylanabilir. Ancak bu noktada kefilinde bazı şartları taşıyor olması gerekmektedir. En önemlisi kefilin kredi puanı iyi olmalıdır. Bu noktada findeks raporlamasından kredi notunu öğrenebilirsiniz. Kısacası kredi sicili temiz olan biri ancak kefil olarak banka tarafından kabul görebilir. Bununla birlikte gelir belgesinin beyanı kefil için zorunlu bir belgedir. Son olarak bankanın sadık müşterilerine de böyle bir hak sunulmaktadır. Bankada mevduat hesabı olanlar, otomatik ödeme talimatı bulunanlar bu noktada şanslıdır. Banka tarafından kefil olma işlemine sıcak bakılabilir. Ancak kefil işlemi de bazı zamanlar sıkıntılı olabilmekte onay görmemektedir. Bu nedenle kefilin olması kesin olarak kredi kullanabileceğiniz anlamını taşımaz.

 

Eğer çalışmıyor iseniz ve bu dönemde kredi alma şansınız bulunmuyor ise hemen bir işe girerek sigortanızı başlatabilir ve yaklaşık 3. Ayın sonunda kredi başvurusundan onay ile dönebilirsiniz. Bu noktada bankalar ancak bu şekilde kredi başvurularını değerlendirerek kabul etmektedir.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler…

Yorum Yap

0.0/5