fbpx
0284 212 42 01 - 0284 212 74 53

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Borçları Kapatmak İçin İhtiyaç Kredisi Çekmenin En İyi Yolu Nedir?

Borçları Kapatmak İçin İhtiyaç Kredisi Çekmenin En İyi Yolu Nedir?

Borç Kapatma Kredisi

Yaşam kalitesinin artış göstermesi ve globalleşen dünyanın etkisi ile birlikte Türkiye de yaşayan kişilerin ihtiyaçları büyük bir artış göstermekle birlikte bankaların sunduğu cazip fırsatlar eşliğinde birçok kişi kredi kartına ve krediye yönlenmektedir. Doğru kullanım yapıldığı zaman oldukça faydalı olan ve kişinin ihtiyaçlarına anında yetişen kart ve krediler, bilinçsiz ve rastgele kullanıldığı zaman kişiyi büyük bir borç altına sokmaktadır. Bununla birlikte yaşam standartlarını arttırmak adına yapılan harcamalar, hiç beklenmedik anda çıkan ani masraflar ile birlikte kişiler kaldıramayacakları ve ödeyemeyecekleri borçların altına girebilmektedir. Bu noktada yapılan çalışmalar ve ihtiyaçlar doğrultusunda kişilere borçlar için kredi imkanı sağlanmaktadır. Eğer farklı kartlara, bankalara ayrı ayrı borcunuz bulunuyor ise bu borçları kapatma adına borç kapatma kredisi sunulmaktadır. Bu borç kapatma kredisi için bir takım koşullar bulunup, koşullar şu şekilde belirlenmiştir;

Borç Kapatma Kredisi Koşulları

  • Borçlarını kişi diğer bankaya yatıracak ise bu ödemeler ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi yahut kredi kartı borcu olmalıdır.
  • Borcun tamamı bankaya transfer edilmek zorundadır. Belirli bir meblağının ödenmesi söz konusu değildir.
  • Diğer bankalara yapılan ödemeler sırasında EFT’den ücret talep edilmemektedir.

Gerekli tüm şartların sağlanması ile birlikte kişi borçlanacağı yeni bankaya bir takım evrakları sunmak durumundadır.

Kredi Başvurusu
Borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için Uzmanlar Kredi üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi için hangi evraklar gerekir?

  • bankaya nüfus cüzdanı yahut noter tasdikli suret götürülmelidir.
  • gelir belgesi ya da maaş bordrosu takdim edilmelidir.
  • adres kayıt bilgileri güncel olmalı ve bir adet fatura teslim edilmelidir.

Bu aşamadan sonra hangi bankaya ne zaman ne kadar ödemem var sıkıntısı yaşamadan tüm borçları bir bankada toplayarak sadece bir yere belirli tarihlerde ödeme yapabilirsiniz. En uygun kredi yazımızı okuyabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi ve ihtiyaç kredisi

Bunun yanı sıra eğer yüklü borçlarınız bulunuyor ise bu noktada ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunarak nakit ihtiyaçlarınızı ve borçlarınızı karşılayabilirsiniz. Uygun ödeme koşulları ile kişilere sunulan ihtiyaç kredisi sayesinde borçlarınızı kapatabilir. Bu noktada bankaya belirlediğiniz ödeme planı dahilinde borçlarınızı düzenli bir biçim de ödeyebilirsiniz.  İhtiyaç kredisi çekmenin en iyi yollarına baktığımızda ilk olarak ne Kadarlık bir borcunuz var bunu planlamalısınız. Kimi banka ihtiyaç kredisi tavan sınırını 15.000 TL ile belirlerken kimi banka 50.000 TL ye kadar ihtiyaç kredisi imkanı sunarak kişilere nakit desteği sağlamaktadır. Bu aşamada ne Kadarlık bir tutara ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra bankaların ihtiyaç kredisi için faiz oranlarını kontrol etmelisiniz. Bu noktada bankaların kendi kanallarında dahi faiz oranları değişmektedir. Şöyle ki eğer çağrı merkezi üzerinden kredi kullanıyor iseniz faiz oranı başka, mobil şubeniz üzerinden kredi kullanıyor iseniz faiz oranı başka, şube üzerinden kullanıyor iseniz başkadır. Bu aşamada dikkatli bir biçimde faiz oranları kontrol ettikten sonra bankanızı belirleyebilirsiniz. Genellikle yıl sonunda, bayram ve tatil dönemlerinde cazip faiz oranları ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle bu dönemlerde ihtiyaç kredisi çekmek karlı bir iş anlamına gelir. En uygun faiz oranını belirledikten sonra aylık taksitlendirmenizi yaparak bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Bu aşamada dikkat edilecek bir husus vardır. Vade oranlarını düşük tuttuğunuz takdirde geri ödeme tutarında azalma olacaktır. En az vade 1 olup en fazla vade 48 ay şeklindedir.  Burada aylık ödeme yapabileceğiniz tutarda bir ödeme planı hazırladıktan sonra ister çağrı merkezinden, ister cepten isterseniz sms ile isterseniz de şubeden başvuruda bulunabilirsiniz. İhtiyaç kredisi için kefil ve ipotek gösterme şansınız da bulunmakta olup bu sayede kredi notunda çıkacak bir pürüzü de ekarte edebilirsiniz.

Uzmanlar Kredi üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bayram Kredileri başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, kredi danışmanlık ve acil kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 10 Ortalama: 4.6]
28 Haziran 2019
1.955 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN