Skip to content Skip to footer

Borç Yapılandırma

Türkiye geneline bakıldığında binlerce kişiyi oldukça çok yakından ilgilendirmekte. Vergi ve de ceza borçlarına yönelik olan borç yapılandırma için son gün 31 ağustostu. Yurttaşlar da 2023 yılı  borç yapılandırma için başvurularını tamamladı.

BORÇ YAPILANDIRMASI NE ZAMAN BİTİYOR ?

Borç yapılandırma en çok KYK kredi borcuna sahip olanları sevindirirken, 2023 yılı borç yapılandırma başvurusu adına son gün ise 31 Ağustos 2023 tarihi olarak belirlenmişti.

Kanun ile ilgili olan yapılandırma kapsamı içine alınacak 30 Nisan 2023 tarihi dahil olmak üzere bu tarihten de önceki dönemlere ait olan borçlar şu şekildedir;

  1. Bu yasaya göre, SGK ya ait prim borçları, vergi cezaları, gümrük cezaları ve de öğrenci kredisi borçlarının yeniden yapılandırılması yapılacak.

2.Bakanlıklar, SGK,  il idareleri, belediyeler ile birlikte Yatırım İzleme ve de Koordinasyon Başkanlığı adına da 30 Nisan 2023 tarihine kadar olacak  bazı borçlar da yapılandırılabilecek.

Belediyelerde yapılandırma uzatıldı mı?

En Ucuz Kredi

En ucuz kredi almak kuşkusuz tüm kredi almayı düşünen kişiler tarafından en çok araştırılan konulardan biridir. En ucuz krediyi bulmak için öncelikle her bankanın faiz oranlarının ve almak istediğiniz kredi miktarının kaç ay taksite bölüneceğinin iyi bilinmesi gerekmektedir.

Bankalara Göre Faiz Oranı Belirleme

Her banka kendi bünyesinde farklı faiz oranlarını belirler. Bu durum nedeniyle kredi alacağınızda her bankanın faiz oranları incelenmeli ve buna göre uygun kredi tercihi yapılmalıdır. Günümüzde internet teknolojilerinin gelişmesiyle artık tek tek banka araştırması yapmak yerine siteler üzerinden en ucuz krediyi kolaylıkla bulmak mümkündür. Ayrıca farklı kredi türlerinin de faiz oranları değişmektedir. Örneğin; ihtiyaç kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi veya tüketici kredisi gibi kredilerde en ucuz kredileri bulmanız mümkün olacaktır.

Daha fazlası için :

Kredi Danışmanlık Başvurusu

    Yorum Yap