You are currently viewing Borç Taşıma Kredisi 2020

Borç Taşıma Kredisi 2020

Borç Taşıma Kredisi

Borç taşıma kredisi, aynı ya da farklı bankalara olan birden fazla kredi taksitinin seçilen banka tarafından ödenmesini sağlayarak akabinde tek bankaya tek taksit ile borçların ödenmesidir. Borç taşıma kredisi banka müşterileri tarafından oldukça talep gören bir uygulamadır. Bu kredi seçeneğinin bu kadar rağbet görmesinin temel nedeni insanların düşen faiz oranlarından faydalanarak bankalara olan borçlarını yapılandırmasına olanak tanımasıdır. Ayrıca borç taşıma kredisi ile bütçeden kredi taksitlerine ayrılan payın düşmesiyle gelir gider dengesi kurulması amaçlanır.

 

Borç taşıma kredisinden herkes faydalanabilir mi?

Borç taşıma kredisine de diğer krediler gibi herkes başvuru yapabilir. Fakat bankalar onay aşamasında gelir düzeyinize, kredi puanınıza ve borç toplamınıza bakarak hareket ederler. Olumsuz dönüş yapılan her başvurunuzun kredi notunuzu düşürdüğünü göz önüne aldığımızda kredi başvurusu yapılırken dikkatli olmakta fayda vardır. Kredi notunuzu düşürecek yanlış adımlardan uzak durmak için Uzmanlar Kredisi ailesi olarak bize başvuru yaparak kredi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Başvuruda bulunduğunuz kredinin zamanlaması, bankanın bu konuda göz önünde bulundurduğu kriterler çok önemlidir. Uzmanlar kredi olarak özellikle kredi başvurularının – internet bankacılığından da kolaylıkla yapılabiliyor olması sebebiyle – alalede yapılmaması gerektiğinin özellikle altına çiziyoruz. Her hatalı başvuru ve olumsuz geri dönüşün sizin kredi puanınıza eksi olarak yansıdığını hatırlatmak isteriz. Kredi çekilmesi konusunda detaylı bilgiye sahip değilseniz lütfen kredi danışmanlığı yapan kurumlardan destek alınız.

 

Borç transferi kredisi avantaj sağlar mı?

Borç taşıma kredisi genellikle bankalara olan ödemelerin riske girdiği zamanlarda tercih edilen bir yöntem olduğu için düşük faiz ve uzun vade seçeneklerinden oluşur. Taksit tutarınız asla belgelediğiniz gelirin yarısından fazla olamaz. Ayrıca tek bankaya tek taksit olacağından aylık taksit ödemeniz  azalacağından geliriniz artar. Kısacası evet avantajlıdır. Doğru bankadan doğru kredi seçildiğinde daha da faydalı olacaktır.

 

Borç transferi kredisi ile belgelenen her türlü borç ödenir mi?

Borç taşıma kredisinde temel mantık borçların belgelendirilmesi değil borç türüdür. Yani bu kredi ile sadece kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatabilirsiniz. Ek hesap dahil diğer borçlarınız bu kredi ile ödenmemektedir. Borç taşıma kredisinde temel mantık size finansman sağlamak değildir. Bu sebeple çekilen kredi hesabınıza asla geçmez. Banka diğer tüm borçlarınızı o borcun hesabına aktararak kapatır.

 

Borç transferi kredisine başvurma koşulları nelerdir?

Borç taşıma kredisine başvurmak için öncelikle hangi bankadan başvuru yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Netice de vade ve faiz oranları bankadan bankaya farklılık gösterecektir. Yine başvuru sırasında istenilen evraklar da farklılık gösterebilir. Öncelikle gelirinizi belgelemeniz gerekmektedir. Sonrasında borçlarınızı gösteren belgeleri başvuru yapacağınız bankaya vermeniz gerekir. SGK dökümünüz, ikametgahınız, nüfus cüzdan fotokopiniz başlıca istenecek belgeler arasındadır. Ancak bankanın daimi müşterisiyseniz ve transfer edilecek borçlar o bankaya ait ise hiçbir belgeye gerek kalmadan bile başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

#izmir depremi kanayan yaramızdır..

Bir cevap yazın