Skip to content Skip to footer

Borç Kapatma Yöntemleri

Borç Kapatma Yöntemleri

Borç kapatma kredisi kimlere verilir? Bankalar, kişilere nakit para ihtiyaçlarının arttığı borç kapatma yöntemleri gibi pek çok an da yardım etmektedir. Kredi ya da kredi kartı imkanı tanıyan bankalara geri ödenen borçlarda da pek çok insan sıkıntı yaşamaktadır. Pek tabii herkes borcunun bir an önce bitmesini istemektedir. Bu sebeple borç kapama yöntemleri de borcu olan insanlar için önemli bir konudur.

Borç kapama yöntemleri arasında öncelikle atabileceğiniz ilk adım borçlarınızı sıralamaktır. Bu yöntem ile birlikte en az olan borç hariç diğer tüm borçları minimum ödeme ile ödemeye başlamalısınız.

  1. Borçlarınızı Önemseyin
  2. Borçlarınızı Sıralayın
  3. Az da olsa Borç Ödemelerinize Başlayın
  4. Büyük Borçtan Ödemeye Başlayın
  5. Kartopu Yönetimini kullanın

 

En Fazla Olan Borçtan Ödemeye Başlayın

Borç Kapatma Yöntemleri en az olan borç hariç diğer borçları az olarak ödeme yaptığınız için elinizde fazla para kalır ve bu sayede borçlarınızı düzenli ödemeye başlarsınız. Bunun devamlılığını sağladığınız taktirde borcunuz biter. Bu tekniğin adına kartopu tekniği de denilmektedir. Diğer bir yöntemde ise öncelikle ödenmesi gereken tüm borçların listesini yapmak gerekir. Borcun ödenmesi gereken tarih ve borcun ödenme miktarının yazılı olduğu listede kolaylık tüm borçlarınıza göz atabilirsiniz. Bu listeyi ayda bir defa mutlaka güncelleyin. Ödemelerinizi bu sayede düzenli yaparak borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bankalardan alınan kredi ya da kredi kartının borcunu kapamanın bir diğer yolu ise aslında her ay borcun asgari ödemesinin yapılmasıdır. Bu sayede hem borcunuz azalır hem de düzenli ödemeleriniz sayesinde faiz artmaz.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id=”2″ name=”hızlı kredi”]

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Yukarıda Borç kapatma yöntemleri olarak belirtilen planlamaların dışında bankaların da borç kapama kredisi olarak sunduğu imkanlar bulunmaktadır. Bankalardan alınan borç kapatma kredisi sayesinde farklı pek çok bankadan olan güncel borçlarınızı yeni bir kredi alarak kapama yöntemidir. Burada alınan yeni kredinin vade sayıları daha fazlayken aynı zamanda faiz oranları da düşüktür. Bu sayede geri ödemeleriniz kolaylaşacak ve kredinizi kapama ihtimalinizde artacaktır. Borç kapatma kredisi için borçlarınıza ve bütçenize uygun olan bankayı belirleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankanın size yaptığı geri dönüş doğrultusunda olumlu ise banka borcunuzu kapatarak yeni bir kredi ödemeye başlarsınız.

Borç Kapatma Yöntemleri Neleri Kapsar?

Borç kapatma yöntemleri, borç kapama kredisinin yanı sıra bankanızdan aldığınız krediyi yapılandırarak kolay ödeme şekli yapabilirsiniz. Hem bütçenize hem de size uygun olan yeni bir ödeme planıyla birlikte ödemeleriniz kolaylaşacaktır ve bu sayede kredinizi de kapatabilirsiniz. Kredi yapılandırma işlemi için kredi almış olduğunuz banka ile iletişime geçerek bankanın istediği şartları öğrenebilirsiniz. Kredi yapılandırma işlemiyle birlikte krediniz için bütçenize uyan uzun vadeli kredi ödeme planı oluşturulur. Fakat banka bunu yaparken sizin kredinize ekstra faiz oranları da uygulamaktadır.

TOKİ Borç Kapatma Kredisi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının oluşturduğu Toplu Konut İdaresi (TOKİ) borcunun da kapatılması için bankalar bazı kampanyalar düzenlemektedir. TOKİ borç kapama işlemi için bankaların kampanyalarını takip ederek ya da Uzmanlar Kredi ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi olarak banka ile ilgili pek çok işleminizde sizlere yardımcı olmaktan gurur duyarız. Borçsuz günler dileriz.

Yorum Yap

0.0/5