Skip to content Skip to footer

Borç Kapatma Kredisi Nedir

Borç Kapatma Kredisi Nedir Nasıl Alınır? Uzmanlar Kredi Borçlarınız İçin Çözüm Üretmenize Devam Ediyor. Borç Kapatma Kredisi İçin Alttaki Formu Doldurmanız Yeterli. Uzmanlarımız Geri Dönüşünüzü Saylayacaktır.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Borç kapatma kredisi, bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarının toplam miktarı kadar tek bankadan kredi çekilerek bu borçların tamamen kapatılmasıdır. Borç kapatma kredisinin temel prensibi finansman desteği sağlamak değil borçlarını ödemekte zorlanan kişilere kolaylık sağlamak, bir nevi ödemeleri gereken aylık taksit tutarlarını aşağı çekerek revize etmektir. Borç kapatma kredisi talebiniz olumlu sonuçlandığında hesabınıza herhangi bir para girişi olmaz. Banka adınıza çıkan krediyi doğrudan borç hesaplarınıza aktararak para sizin elinize geçmeden borçlarınızın kapanmasını sağlar. Böylelikle sizin borcunuz tek bankaya tek taksit ödemesi şeklinde devam eder. Borç kapatma kredileri genelde bütçelerinde dengesizlikler oluşan ödeme problemi yaşayan kişilere verilmek üzere hazırlandığından faiz oranları diğer kredi türlerine nazaran daha düşük olmaktadır. Vade ve faiz oranları kredinin kullanılacağı bankaya göre farklılık göstermektedir.

Borç Kapatma Kredisi Nedir

Peki gelelim borç kapatma kredisi nasıl alınır? Sorusunun cevabına;

 • Borç kapatma kredisi alabilmek için öncelikle bu kredi imkanını sunan bankaları listelemeniz gerekir.
 • Listelenen bankaların vade ve faiz oranlarını karşılaştırarak en uygun seçenekleri belirlemeniz gerekir.
 • Bankaların kredi verirken nelere öncelik verdiklerini hangi kriterleri önemsediklerinin de bilinmesi kredinizin onaylanma ihtimalinin artması açısından son derece önemlidir.
 • Tüm bu adımların sizin için zaman kaybı olacağını düşünüyorsanız Uzmanlar kredi olarak kredi süreçlerinizin her aşamasında yanınızda olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Kredi uzmanlarımız sizin için en doğru ve en uygun banka seçeneklerini araştırarak kısa sürede size geri dönüş sağlamaktadır.
 • Borç kapatma kredisi başvurusu yapmak için sizin için en iyi banka belirlendikten sonra yapmanız gereken bankanın şubesinde bulunan bireysel müşteri hizmetlerine giderek başvuru sürenizi başlatmaktır.

Borç Kapatma Kredisi Alırken İstenen Belgeler

 • Bankanın maaş müşteri değil iseniz gelir belgeniz varsa ek gelir belgeniz
 • Sgk dökümünüz
 • Kimlik ya da ehliyetinizin fotokopisi
 • Bankalara olan borçlarınızı gösteren belgeler

Borç Kapatma Kredisi Alınırken İstenen Şartlar

 • Borç kapatma kredisi Sadece bankalara olan yasal takibe alınmamış kredi ve kredi kartı borçlarını kapsamına almaktadır.
 • Talepte bulunan ödenecek taksit miktarı gelirin yüzde ellisini aşmamalıdır. Ve gelir mutlaka resmi evrakla belgelenmelidir.
 • İpotek gösterilerek borç kapatma kredisi çekilecekse eşin yazılı rızası olması şarttır.
 • Bankaya mutlaka güncel kredi kartı ya da kredi borçların belgeli olarak sunulması gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Alırken Dikkat edilmesi Gerekenler

Borç Kapatma Kredisi Nedir Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi başvurusu yapmadan önce borçlarınızın yasal takibe alınmadığından emin olmalısınız. Ayrıca kredi başvurunuz değerlendirirken diğer kredi türlerinde olduğu gibi kredi notunuz da göz önünde bulundurulmaktadır. Kredi notunuzun elverişli olduğunda da emin olmalı bu konuda bilgi sahibi değilseniz Uzmanlar Kredi olarak bu konuda en kısa sürede gerekli bilgilendirmeleri yapabilmemiz için lütfen site üzerinde iletişim formundan bizimle iletişime geçiniz.  Borç kapatma kredisi ödeme güçlüğü çekenler için düzenlenmiş olan bir kredi türü olduğundan bazı şartlarda bazı bankalar daha esnek davranma potansiyeline de sahip olmaktadırlar.

Borç kapatma kredisi başka bankalara olan konut kredisi borçlarınızı ve genel olarak ek hesap borçlarınızı kapsamamaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir Nasıl Hesaplanır?

Banklara olan borçlarınız sistem üzerinden çekilerek anapara üzerinden hesaplamalar yapılmaktadır. Kredi vadesinden önce ödendiği için gelecek dönemde yer alan faiz tutarları hesaplamanın içerisine dahil edilmemektedir. Güncel kredi faiz oranları hesaplanırken günlük faiz verileri dikkate alındığından kredi kapatma tutarı günden güne farklılık gösterebilir. Konut kredisi dışındaki kredilerde erken kapatma cezası uygulaması bulunmamaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir Nasıl Çekilir?

Paranın değerinin günden güne azalma eğiliminde olduğu bu zamanlarda, insanların kredi ve kredi kartı kullanması kaçınılmaz hale geliyor. Zamanla hem kredi taksitleri hele ki birden fazla kredi kullanımı geçekleşmişse, hem kredi kartı borçları bütçeyi sarsacak en ufacık bir ekstra maliyet karşısında ödenemez hale geliyor. Bu finansal borçlanmaların ödenememesi hiçbir mazeret kabul etmemekle birlikte geciken günler için borç hesaplarınıza faiz uygulanarak borçlarınızın günden güne de artış göstermesine sebep olmaktadır. Ayrıca vadesinde yapılmayan ödemeler bankalar nezdinde kredi puanınızın düşmesine sebep olmakta bundan sonraki zamanlarda kredi kullanımınızı riske atmaktadır.

Borç Kapatma Kredisinin Temel Amacı

Borç Kapatma Kredisi Nedir

Ödeme zorluğu çektiğiniz finansal borçlarınızı yapılandırma imkanı sunan borç kapatma kredisi ile borçlarınızın aylık ödeme tutarlarını düşürerek ek faiz yükünden ve olumsuz kredi notu etkisinden kurtulabilirsiniz. Borç kapatma kredisinin temel amacı size finansal destek sağlamak asla değildir. Burada amaç banka tarafından aynı bankaya ya da diğer bankalara olan borçlarınızın tutarında size kredi tanımlanarak bu borçların yine banka tarafından doğrudan ödenmesidir. Siz tanımlanan kredi miktarını bütçenizi uygun ödeme seçenekleriyle bankaya ödemeye devam edersiniz. Borçların gecikmeye düşmemesi için, birden fazla taksitin tek taksite düşürülmesi ve aylık ödeme miktarını azaltması bakamından borç kapatma kredileri ödeme zorluğu çekenler için oldukça avantajlıdır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

İşin özünde borç kapatma kredileri her ne kadar ödeme zorluğu çekenler için orta çıkmış bir kredi türü olsa da başvurunuz değerlendirilirken kredi notunuz da göz önünde bulundurulmaktadır. Yani her ödeme sıkıntısı çekenin kredisinin onaylanması diye bir durum söz konusu değildir. Bankadan bankaya göre değişmekle birlikte kredi başvurusunda bulunan kişinin bazı kriterleri taşıması beklenir. Burada önemli olan kendi kriterlerinizi bilmek ve bu doğrultudaki bankaya kredi başvurusunda bulunmaktadır. Eğer bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadığınızı düşünüyorsanız Uzman Kredi olarak bize başvurduğunuz taktirde kredi danışmanlarımız sizin için gerekli araştırmaları yapıp, başvurunuzun olumlu sonuçlanabileceği bankalar hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Diğer yandan eğer mevcut durumunuz şuanda kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanamayacağı durumda ise en kısa zamanda kredi çekebilmeniz için gerekli tavsiyelerde bulunmaktadırlar.

Borç Kapatma Kredisinin Ne Kadar Zamanda Hesaba Geçer?

Borç Kapatma Kredisi Nedir

Borç kapatma kredi başvurunuz olumlu sonuçlandığında sizin hesabınıza para girişi olmayacaktır. Kredi tutarınız bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınız baz alınarak belirlenecek olup, kredi onaylandığında borçlarınız kredi çektiğiniz banka tarafından ödenecektir. Ancak diğer bankalara olan konut kredileri ve tüm bankalara olan ek hesap borçları borç kapatma kredisinin kapsamına girmez. Borç kapatma kredisinin taksitleri maaşınızın yarısını geçemez. Dolayısıyla kredi tutarının belirlenmesinde borçlarınızın miktarı uygulanan vadede maaşınızın yarısı ile ödenemiyorsa kefil ya da ipotek istenebilir. İpotek gösterilecek durumlarda ise mutlaka eşin yazılı onayı gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisinin Artıları

Borç Kapatma Kredisi Nedir

 • Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı gelirinizin yarısından fazla olamaz. Bu da sizin kredi taksitlerini rahatlıkla ödemenizi sağlar.
 • Ödeme zorluğu yaşadığınız borçlarınızı zamanında ödeyerek ek faiz ödemesinden kurtulursunuz.
 • Kredi notunuzun düşmesine engel olarak kredibilitenizi riske atmaz.
 • Ödemeleriniz tek bankada toplanır.
 • Bütçenizi dengelemek için iyi bir fırsattır.
 • Diğer kredilerinizi erken kapattığınız için erken kapatma fırsatlarından yararlanmış olursunuz.

Borç Kapatma Kredisinin Eksileri

Borç Kapatma Kredisi Nedir

 • Farklı bankalardaki konut kredilerini kapsamaması
 • Ek hesap borçlarını kapsamaması
 • Bankaların dışında kalan diğer belgeli borçları kapsamaması
 • Yasal takibe girmiş borçları kapsamaması

Teb Borç Kapatma Kredisi Nedir Başvurusu Nasıl Yapılır

son zamanlarda insanlık tarihi zorlu bir sınav sürecinden geçmektedir. Bu sınav özellikle ekonomik anlamda oldukça zorlayıcı geçmektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle    çoğu kişinin iş yerleri kapanmış bazılarının gelirlerinde de ciddi anlamda düşüşler yaşanmıştır. İnsanların sağlık derdine düştüğü bu duruma eklenen ekonomik sıkıntılar da işin tuzu biberi olmuştur. Kredi ödemesi, kredi kartı ödemeleri bozulan bütçe dengelerinden dolayı ödenmekte zorlanmakta ya da gecikmeye düşmeye başlamıştır. Bu noktada taksitlerini ödeme zorluğu çeken kredi kullanıcılarının imdadına yine bankalar çözüm üretmeye başlamışlardır. Ödeme zorluğu çekenler için oluşturulmuş bir kredi türü olan borç kapatma kredisi bankadan kredi çekilerek kredi ve kredi kartları borçlarının tamamının kapatılmasını kapsamaktadır. Bu sayede hem borçlar tek bankayla sınırlandırılmakta hem de aylık ödenmesi gereken taksit miktarı azaltılmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi nedir kampanyası veren bankalardan biri de TEB’DİR. Teb borç kapatma kredisine başvuru yapmak için Teb şubelerine giderek başvuru işlemlerinizi şahsen gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Teb müşterisi olup olmamanız başvuru sırasında sorun teşkil etmemektedir. Ancak başvuru öncesi Teb müşterisi olmanız halinde krediniz için avantajlı faiz imkanlarından faydalanma şansınız oluşmaktadır. Başvuru sırasında sizden kimlik ya da ehliyet fotokopisi, gelir belgesi, kredi ve kredi kartınızın borcunu gösteren belge istenecektir. Borçlarınızın net miktarı belirlendikten sonra geliriniz ile doğru orantılı bir kredi çekebilme limiti ortaya çıkar eğer bu limit borçların altında kalıyorsa kredi için ipotek ya da kefil istenebilmektedir.

Teb Borç Kapatma Kredisi Nedir Hangi Borçları Kapsamaktadır?

Borç kapatma kredisi nedir ile kredi ve kredi kartı borçlarınız ödenmektedir. Krediniz onaylandıktan sonra Teb sizin hesabınıza parayı geçirmeden direk borçlu hesaplara paranın transferini gerçekleştirerek borçlarınızın ödemesini doğrudan gerçekleştirmektedir. Burada bankanın temel amacı asla size finansman desteği sağlamak değildir. Burada esas amaç ödeme güçlüğü çektiğiniz borçlarınızı yasal takibe düşmeden, ek faiz yüküne katlanmadan ve kredi notunuza zarar vermeden ödeyebilmenizdir. Borç kapatma kredisi ile hem tek bankaya borcunuz olup hem ödemeniz gereken taksit tutarı gelirinizin yarısını aşamayacağı için bütçeniz hatırı sayılır bir rahatlamaya kavuşacaktır.

Borçlarınızı Tek Bankada Toplayın

Teb borç kapatma kredisi ek hesaplarınız, başka bankalarda olan konut kredilerini ve belgeli dahi olsa bankalar dışında olan diğer borçları kapsamamaktadır. Kredi ve kredi kartı borçlarınızın da kredi kapsamına girmesi için yasal takibe alınmamış olması bankanın temel şartlarındandır.

Teb borç Kapatma Kredisi Avantajlı mıdır?

Borç Kapatma Kredisi Nedir

Borç kapatma kredisi nedir? çekmeyi iki amaçla isteyebilirsiniz. Birincisi kredi taksitlerinizi ve kredi kartınızı ödemede zorluk yaşadığınız içindir. İkincisi ise mevcut borçlarınızı daha uygun faiz oranı seçenekleriyle yapılandırmak ve ödemeniz gereken taksit tutarını düşürmek amaçlıdır. Teb borç kapama kredisi başvurusu yaptığınızda ikinci amaçla başvuru yapanların kredilerinin  onaylanma şansı daha fazladır. Çünkü o grupta ödeme zorluğu çekilmediği için muhtemel borçlarında gecikme yaşanmamış olup kredi notunda etkilenme olmamıştır. Dolaysıyla yüksek kredi puanına sahip olma avantajıyla kredi kısa sürede onaylanacaktır. Birinci grup ise ödeme zorluğundan kaynaklı kredi başvurusu yapacağı için muhtemelen gecikmeler yaşanmış olup kredi notunun düşük olduğu gruptur.

Tüm Borçlar Tek Bankaya

Borç Kapatma Kredisi Nedir

Borç kapatma kredisi nedir bu gruba dahil kişilerin kredi başvuru sürecini riske atmaması adına mutlaka Uzmanlar Kredi olarak tarafımıza başvuruda bulunarak kredi danışmanlarımızdan destek almasını tavsiye ederiz. Çünkü her onaylanmayan kredi, kredi notunuzun daha da düşmesine sebep olacağından kredibilitenizi riske atacaktır. Özetlemek gerekirse Teb borç kapatma kredisi gerek faiz oranlarıyla , gerek geri ödeme seçenekleriyle borçlarınızı avantajlı olarak yapılandırırken aylık ödeme tutarınızı düşürerek bütçenizi rahatlatmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir En Uygun !!

Borç kapatma kredisi nedir, bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarının tamamen kapatılarak tek bankada tek kredi borcuna sahip olmayı ifade etmektedir. Hayat standartlarının günden güne değiştiği aynı zamanda zorlaştığı içinde bulunduğumuz bu zamanlarda bütçemizi sarsacak herhangi bir ekstra olayla karşılaşıldığında maalesef var olan borçlarımızı ödeme zorlukları ile karşı karşıya kalmaktayız. Borçları ödeyememek bir yana bir de her geciken gün için ödenmesi gereken meblağa faiz eklendiği için ödenmeyen borç artarak birikmektedir. Bu durum hem ödenecek miktarları arttırırken hem de bankalar açısından sicilimizi olumsuz etkilemektedir. Sicilin olumsuz etkilenmesi de bankalardan finansman desteği ihtiyacımız olduğunda cevap alamamak anlamına gelmektedir.

Borç Kapatma Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri

Borç kapatma kredisi nedir şuan faaliyette bulunan çoğu banka tarafından tahsis edilmektedir. Ancak her bankanın kredi konusunda vadesi, faiz oranları, kredi limitleri, borç kapsamları farklıdır. Mesela bazı bankalar kredilerin tamamını öderken kredi kartlarının bir kısmı ile sınırlandırma yapmaktadırlar. BU sebeple borç kapatma kredisinde başvuru yapılacak banka oldukça önemlidir. Başvuru yapmadan önce hem bankanın başvuru değerlendirme politikaları hem kredinin tam anlamıyla kapsamı, faiz oranları ve vade seçenekleri iyice gözden geçirilmeli, karşılaştırılmalı ve değerlendirilmelidir. Bu konu oldukça uzun ve sıkıcı bir süreci de beraberinde getirebilir. İşlemlerinizi kısa sürede tamamlamak için Uzmanlar Kredi olarak yardımınıza hazır bulunmaktayız. Sitemiz üzerinde yer alan iletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilir, tüm bu işlemlerin hatta fazlasının kredi uzmanlarımızca yerine getirilmesini sağlayabilirsiniz.


Borç Kapatma Kredisi Nedir Başvuru Ve Kullanımına Dair Önemli Bilgiler

Borç Kapatma kredisi nedir esasen ihtiyaç kredisinin bir alt dalıdır. Ancak burada amaç kullanıcıya finansal destek sağlamak değil ödeme zorluğu çektiği ya da düşük faiz oranlarından yararlanmak amacıyla borçlarını yapılandırmak isteyenlerin başka bankada ya da aynı bankada olan kredi ya da kredi kartı borçlarını yeni çektiği kredi ile ödeyebilmesini sağlamaktır.

Kredi başvurusunun onaylanmasında kredi notunuzun önemli olduğu kadar borç miktarınızın önemi oldukça fazladır. Hele ki borç miktarınız için kullanacağınız kredinin taksit ödemeleri

Borç kapatma kredisi nedir aylık gelirinizin yarısını aşıyorsa başvurunuz sıkıntılı duruma düşebilir. Borç kapatma kredilerinde genel anlamada vade 36 ay olup taksit erteleme seçenekleri mevcuttur. Kredi limitleri ise genelde 100.000 TL’ye kadar olmaktadır. Faiz oranları ise bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Başvurular genel olarak şubeden, bankanın internet sayfasından ya da mobil bankacılık üzerinden yapılabilir hale gelmiştir.  Borç kapatma kredisi ile yasal takibe alınmış borçlar ödenemez iken ek hesap borçları da kapatılamamaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir Faydaları Nelerdir

Borç kapatma kredisi nedir ödeme zorluğu çekenler için Borç kapatma kredisi en uygun seçeneklerden biridir. Adeta can simidi görevi göstermektedir. Ödemeler konusun dar boğaza girmiş kişilerin imdadına yetişerek rahat nefes almalarını sağlar. Evet, bir yandan kredi ile kredi kapatarak elinize bir şey geçmemiş gibi görünse de aslında aylık ödenmesi gereken miktarı azaltarak bütçenizin rahatlamasını sağlamaktadır. Geciken borçlara faiz işlenmesinin önüne geçmektedir. Borçlarınızın tek bankada toplanmasını sağlayarak ödemelerinizi kolay takip edilebilir hale getirmektedir. Gecikmeye düşen borçlarınızın üst üste birikerek yasal takibe alınmasının önüne geçer. Yasal takip hem kredi notumuzu oldukça aşağılara çekerken aynı zamanda faiz giderleri dışında avukat ve dosya masraflarını da omuzlarımıza yüklemektedir. Eğer borç kapatma kredinizin ödemelerini düzenli gerçekleştirirseniz kredi notunuzda da kayda değer bir artış olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Borç kapatma kredisinde ipotek göstererek kullanım limitinizi arttırabilirsiniz. Ancak ipotekli kredilerde eşin yazılı onayı mutlaka bankaya teslim edilmek zorundadır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir En Fazla Ne kadar?

Borç kapatma kredisi nedir zorunluluk haline gelen ihtiyaçların her geçen gün artış eğilimi göstermesi çeşitli yatırımlar için tasarruf yapılamaması bizleri bankaların finansal borçlanma araçlarını kullanmaya itmiştir. Genellikle sabit bir gelirin olması daha önce bankalara olan borçların zamanında ödenmesi gibi nedenler oldukça kolay kredi çekebilme kredi kartın sahip olma imkanını sağlamıştır. Ancak sürekli akıp giden zamanın içerisinde kontrol edemediğimiz pek çok faktör mevcuttur. Örnek vermek gerekirse son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını, kimin aklına gelirdi ki. Üstelik küresel boyutlarda krizlerin yaşanmasına, dengelerin bozulmasına sebep oldu. Hal böyle olunca çoğu kişi pandemi döneminde yaşadığı sıkıntılardan dolayı borçlarını aksatmak durumunda kaldı. Özellikle hem kredi kartı borcu olanlar hem birden fazla kredi taksiti ödemek zorunda kalanlar bu durumdan ciddi anlamda etkilenmiş olup çözüm yolu aramayı başladılar.

Borç Kapatma Kredisinin Hesaplanması Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi nedir  banka taksitlerini ödeme zorluğu çekenlerin en çok aklına takılan sorulardan biri de borç kapatma kredisi en fazla ne kadar çekilebilir? Borç kapatma kredisine başvuru yaptığınızda bankalar borçlarınızı hem kendi sistemlerinden çeker hem de sizden borçlarınızın detayları gösteren belgeyi ister. Bu belgeyi borcunuzun bulunduğu bankaya gidip müşteri temsilcinizden talebiniz doğrultusunda almanız mümkündür. Sonrasında borçlarınız o gün ki kapatma tutarları hesaplanır. Ve esas amaç bu tutar kadar kredi tanımlayarak borçların tamamen kapanmasıdır. Ancak borçların tamamı kadar kredi kullanabilmeniz için de taşımanız gereken şartlar vardır. Mesela kredinin vadesine yayılan aylık ödeme miktarları belgeli gelirinizin yarısından fazla olamaz. Eğer ipotek göstererek çekim yapacaksınız bu miktar da artış olacaktır. İpotekli kredi başvurularında ise eşin rızasını gösteren belgenin bankaya teslim edilmesi gerekir.

Borç Kapatma Kredisinde Banka Tercihinin Önemi

Borç kapatma kredisi nedir Borç kapatma kredisinin tutarını etkileyen çeşitli faktörler mevcuttur. Geliriniz, borçların toplamı, bankanın kampanya dahilinde belirlediği üst limit tutarı gibi. Her bankanın borç kapatma kredisi için kampanya detayları farklılık göstermektedir. Bankadan bankaya faiz oranları, vade kredi çekilebilecek alt limit ve üst limit seçenekleri, geri ödeme seçenekleri farklıdır. Tüm bunların yanı sıra her bankanın kredi başvurularını değerlendirirken üstüne yoğunlaştığı kriterler de farklıdır. Bu sebeple borç kapatma kredisi başvuruları kendi özelliklerinizle ve beklentilerinizle uyuşan bankaya yapılmalıdır. Bu da ciddi ve bilinçli bir araştırma süreci gerektirmektedir. Sürecin sağlıklı tamamlanabilmesi adına Uzmanlar Kredi olarak bize başvuruda bulunarak profesyonel destek alabilirsiniz. Kredi uzmanlarımız, borç kapatma kredisi veren bankalar arasından sizin için en olumlu seçeneği tespit edip kısa sürede işlemlerinizin tamamlanmasını sağlamaktadırlar.

Borç Kapatma Kredisinin Kullanım Detayları

Borç kapatma kredisini kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatmak için kullanabilirsiniz. Ek hesap borçlarını ve banklar dışında olan belgeli borçlarınızı ödeme imkanı sunmamaktadır. Ayrıca yasal takibe girmiş borçlar da borç kapatma kredisi ile önemez. Süreç sizin bankaya başvuruda bulunmanız ile başlar. Eğer krediniz onaylanırsa hesaplamaya giren borçlar doğrudan kredi çektiğiniz banka tarafından borçlu olduğunuz bankanın borç hesaplarına aktarılır. Sizin hesabına herhangi bir para girişi olmaz.

Borç Hesapları

Borç kapatma kredisi nedir borç hesaplarına aktarılan tutar çektiğiniz anapara olarak kabul edilip bunun üzerine bankanın seçenekleri ve sizin ödeme durumunuz doğrultusunda bir ödeme planı oluşturulur. Bu ödeme planı sadık kalmanız ileride ki zamanlarda finansal borçlanma yapabilmeniz için oldukça gerekli ve önemli bir detaydır. İhtiyaç kredisinin bir alt dalı olan borç kapatma kredileri aylık ödemeniz gereken taksit tutarını düşürerek bütçenizi kontrol altında tutmanızı sağlamaktadır.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler.

 

Yorum Yap

0.0/5