Skip to content Skip to footer

Borç Kapatma Kredisi Bankalar Listesi 2020

Borç kapatma kredisi veren bankalar listesi 2021 Ülkemizde pek çok banka bulunmasından dolayı insanlar farklı bankalardan kredi ya da kredi kartı yoluyla pek çok borcun altına girebilmektedir. Tüm kredileri tek bankada topla sloganı ile başlarda bu durumdan faydalanılıyormuş gibi görünse de zaman içerisinde ödeme dönemi geldiği zaman birçok problem ile karşı karşıya gelebilmektedir. Bu durumdan kurtulmanın en mantıklı yolu ise borçları kapatmak için doğru şekilde kullanılan kredilerdir. Peki borç kapatma kredisi faiz oranları nedir?

Kredi BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Borç Kapatma Kredisi 23 ağustos 2020 tarihi itibarıyla 4 yıl vadeli en uygun borç kapatma kredisinin faiz oranı 2021 yılında aylık olarak % 1,49, borç transferi kredisinde en uygun maliyet oranı ise aylık olarak % 0,0 seviyesindedir. Yani en düşün faiz ile 10 bin Türk lirası ile 36 aylık vadeli borç birleştirme kredisi kullanıldığı takdirde aylık taksit miktarı 379 Türk lirası, toplam geri ödeme miktarı ise 13.699 Türk lirası olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama 2021

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama 2021 yapılırken öncelik olarak hâlihazırdaki kredi kartı borçları ve kredi tutarının güncel kapatma miktarları hesaplanır. Bu hesaplama yapılırken banka tarafından kendi verileri ile birlikte, kredi başvurusu yapan kişiden güncel kredi kartı ve kredi borcunun miktarlarını öğrenip bankaya bildirmesi de istenmektedir. Güncel borç miktarlarına ulaşılmasının ardındansa aylık gelirin yüzde ellisi yani yarısı geçilmeyecek türde krediyi kullanacak kişinin de istekleri doğrultusunda vade sayısı belirlenmekte ve borç birleştirme kredisinin hesaplaması yapılmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç Kapatma Kredisi Nedir? diye merak edenler için; para desteğiyle aldıkları ürünleri kullanmakta olan kişilerin, kullanmış oldukları üründen kaynaklı borçlarını, bir tek kredi altında birleştirip yapılandırması ve eşit taksitler yardımıyla geri ödemeler yapılmasına imkan tanıyan ihtiyaç kredisi çeşididir. Genel kullanım açısından bu kredinin diğer isimleri ise “borç birleştirme” ya da “borç transferi” kredisidir.

Kredi Borçlarını Birleştirmenin Avantajları

Kredi Borçlarını Birleştirmenin Avantajları aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Ödemede ve takip etmede kolaylık sağlanması amacıyla bütün kredi borçları bir tek kredi altında birleştirilir.
 • Aylık ödenecek olan taksit miktarları 36 ay vade imkanı sayesinde düşer.
 • Yüksek orandaki gecikme faizleri geciken taksitler düzenlendiğinden dolayı ödenmez.
 • Ödemelerin düzenlenmesinden dolayı kredi notunda yükselme olur.
 • İcra ve avukat masraflarının ödenmemesiyle beraber kredinin takip süreci gerçekleşmez.

Diğer taraftan konutun ipotek olarak gösterilmesi halinde uzmanın belirlemiş olduğu değerin yüzde 80’ine kadar olan kısmı 36 ay vade seçeneği ile borç birleştirme kredisi kullanabilme imkanı da bulunmaktadır.

Birleştiren Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

Borç Kapatma Kredisi Borçları tek bir çatı altında birleştiren Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

 • Herhangi bir yasal ya da idari takibin açık olmaması
 • Resmi geçerliliği olan evrak ile gelirin beyan edilebilmesi
 • Konut kredisi haricinde kredi taleplerinin 36 ayı aşmaması
 • Talep edilecek olan taksitlerin aylık gelirin yüzde ellisini geçmemesi
 • İpotek verilmesi durumunda eşin rızasını gösteren yazılı belgenin bankaya verilmesi
 • Güncel olan kredi borçlarının miktarlarını gösterecek olan belgelerin temin edilmesi

Borç Transferi Kredisinde Kredi Notu Önemli mi?

Borç kapatma kredisi veren bankalar değerlendirmeleri yaparken sonuca etki eden en önemli faktörlerden biri kredi notudur. Ama genel olarak borç transferi kredisini, kişiler borçlarını düzenli bir şekilde ödeyemedikleri ya da bu durum ile karşı karşıya gelmeye yakın olduklarında tercih ediyorlar. Bu noktada kredi ödemeleri düzenli şekilde yapıldığı takdirde sıkıntı yaşanmamasının yanında, ödemelerde eğer gecikme yaşandıysa borç transferi kredilerinde bile sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Ancak bankalar yine de borç transferi kredisinin özelindeki kredi notunun değerlendirmesini yaparken daha esnek davranabiliyorlar. Bundan dolayı bir ön yargıya varmak yerine bankalar ile görüşmeler yapmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Güncel Kredi Borç Kapatma Tutarı Nasıl Hesaplanıyor?

Borç Kapatma Kredisi Güncel Kredi Borç Kapatma Tutarı Nasıl Hesaplanıyor? diye merak ediyorsanız gelin birlikte bakalım. Kredinin güncel kapatma tutarı hesaplanırken kalan anaparanın üzerinden yapılır. Yani ödemesi yapılmamış faiz oranları bu hesaplamanın içine eklenmez. Ayrıca aylık ödeme planları hazırlansa da faizler günlük şekilde işletildiğinden dolayı güncel kredi kapatma tutarı günden güne değişir. Bunun yanı sıra yalnız konut kredilerinde erken kapatma işleminden dolayı “erken ödeme cezası” uygulanır.

Borç Kapatma Kredisi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Borç Kapatma Kredisi başvurusunda bulunma işlemini bankaların şubelerinden ve internet sitelerinden karşınıza çıkan formu doldurarak kolayca yapabileceksiniz. Bazı sitelerde karşınıza çıkan formlar da ilgili bankaya anında iletilerek ve değerlendirme sağlanarak en geç 1 iş günü içinde tarafınıza dönüş sağlamaya yardımcı olabilmektedir.

Tüm kredileri tek bankada topla

Tüm kredileri tek bankada topla dediğiniz zaman izlenecek adımlar ise şöyle;

 1. ilk olarak toplam borç miktarınızı belirleyin.
 2. Sıkıntıya düşmeden aylık olarak ödeyebileceğiniz kredinin tutarını hesaplayın.
 3. Bankaya gösterebilecek bir kefiliniz ya da ipoteğiniz olup olmadığını kontrol edin.
 4. Size en uygun oran ve şartlarda kredi verecek olan bankaları araştırın.
 5. Kredi notunuz eğer yüksek değilse kolay onay verebilecek olan bankaları öncelikli tercih sıranıza koyun.
 6. Düşük tutarlı borçlarınız varsa taksitli nakit avans seçenekleri göz önüne alın.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi

Bahsi geçen Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi 2021 belli başlı bankalarca gerçekleştirilmektedir. Bu bankalara örnek vermek gerekirse;

 • QNB Finansbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Garanti Bankası

Yukarıda sıralanan borç kapatma kredisi bankalar veren listesi, kişinin farklı bankalarda yer alan borçlarını bünyesine kabul etmekte ve belirli faiz oranlarıyla yeni bir kredi imkanı sunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmayı düşünenlerin toplam borçları göz önüne alınarak kredi kullandırma şartları da aynı olarak geçerli olmaktadır. Tüm kredileri tek bankada toplama fırsatını kaçırmayın. Ancak bu noktada bankaların birbirlerinden ayrıldıkları en temel husus ise faiz oranlarıdır. Daha etkili bir biçimde başvurusunu yapmak ve borç miktarını en az seviyeye indirmek düşüncesi ve isteğinde olan kişiler için bankaların faiz oranları şu şekilde aşağıda sıralanmıştır:

 • QNB Finansbank % 1,39
 • Türkiye İş Bankası % 1,29
 • Akbank % 1,45
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB) % 1,49
 • Ziraat Bankası % 1,27
 • Vakıfbank % 1,24
 • Garanti Bankası % 1,69

Tüm Kredileri Tek Bankada Toplayın

Bankalar tarafından sunulmuş olan faiz oranları bu şekilde verilmiştir. Tüm kredileri tek bankada toplamak için başvuruda bulunacak olan kişilerin gelir durumlarını gösterecek olan bordro ya da gelir belgesini, bunun yanı sıra da kimlik belgelerini yanlarında bulundurarak banka şubelerine bir ziyaret gerçekleştirmeleri yeterli olacaktır. Hangi miktarda kredi çekileceği hususundaki konu ise bankalarda yer alan toplam borç hesaplamasının yapılmasının ardından ortaya çıkacak olan değer göz önüne alınacaktır. Bu sebepten ötürü banka dışında yer alan borçlar konusunda herhangi bir kredi çekme şansı söz konusu değildir. İhtiyaç kredisi veren bankalar listesi 2021 ile ilgili detaylı bilgiyi yazımızı okuyarak alabilirsiniz.

Banka Borç Kapatma

Borç transferi yapıp da aylık ödemelerini düzene sokmak ve gecikmeleri ortadan kaldırmak isteyenler, bankanın koşullarını da yerine getirmek zorundadırlar. İstenen evraklar konusunun yanında kişilerin güvenilirlikleri ve bankanın istihbarat raporuna da dikkat edildiği kesinlikle akıldan çıkarılmamalıdır. Bu sebepten dolayıdır ki banka sicilinde kara leke bulunan kişilerin borç transfer kredisi almaları hatta ve hatta bu bankalara başvuru da bulunabilmeleri ne yazık ki mümkün değildir.

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.

51 Comments

 • mehmet demirli
  Posted 06/09/2019 at 09:32

  Borçlarımı tek bir yerde toplamak istiyorum borç transfer kredisi mi oluyor yoksa borç kapatma kredisi mi? sizce nasıl bir süreç izlemeliyim hepsini kapatırsam çokgüzel olur

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 08/10/2019 at 08:23

   Borçlarınızı tek bir yerde toplamak istiyorsanız borç kapatma kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bunun için kredi başvuru formumuzu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında uzmanlarımız sizinle irtibata geçeceklerdir.

 • nurullah aydın
  Posted 11/09/2019 at 08:18

  bunun adı borç kapatma kredisi mi yoksa borç transfer kredisi mi her yerde farklı diyorlar bazıları da borçlarını tek bir yerde toplama kredisi diyor aklım karıştı

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 08/10/2019 at 08:20

   Borç kapatma kredisi,borç transfer kredisi,borç kapatmalı kredi,borçlarını tek bir yerde toplayan kredi adına ne derseniz olur sayın Nurullah bey

 • Beyzanur
  Posted 11/09/2019 at 21:43

  Negzel olur şöyle borçlarımı tek bir yerde toplasam borç kapatma kredisi alabilsem. Kredi başvurusu konusunda bilgi verin madem

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 12/09/2019 at 18:02

   Merhaba Beyzanur ; Yeterince açık bir dille anlattık. Daha detaylı bilgi için Ana sayfadaki Kredi Başvuru Formu butonundan form gönderebilirsiniz.
   Teşekkürler.

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 17/09/2019 at 16:23

   Merhaba Beyzanur.
   Başvuru Ana sayfamızda görünen ”Kredi Başvuru Formu” Butonundan yapılmaktadır.
   Teşekkürler.

 • efkan emek
  Posted 14/09/2019 at 13:58

  5000 tl kredi mi almalıyım yoksa borç kapatma kredisine kredi başvurusu mu yapmalıyım? zaten kredi alamıyorum yardımcı olur musunuz?

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 17/09/2019 at 16:22

   Merhaba Efkan.
   Başvurunu gönder, uzmanlarımız değerlendirsin.
   Teşekkürler.

 • ozan keten
  Posted 17/09/2019 at 07:16

  iyi bir şekilde borçlarımı tek bir yerde toplayan kredi almam lazım yaklaşık 20bin lira borç kapatma kredisi nasıl çekebilirim? kredi alamıyorum şuan.

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 17/09/2019 at 16:20

   Merhaba Ozan;
   Ana sayfadan Uzmanlarkredi ye başvuru yapabilirsin.
   Teşekkürler.

 • günay artman
  Posted 21/09/2019 at 21:05

  borçlarımı tek bir yerde toplamak için borç kapatma kredisi mi almalıyım?

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 08/10/2019 at 08:18

   Tabii ki borç kapatma kredisi alabilirsiniz ama öncelikle size en uygun krediyi araştırıp incelememiz gerekiyor. Bunun için Kredi başvuru formunu doldurup gönderirseniz uzmanlarımız inceleyip size dönüş yaparlar.

 • Sahin mert guner
  Posted 26/09/2019 at 23:22

  Borç kapatma kredisi dedikleri bu mu? Yani ihtiyaç kredisinden farkı ne nie borç kapatma kredisi icin kredi başvurusu yapalımm

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 07/10/2019 at 15:48

   Borç kapatma kredisi için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Detaylı şekilde inceleriz.

 • özgür tanır
  Posted 08/10/2019 at 08:42

  selam bana borç kapatma kredisi lazım ama borç kapatma kredisi 2020 yılını mı beklemeliyim sizce? ne değişir?

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 08/10/2019 at 08:53

   Merhabalar borç kapatma kredisi almak için başvurunuzu gönderebilirsiniz. Yılı farketmez.

 • efe
  Posted 11/10/2019 at 07:44

  ben efe, borç kapatma kredisi nasıl alabilirim. yani borçlarımı tek bir yerde toplamak istiyorum 3 bankaya borcum var bunları tek bir bankaya transfer edip borç kapatmalı kredi kullanabilir miyim açıklayın lütfen. borç kapatma kredisi almak için ne yapmalıyım?

 • erkan oğuz
  Posted 15/10/2019 at 09:10

  Borçlarımı tek bir yerde toplamak istiyorum borç kapatma kredisi başvurusu mu yapmalıyım yardım eder misin

 • yakup şanlı
  Posted 17/10/2019 at 11:18

  Sayın uzmanlar kredi borç kapatma kredisi alabilmek için gerekli şartları sağlıyor muyum nasıl bakabilirim? ayrıca borç kapatma kredisi veren bankalar listesi güncel midir hala?

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 17/10/2019 at 11:21

   Merhabalar Yakup bey, borç kapatma kredisi ile ilgili detaylı olarak yazımızı okuyabilirsiniz. Diğer sorunuza cevap olarak evet şuan borç kapatma kredisi veren bankalar listemiz günceldir. Bir değişiklik olması halinde yazımızı güncelleriz.

 • murat hkanın
  Posted 19/10/2019 at 09:50

  Borç kapatma kredisi almak istiyorum borçlarımı ödüyorum ama tek bir yerde toplamak lazım. borç kapatma kredisi başvurusunu nasıl yapayım?

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 19/10/2019 at 09:58

   Merhabalar Murat bey, borç kapatma kredisi almak istiyorsanız kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 • esat gün
  Posted 19/10/2019 at 10:07

  borç kapatma kredisi veren bankalar listesi yapmanız işime yaradı teşekkürler

 • faruk halis
  Posted 21/10/2019 at 08:38

  ben nasıl borç kapatma kredisi alabilirim? en uygun şekilde halletmek istiyom

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 21/10/2019 at 16:57

   Merhaba Faruk Bey;
   Ana sayfada kredi başvuru formu bulunmaktadır.
   Formu oradan gönderebilirsiniz.
   Teşekkürler.

  • Hamza
   Posted 02/05/2020 at 18:28

   Ing bankasında kredimiz var ama bunu düşük faizle hangi bankadan kredi çekip kapata bilirim

 • Okan sagdas
  Posted 22/10/2019 at 19:31

  Nasıl borç kapatma kredisi alabilirim borç transfer yani demi?

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 24/10/2019 at 08:01

   Merhabalar Okan bey, Uzmanlar Kredi üzerinden kredi başvuru formuna tıklayıp kredi başvurunuzu gönderin uzmanlarımız incelesin size en uygun krediyi bulsunlar.

 • Yalcin
  Posted 24/10/2019 at 00:03

  Borc kapatma kredisini sizin aracılığıyla yapabiliyozmu

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 24/10/2019 at 08:03

   Merhabalar Yalçın bey, Evet borç kapatma kredisi hizmeti veriyoruz. Uzmanlar Kredi üzerinden kredi başvuru formuna tıklayıp kredi başvurunuzu gönderin uzmanlarımız sizin için en uygun krediyi bulup size sunsunlar.

 • Cihat jeronqi
  Posted 13/11/2019 at 00:02

  Merhaba garanti bankada kredi çektim 2 kez ödedim kapatmak istiyom 32bin aldım ne kadar kapatcam?

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 15/11/2019 at 10:41

   Merhabalar Cihat bey, kredi başvuru formumuzu doldurarak kredi başvurusu yaparsanız detaylı olarak durumunuzu inceler en uygun kredi seçeneklerini size sunarız.

 • Otkun
  Posted 16/11/2019 at 23:07

  Merhaba borç kapatma kredisi almak istiyor burda herkes peki siz başvurun biz halledelim diyorsunuz bi açıklar mısınız siz nasıl hallediyorsunuz

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 21/11/2019 at 10:23

   Merhabalar, kredi başvurusu yaptıktan sonra uzmanlarımız sizinle irtibata geçiyorlar durumunuzu analiz edip size en uygun krediyi size sunuyorlar.

 • Celal
  Posted 17/11/2019 at 14:50

  Emekliyim Maaşımı da kredi verecek bankaya taşıyarak borçlarımı birleştirmek ve yeni düşük faizle yapılandırıp 60000 TL olan toplam borcumu 60 ay vade ile kapatabilir miyim? 4000 TL gelirimiz var

 • Celal
  Posted 19/11/2019 at 22:16

  yorumum neden yayınlanmaz acaba

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 21/11/2019 at 10:26

   Merhabalar Celal bey yorumunuza cevap verdik. Yoğunluktan dolayı bazen geç görebiliyoruz. Kusura bakmayın.

 • Mustafa
  Posted 04/12/2019 at 21:56

  Şeker bankasından avkatlık oldum borç kapatma kredisi çekebilirmiyim esnafım aylık 3750 4000 tl gelirim var yardımcı olurmusunuz

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 23/12/2019 at 08:03

   Merhabalar, kredi başvurusu yaparsanız uzmanlarımız sizinle irtibata geçerler. Fakat avukatlık durumunuz var ise kredi çalışması yapılamıyor.

 • Halil
  Posted 17/12/2019 at 22:54

  100bin tlgibi birkaç bankaya borcum var tek kiredi yapa bilirmisiniz ödiyemiyorum

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 23/12/2019 at 08:01

   Merhabalar, kredi başvurusu yaparsanız uzmanlarımız sizinle irtibata geçerler.

 • Gürkan
  Posted 01/03/2020 at 19:49

  Merhabalar 2017 yılında askerde olduğum için banka ödemesini yapamadım ve kara listeye düştüm Fakat şuan borcum yok memur olarak göreve başlayacağım .Kredi çıkma durumu nedir.

 • Ali Gür
  Posted 26/04/2020 at 20:20

  Iki bankaya toplam 15000 borcum var bunları kapatıp kredi çekmek istiyorum emekliyim maaşımda kesinti yok kredi alabilirmiyim

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 30/04/2020 at 10:38

   Merhaba Ali Bey
   Bu koşullarda kullanabilirsiniz gibi görünüyor. Araştırmak gerekir. Ana sayfada kredi Başvuru formu ulunuyor.
   Formunuzu gönderin Uzmanlarımız geri dönüş sağlayacaktır.
   Teşekkürler.

 • Ali
  Posted 14/05/2020 at 17:44

  150 bin bankalara borcum var ödemelerde sıkıntı yok 10 bin para geçiyor elime aylık banada cıkarmı

 • Yaşar
  Posted 19/06/2020 at 09:06

  117.000tl borcum var bankalara 127.800kullanılabilir limitim var kredi puanım 1126 borçkapatma kredisi kullanabilirmiyim

Yorum Yap

0.0/5