Skip to content Skip to footer

Borç Kapatma Kredisi 2021 Yeni Yıl Bankalar Borç Kapatma

Borç Transferi Kredisi 2021 !! Yeni Yıl Bankalar Borç Kapatma Kredisi İçin Neler Planlıyor ? Kredi Başvurusu İçin Formu Doldurmanız Yeterli.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Günlük yaşamın devam edebilmesi için insanlar farklı kredilere başvurmaktadır.  Bu durumda farklı ihtiyaçlar için alınan krediler, farklı bankalardan da çekilmektedir. Kişinin birden fazla bankadan kredi almasıyla, borçta birden fazla bankaya ait olmaktadır. Borçların kapanmasını sağlayan krediler de yine kişiyi bankaya borçlu hale getirmektedir. Burada amaç ödeme miktarında ve şeklinde kişiye kolaylık sağlamaktır. Yani tek tek birden fazla bankaya borç ödemek yerine yeni bir kredi ile tek bankaya ödeme sağlanmaktadır. Aslında borç ödeme kredisi başvurusuyla birlikte alınan krediler diğer bankalardaki borçlara kesin ödemeler olarak verilmektedir. Bankalara peşin ödemeler sağlandığı taktirde banka indirime de gitmektedir. 2021 yılı için Bankalar Birliği’nin listesinde yer alan kuruluşlara başvuru yaparak borç kapatma kredisinden yararlanabilirsiniz. Başvuru yapıldıktan sonra uygun şartlara sahip olan kişilere kapatma kredisi verilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Avantajları

Borçlu kişi borcu olan banka tarafından diğer bankalara ödenerek borçlu olan kişiye bankada yeni bir kredi sözleşmesi hazırlanır. Burada önemli olan nokta faiz oranlarıdır. Her bankanın faiz oranı farklıdır. Sizde bankanızın faiz oranına bakarak, borç kapatma kredisine başvuru yapabilirsiniz. Kapatma kredisi genel olarak kredi kartı borçlarını kapsasa da aslında konut ve ihtiyaç kredisi kapatmak içinde başvurulan bir yoldur. Bankalar bazı zamanlarda duyurular yaparak kapatma kredisi fırsatları düzenlemektedir. Bu fırsatları takip etmenizin size faydası olacaktır. Banka, kapatma kredisi verebilmek için kredi çekebilme şartları taşıması gerektiğini öne sürmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Avantajları

Yani Borç Transferi Kredisi alacak olan kişinin yasal idari bir takibinin olmaması gerekir. Krediye ait vadenin 48 ayı geçmesi gerekmektedir, fakat bu durum konut kredileri için geçerli değildir. Kredi çekmek için önemli şartlardan birisi olan kredi notunun yüksek olması kapatma kredisi içinde önemlidir. Kredi notu yüksek olan borçlu kişi başvurabilmektedir. Pek tabii kapatma kredisinin borçlu kişiye pek çok avantajı da bulunmaktadır. Bir çok bankaya ayrı ayrı olan borçlarınızı borç ödeme kredisiyle birlikte tek bir bankadan ödeme imkanına sahipsiniz. Aylık ödemeleriniz vadenizden düşerek uzatılmaktadır. Ödemeleriniz birden fazla bankadan olduğunda ve düzenli ödemediğiniz taktirde kredi notunuz düşmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Tek Banka

Tek bir bankadan ödemelerinizi düzenli yaptığınız taktirde kredi notunuzda yükselecektir. Ancak avantajların yanı sıra bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Yalnızca kapatma kredisine başvuracaksanız bankanızın sizin için oluşturduğu borç kapatma avantajlarına sık sık göz atın. Borç kapatma kredisi isteyen kişinin bankaya vermesi gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Nüfus cüzdanı ya da pasaport, gelirini ifade eden bir belge, ikametgah belgesi, kredi başvuru formu ve bankalara göre değişiklik gösteren bazı belgeler (Kefil gibi). Dilerseniz alanında uzman olan Uzmanlar Kredi’ye başvurarak borçlarınızı takip etmekten kurtulabilirsiniz. Kapatma kredisi için daha fazla beklemenize gerek kalmadan yardımcı olabilmek için sizleri bekliyoruz.


Borç Transfer Kredisi İçin Gerekenler

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Bankalar talepler doğrultusunda kişilere Borç Transferi Kredisi vermektedir. Kapatma kredisi ya da bir diğer adıyla borç transfer kredisinin amacı var olan güncel borçları tek bir bankada toplayarak ödeme kolaylığı sağlamaktır. Aslında bir bakıma kredi yapılandırma ile benzerlik göstermektedir. Dilerseniz 36 ay vade imkanıyla borçlarınızın taksitlerinde düşüş yapmaktadır. Aynı zamanda kapatma kredisi aldığınız taktirde ödemelerinizi düzenli yapmaya başlıyorsunuz ve kredi notunuz yükseliyor. Bu durumda ihtiyaç halinde yeni bir kredi ya da kredi kartı alma ihtimaliniz yükseliyor, talebinizi onaylamamak için kredi notu geçerli bir sebep olmaktan çıkıyor.

Borç Transferi Kredisi Hangi Borçları Kapsar

Borç Transferi Kredisine bankadaki borçlar haricindeki borçlar dahil edilemez. Kapatma kredisi yalnızca bankalar da olan borçları kapsar. Öncelikli olarak kapatma kredisi almak isteyen kişiler borcunun bulunduğu bankadan başvuru yapmayı denemelidir. Çünkü bir başka bankada borcunuz bulunuyorken size farklı bir banka kapatma kredisi vermeyebilir. Eğer ki borcunuzun olduğu banka sizin kapatma kredisi başvurunuzu onaylamıyorsa farklı bir bankaya başvurmak mantıklı bir tercih olabilir. Borç kapatma kredisi başvurusunda kredi borcunuzun hesaplanması kalan ana borç üzerinden hesaplanır. Yani ödenmemiş faizler burada hesaplamaya girmez.

Borç Transferi Kredisi Teb

TEB Bankası Borç Transferi Kredisi için bir ücret ya da komisyon talep etmemektedir. Başvuru için istenilen belgelerle en yakın şubeden başvuru imkanına sahipsiniz. Pek çok banka kapatma kredisi için 36 ay vade imkanı sağlıyorken Denizbank kapatma kredisi için diğer bankalardan farklı olarak 60 ay vade imkanı sağlamaktadır. Fakat Denizbank şart olarak maaşını bu bankadan almaları gerektiğini belirtmektedir. Akbank kapatma kredisi için 20.000 TL kredi imkanı tanımaktadır. Diğer bankalara borcu olan kişiler Akbank kapatma kredisinden faydalanarak borçlarını tek çatı altında toplayabilmektedir. Finansbank kapatma kredisi ile borçlarınızın ayrı ayrı yerlerde olmasından kurtulabilirsiniz. Borç kapatma kredisine başvurmak için, içinde TEB Bankası, Akbank ve Denizbank’ın da bulunduğu bankaları tercih edebilirsiniz. Bankanın şartları ve istediği belgeler farklılık gösterebilmektedir.

Borç Transferi Kredisi İçin Gereken Şartlar

Borç Transferi Kredisi alabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Öncelikli olarak kapatma kredisi alma talebinde bulunan kişi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Kredi notunuzun yüksek olması gerekir ve bunun yanı sıra kara listeye düşmemeniz gerekir. Kapatma kredisine başvuracak kişinin yasal bir icra takibinin de bulunmaması gerekmektedir. Kredi vadesinin 36 ayı geçmemesi gerekmektedir. 36 ay vadeyi geçen borç kapatma kredisi bankalar tarafından reddedilmektedir. Güncel olan tüm kredi borçları belgelenebilir nitelikte olmalıdır. Eğer ki borç kapatma kredisi talep eden kişi evliyse, eşinin rızasının olduğunu gösteren bir belge gerekmektedir.

Transfer Kredisi İçin Gereken Evraklar

Borç Transferi Kredisi için gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bunlar arasında T.C. kimlik belgesi, borç kapatma kredisi alma talebinde bulunan kişinin ikametgah belgesi, kişinin üzerine kayıtla olan faturaların 3 aylık belgesi, gelir durumunu ifade eden belge, borç kapatma kredisi alacak olan kişiye kefil olan kişiye ait olan geliri ifade eden belge ve güncel borçların tamamını gösteren belge borç kapatma kredisine başvuru da bulunurken gereken belgeler arasında yer almaktadır.


KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Borç Transferi Kredisi borçlu olan kişinin birden çok yere borç ödeme zorluğunu daha kolay hale getirmek için kullanılan bir yöntemdir. Borç kapatma kredisi alan kişi tek bir bankada eşit taksitler ile seçtiği bir bankada borç ödeme imkanına sahip oluyor. Bir başka adı da borç transfer kredisidir. Borç kapatma kredisini bir durumda alma ihtimaliniz bulunmamaktadır. Konut kredisini kapatmak için alamazsınız. Bankaya talebinizi ilettiğinizde banka sizin borç kapatma kredinize onay vermeyecektir.

Dış Borç Nedir ? Kapatma Kredisi Nedir ?

Bunun haricinde ihtiyaç kredisi, araç kredisi gibi pek çok kredinizde ödeme kolaylığı sağlamak için başvurabilirsiniz. Borç kapatma kredisi alabilmenin bazı şartları bulunmaktadır. Öncelikle kredi çekebilme şartlarının hepsini karşılayabilmek gerekmektedir. Aynı zamanda talep edilen aylık taksit borçlu olacak kişinin gelirinin yarısını geçmemelidir. İpotek verilecek bir yer var ise evli olan kişiler eşinin onayını ifade eden bir belge getirmelilerdir. Borç kapatma kredisi almak isteyen kişinin sicil notu ve kredi notu bankanın istediği düzeyde olmalıdır. Zaten normal şartlarda sicil notu ve kredi notu düşük olan kişilere kredi onayı verilmemektedir.

Borç Transferi Kredisi İçin Kredi Notu

Aynı şart Borç Transferi Kredisi için de geçerlidir. Borç kapatma kredisi almak için yukarıda sayılan şartları sağlayan tüm bireyler en yakın şubeden yüz yüze görüşme ile talepte bulunabilir. Bunun yanı sıra SMS ya da internet bankacılığı ile de borç kapatma kredisine başvuru yapılmaktadır. Borç kapatma kredisini veren pek çok banka bulunmaktadır. Bunlar arasında Şekerbank ve İş Bankası da bulunmaktadır. Şekerbank dış borç kapatma kredisi için müşterilerine ücretsiz başvuru imkanı tanımaktadır. Aynı zamanda pek çok bankadan farklı olarak kefil şartı koymamıştır.

Şekerbank Borç Transferi Kredisi

Şekerbank’tan dış Borç Transferi Kredisi aldığınız taktir de dilerseniz aynı anda ödemeye başlayabileceğiniz gibi isteğinize bağlı olarak müşterilerine 3 aylık erteleme süreci de vermektedir. Şekerbank’ta dış borç ödeme kredisi isteyenler için faiz oranı kredi notu, sicil notu ve kapatma kredisi için gerekli olan tutara bağlı olarak değişmeler göstermektedir. İş Bankası da kapatma kredisi veren bankalardan biridir. Bireysel ihtiyaç kredilerini kapatmak için dış borç kredileri vermektedir. Farklı birçok bankada bulunan borçları tek bir bankada 36 ay vade imkanı ile toplamak İş Bankası ile mümkündür. Kapatılmak istenen borç hem kredi borcu olabileceği gibi hem de kredi kartı borcunuz da olabilir.

İş Bankası Dış Borç Transferi Kredisi

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Borç Transferi Kredisi, İş Bankası dış borç kapatma kredisi için faiz oranı ve nakit tutarı için pek çok örnek bulunmaktadır. Fakat faiz oranı ve nakit tutarı dış borç kapatma kredisi almak isteyen kişinin sicil notu, kredi notu, gelir durumu ve güncel borç durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Yukarıda verilen bankalar ve diğer borç kapatma kredisi veren bankalardan, kapatma kredisi için başvuru yapabilmek çok kolaydır. Dilerseniz yüz yüze görüşme ile başvuru yapabileceğiniz gibi SMS yolu, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve müşteri hizmetleri gibi pek çok başvurma yöntemi bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Uzmanlar Kredi’den destek alarak ta işlerinizi halledebilirsiniz.

Düşük Kredi Notu Olanlar Hangi Bankalara Başvurmalı?

Borç Transferi Kredisi, Kredi notu ve kredi sicili; başvurulan işlem ister ticari krediler isterseniz ihtiyaç kredileri fark etmeksizin bankaların en çok dikkate aldığı unsurların başında gelmektedir. Peki, kredi ödemelerinin düzenli olarak yapılacağına dair referans niteliği taşıyan bu unsurlar neye göre belirlenmektedir?

Kredi notunun düşmesi ya da yükselmesi, kredi ve kredi kartlarına ait borçların tüketici tarafından düzenli olarak ödenip ödenmemesi ile doğrudan ilişkilidir. Düşük kredi notuna sahip bir kişi, acil kredi ihtiyacında bankalara yeterince güven vermediği için olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilmektedir. Hâlbuki mevcut borçların kapatılması için başvurulan krediye ihtiyaç duyulduğu için bu döngü kısır bir hal alabilir. Bunu bilen ve kişilere borç kapatma kredisi gibi imkânlar sunan finans kurumları, kredi notu düşük kişilere de farklı olanaklar hazırlamakta. Kesin kredi kategorisinde incelenebilen bu kolay kredi türlerinden aynı zamanda hiç kredi notu oluşmamış kişilerin de yararlanabilmekte. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu konuya dair daha fazla detaya ulaşmanız mümkün.

Kredi Notu Düşük Olanlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Kredi başvuruları birçok farklı kategoride değerlendirilmekte. Bu nedenle kredi notu düşük kişilere verilen kredilerin her türlü finans desteğini kapsadığını söyleyemeyiz. Taşıt kredisi ya da konut kredisi gibi yüklü miktarların aksine düşük kredi notu ile alınabilecek kredi fırsatları daha düşük limitlerde ve kısa vadelerde sunulmaktadır. Şubeye gitmeden dahi sahip olabileceğiniz bu kredi kampanyalarını şu şekilde detaylandırabiliriz;

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

  • CEPTETEB kredi; evrak ya da kefil beyan etmek zorunda değilsiniz.
  • Aktif Bank N Kolay Kredi; evrak ve kefil talep edilmemekte.
  • com; online başvuru olanağı sağlıyor, ekstra evrak, ipotek ya da kefil talebi bulunmuyor.
  • ING e-Kredi; diğer bankalar gibi kefil ya da ipotek istememekle birlikte değerlendirme sonucunda ek evrak talebinde bulunabilmekte.

Tüm bu bankalara ek olarak İş Bankası, Şekerbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Finansbank ve Halkbank da anında kredi adı altında kolay kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Düşük Kredi Notuna Sahip Kişiler İçin Kredi Başvurusu Önerileri

Kredi notunuzun düşük olmasına rağmen kredi başvurusunda bulunmak istiyor fakat bankaların zorlu prosedürleri ile mi karşılaşıyorsunuz? Bu durumda aşağıda sizin için hazırladığımız önerileri dikkate alabilir ya da Uzmanlar Kredi olarak bizler ile iletişime geçerek finans hayatınıza dair uzman bir destek alabilirsiniz. İşte düşük kredi notu sebebiyle atabileceğiniz birkaç basit adım;

  • Teminat gösterin; Geçmişte farklı sebeplerden dolayı borçlarınızı ödeyememiş olabilirsiniz. Fakat eğer üzerinizde herhangi bir mülk bulunuyor ise bankalara bunu teminat olarak sunmak geçmişteki hatalarınızın kredi başvurunuzu etkilemesini engelleyebilir. Fakat unutmamalısınız ki ipotek göstermek istediğiniz konut için eğer evliyseniz eşinizden de mutlaka yasal bir izin almanız gerekmektedir.
  • Kefil gösterin; Bankaların kendilerini güvence altına alma şekillerinden en temeli olan kefillik sistemi her zaman için kredilere olumlu etkiler yaratır. Eğer kredi borcunuzu zamanında ödeyeceğinizden eminseniz ve bu duruma ikna edebileceğiniz kredi notu yüksek yakınlarınız varsa onlardan sizin için krediye kefil olmalarını isteyebilir, sonrasında ödemelerinizi düzenli yaparak düşük kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.
  • Talep ettiğini kredi miktarını düşürün; beklenmedik giderleriniz ya da borçlarınızı kapatmak için gerekli nakit ihtiyacınız yüksek olsa da sahip olduğunuz kredi notu bu limitte bir desteğe ulaşmanızı engelleyebilir. Bu nedenle öncelikle düşük limitli bir ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunun. Bütçenizi az da olsa rahatlatabilecek bu destek ile de düzenli ödemeler gerçekleştirebilir, kredi sicilinizi temize çekmek için zaman kazanabilirsiniz.

 

Yorum Yap

0.0/5