You are currently viewing Borç Kapatan Kredi
Borç Kapatan Kredi

Borç Kapatan Kredi

Borçlarımı tek bankada nasıl toplarım? Borç Birleştirme Kredisi Nasıl Alınır?

Borç kapatan kredi sorusu bugün  borçlu pek çok vatandaşın aklında cevap beklemektedir.  Bu faaliyet ancak diğer borçları kapatmak için daha yüklü miktarda alınabilecek başka bir kredi ile mümkün olmaktadır. Borç kapatan kredi adıyla bir çok banka borçlu vatandaşlara kredi hizmeti sunmaktadır. Borçlu vatandaşlar aldıkları bu kredilerle diğer borçlarını kapatarak yalnızca bir bankaya borçlu kalmaktadır.

Borç Birleştirme Kredisi genellikle 36  ayı geçmemesi beklenen borç kapatma kredisi 60 ya da 120 aya kadar da yayabilmektedir. Vatandaşlar her bankanın kendine göre ayarladığı faiz oranlarından kendilerine uygun olanı seçerek borçlarını kapatma işlemini gerçekleştirebilirler. Böylelikle yalnızca bir bankaya borçlu hale geleceklerdir.

Faize Göre Kredi Hesaplama

Faiz hesaplama işlemi her bankaya göre değişmektedir. Fakat genellikle; faiz oranının yüze bölünmesinin ardından önce ana para ile sonra da vade ile çarpılmasıyla getiri sonucu ortaya çıkmaktadır. Kişiler kredi almak istediklerinde mümkün olan her bankaya gidip faiz tutarları hakkında mutlaka bilgi edilmelidirler. Konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi olarak adları değişkenlik gösteren kredi türleri bulunmakta ve bu kredi türlerinin faiz oranları birbirinden değişiklik göstermektedir. Ayrıca anapara ile kredi türüne göre ortaya çıkan faiz oranı çarpılarak da müşteri toplam olarak ne kadar ödeyeceği bilgisine sahip olabilir. Fakat unutulmamalıdır ki konut kredilerinde vergilerden muaf olma durumu olduğundan bu faiz hesaplama yöntemi kullanılmamaktadır.

Kredi Danışmanlık Başvurusu

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

This Post Has One Comment

  1. mert yıldız

    Benim gibi kredi alamıyorum derseniz umutsuzluğa düşmeyin arkadaşlar. Öncelikle uzmanlar kredi ile sonrasında ESMA HANIM ile umarım yollarınız kesişir. Sabrı tavrı samimiyeti sürekli sizin için başka yapabileceğim bir şey var mı diye sorması ( üstelik kredimi kullandıktan sonra bile) nezaketi içinde özellikle buraya yazıp teşekkürlerimi sunmak istedim.

Bir cevap yazın