Skip to content Skip to footer

Borç Kapama Kredisi

Borç Kapama Kredisi Nasıl Çekilir? Uzmanlar Kredi En Büyük Kampanya Olan Borç Kapama Kredisi İçin Çalışmalarına Devam Ediyor. Kredi Başvurusu İçin Alttaki Formu Doldurmanız Yeter.

Paranın değerinin günden güne azalma eğiliminde olduğu bu zamanlarda, insanların kredi ve kredi kartı kullanması kaçınılmaz hale geliyor. Zamanla hem kredi taksitleri hele ki birden fazla kredi kullanımı geçekleşmişse, hem kredi kartı borçları bütçeyi sarsacak en ufacık bir ekstra maliyet karşısında ödenemez hale geliyor. Bu finansal borçlanmaların ödenememesi hiçbir mazeret kabul etmemekle birlikte geciken günler için borç hesaplarınıza faiz uygulanarak borçlarınızın günden güne de artış göstermesine sebep olmaktadır. Ayrıca vadesinde yapılmayan ödemeler bankalar nezdinde kredi puanınızın düşmesine sebep olmakta bundan sonraki zamanlarda kredi kullanımınızı riske atmaktadır.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]


Borç Kapama Kredisinin Temel Amacı

Ödeme zorluğu çektiğiniz finansal borçlarınızı yapılandırma imkanı sunan borç kapatma kredisi ile borçlarınızın aylık ödeme tutarlarını düşürerek ek faiz yükünden ve olumsuz kredi notu etkisinden kurtulabilirsiniz. Borç kapatma kredisinin temel amacı size finansal destek sağlamak asla değildir. Burada amaç banka tarafından aynı bankaya ya da diğer bankalara olan borçlarınızın tutarında size kredi tanımlanarak bu borçların yine banka tarafından doğrudan ödenmesidir. Siz tanımlanan kredi miktarını bütçenizi uygun ödeme seçenekleriyle bankaya ödemeye devam edersiniz. Borçların gecikmeye düşmemesi için, birden fazla taksitin tek taksite düşürülmesi ve aylık ödeme miktarını azaltması bakamından borç kapatma kredileri ödeme zorluğu çekenler için oldukça avantajlıdır.

Borç Kapama Kredisi BaşvurusuBorç Kapama Kredisi

İşin özünde borç kapatma kredileri her ne kadar ödeme zorluğu çekenler için orta çıkmış bir kredi türü olsa da başvurunuz değerlendirilirken kredi notunuz da göz önünde bulundurulmaktadır. Yani her ödeme sıkıntısı çekenin kredisinin onaylanması diye bir durum söz konusu değildir. Bankadan bankaya göre değişmekle birlikte kredi başvurusunda bulunan kişinin bazı kriterleri taşıması beklenir. Burada önemli olan kendi kriterlerinizi bilmek ve bu doğrultudaki bankaya kredi başvurusunda bulunmaktadır. Eğer bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadığınızı düşünüyorsanız Uzman Kredi olarak bize başvurduğunuz taktirde kredi danışmanlarımız sizin için gerekli araştırmaları yapıp, başvurunuzun olumlu sonuçlanabileceği bankalar hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Diğer yandan eğer mevcut durumunuz şuanda kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanamayacağı durumda ise en kısa zamanda kredi çekebilmeniz için gerekli tavsiyelerde bulunmaktadırlar.

Borç Kapama Kredisinin Ne Kadar Zamanda Hesaba Geçer?

Borç kapatma kredi başvurunuz olumlu sonuçlandığında sizin hesabınıza para girişi olmayacaktır. Kredi tutarınız bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınız baz alınarak belirlenecek olup, kredi onaylandığında borçlarınız kredi çektiğiniz banka tarafından ödenecektir. Ancak diğer bankalara olan konut kredileri ve tüm bankalara olan ek hesap borçları borç kapatma kredisinin kapsamına girmez. Borç kapatma kredisinin taksitleri maaşınızın yarısını geçemez. Dolayısıyla kredi tutarının belirlenmesinde borçlarınızın miktarı uygulanan vadede maaşınızın yarısı ile ödenemiyorsa kefil ya da ipotek istenebilir. İpotek gösterilecek durumlarda ise mutlaka eşin yazılı onayı gerekmektedir.

Borç Kapama Kredisinin Artıları

  • Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı gelirinizin yarısından fazla olamaz. Bu da sizin kredi taksitlerini rahatlıkla ödemenizi sağlar.
  • Ödeme zorluğu yaşadığınız borçlarınızı zamanında ödeyerek ek faiz ödemesinden kurtulursunuz.
  • Kredi notunuzun düşmesine engel olarak kredibilitenizi riske atmaz.
  • Ödemeleriniz tek bankada toplanır.
  • Bütçenizi dengelemek için iyi bir fırsattır.
  • Diğer kredilerinizi erken kapattığınız için erken kapatma fırsatlarından yararlanmış olursunuz.

Borç Kapatma Kredisinin Eksileri

  • Farklı bankalardaki konut kredilerini kapsamaması
  • Ek hesap borçlarını kapsamaması
  • Bankaların dışında kalan diğer belgeli borçları kapsamaması
  • Yasal takibe girmiş borçları kapsamaması

 

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5