You are currently viewing Bireysel Kredi Başvurusu

Bireysel Kredi Başvurusu

Bireysel Kredi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilir ? Danışmanlık Hizmeti Alarak İle Bireysel Kredi Başvurusu Yapmanın Avantajları Nelerdir

Kredi Başvurusu

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Gerçek kişilerin bireysel olarak alacağı şeylerde finansman olarak destek için verilen kredi türü bireysel kredidir. Bireysel kredilerde vade ve limit tek seferde belirlenmektedir. Vadenin sonunda bu limit yeniden kullanılamaz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenmiş kurallar da bireysel kredi kullanılmaktadır. Bireysel krediler pek çok farklı türe ayrılmaktadır. Bunlar İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi, öğrenim kredileri, evleniyoruz kredisi, tatil kredisi ya da ipotekli ihtiyaç kredisi gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. Aynı zamanda gün geçtikçe bireysel kredilerin çeşidi artmakta ve insanları maddi anlamda zorluktan kurtarmaktadır.

Bireysel Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır Bireysel Kredi Başvurusu

Bankalar da ticari amaç harici her alanda kullanılan ihtiyaçları karşılamak için sağlanan maddi desteğe bireysel kredi denilir. Her kredi ve her banka da olduğu gibi bireysel kredi başvurusunda da gereken bazı şartlar ve bazı belgeler bulunmaktadır. Bu şartlar bankadan bankaya değişiklik gösterse de genel olarak aynı şartlardır. Bu şartları sağlayan her birey eksiksiz belgeleriyle birlikte başvurusunu yapabilir. Her banka bireysel kredi vermektedir. Burada dikkat edilecek şey ise bankanın verdiği faiz oranı ve tanımladığı vade sayısıdır. Karşılaştırma yaparak ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun olan krediyi bulabilirsiniz.

Bireysel Kredi Başvurusu Yapmanın Avantajları

Öncelikle tüm kredilerde olduğu gibi bireysel kredi başvurusunda bulunmak için de 18 yaşını doldurmuş reşit bir birey olmak gerekmektedir. Yani kişinin kanunen fiil ehliyetini kullanabilir halde olması gerekmektedir. Kişi reşit olmadan başvuru yaptığı durumlarda ise bankalar kesin olarak red cevabı verecektir. Bunun yanı sıra bireysel kredi alabilmek için kişinin aktif ve aynı zamanda belgelenebilir şekilde bir geliri olması gerekmektedir. Geliri olmayan kişiler ya da geliri olsa bile bunu belgeleyemeyen kişilerin bireysel kredi başvuruları geri dönüşleri olumlu olmayacaktır. Gelir haricinde bireysel kredi başvurusu yapacak olan kişinin SGK kaydının da olması gerekmektedir.

Bireysel Kredi Başvurusu İçin Ssk Süresi

Bunun için bankalar kişinin çalıştığı yerde en az 3 ay çalışır halde olmasını istemektedir. Diğer kredilerde de önemli olan ve bankalar için fazlasıyla önem arz eden kara listede, bireysel kredi başvurusu yapacak kişinin bulunmaması gerekmektedir. Kara listede ismi yer alan hiç kimsenin bankalara yaptığı bireysel kredi talebine olumlu geri dönüş yapılmamaktadır. Bankaların belirttiği bu şartların yanı sıra bankaların istediği bazı belgelerde bulunmaktadır. T.C. kimlik kartı, ehliyet ya da pasaportunuzun fotokopisi gerekmektedir. Gelir belgesini ifade eden belge gerekmektedir. Bunun yanı sıra çalıştığınız işe göre değişiklik gösteren belge de yanınızda olmalıdır. Özel sektör ya da kamu sektöründe çalışan kişiler için maaş bordrosu ya da çiftçiler için çiftçi olduğunu gösteren bir belge gerekmektedir.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bireysel kredi kullanmak için yukarıda yer alan şartlar sağlandıktan sonra bankaların istediği belgelerle birlikte başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Uzmanlar Kredi olarak bütçenize göre en uygun bireysel krediyi belirleyerek sizlere yardımcı olmaktan gurur duyarız.

EN GÜNCEL KREDİ FAİZ ORANLARI

Kredi Başvurusu Anında Cevap

Önceki zamanlarda kredi başvurusu yalnızca bankalar ile yüz yüze görüşme aracılığıyla yapılmaktaydı. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar kredi başvurularını pek çok yolla yapabilir hale gelmiştir. Banka şubelerinin yanı sıra internet bankacılığı, çağrı merkezleri, kısa mesaj ya da banka ATM’leri aracılığıyla da başvuru yapılmaktadır. Başvurunuzu yapmanız için bankaların belirli şartları bulunmaktadır. Bu şartları sağladığınız taktirde her birey bankalara kredi için başvuru yapabilmektedir. Öncelikle reşit bir birey olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra belgelenebilir halde olan aktif bir gelirinizin olması da gerekir.

Kredi Başvurusu İçin İstenen Evraklar Nelerdir

Aynı zamanda başvuru şartlarını sağlayan kişiler başvuru yaparken bankalara teslim etmeleri gereken bazı belgeler de bulunmaktadır. Bu belgeler arasında bankaya gelir belgenizi, kimlik fotokopinizi ve ikametgah belgesi gerekmektedir. Bazı bankalarda şartlar ya da istenilen belgeler değişiklik gösterebildiği için kredi başvurunuzdan önce araştırmanı gerekmektedir. Daha kolay yoldan öğrenmek için de Uzmanlar Kredi ile iletişime geçerek en doğru ve en güncel bilgileri öğrenebilirsiniz. Gerekli şartları sağlayan tüm bireyler bankalara kredi başvuru yapabilir. Kredi başvurusu için bankanın sizden talep ettiği belgeleri de eksiksiz getirdikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Sonrası Banka Değerlendirmesi

Kredi başvurunuzu bankaya yaptıktan sonra, banka tarafından “Kredi başvurunuz değerlendirmeye alınmıştır. Başvurunuzun sonucu ile ilgili olumlu ya da olumsuz bilgiler tarafınıza iletilecektir.” mesajı ile bilgilendirilirsiniz. Bu mesajdan sonra başvurunuz banka tarafından değerlendirmeye alınır. Banka eğer kredi konusunda sizin tüm şartları sağladığınızı düşünüyorsa gün içerisinde dönüş yapabileceği gibi daha sonraki iş günlerinde de dönüş sağlayabilir. Bu durum bankaya göre değişiklik göstermektedir. Değerlendirme esnasında kredi notunuz, kefil olduklarınız, size kefil olan kişiler, gelir durumunuz ya da kara liste de olup olmamanız ayrıntılı olarak incelenir. İncelemeler sonucunda bankanın olumlu ya da olumsuz geri dönüşü size bildirilir.

Kredi Başvurusuna Geri Dönüş

Kredinize olumlu geri dönüş yapıldığı durum da bankalara göre değişiklik gösteren bir şey vardır. Kimi banka 1 gün krediyi alma süresi verirken kimi banka 7 günlük bir süre vermektedir. Bu kredi aldığınız bankaya göre değişebilir. Olumlu geri dönüş yapıldığı taktirde bankaya giderek imza atarsınız ve sizde başvurunuzu onaylamış olursunuz. Dilerseniz direk elden kredinizi alabileceğiniz gibi dilerseniz de banka hesabınıza gün içerisinde yatmasını da talep edebilirsiniz.

Siz de bütçenize ve şartlarınıza uyan bir banka tercih etmek istiyorsanız Uzmanlar Kredi ile iletişime geçebilirsiniz. En doğru ve en hesaplı olan krediyi sizin için belirleyerek sizlere yardımcı olmaktan gurur duyarız. Borçsuz günler dileriz.

 

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler.

Bir cevap yazın