You are currently viewing Bankalara Borcum Yok Kredi Alamıyorum!!
Bankalara Borcum Yok Kredi Alamıyorum

Bankalara Borcum Yok Kredi Alamıyorum!!

Bankalara Borcum Yok Kredi Alamıyorum

Bankalara borcum yok kredi alamıyorum diye yakınan birçok insan bulunmaktadır. Kredi çekmek isteyen bazı insanların kredi başvuruları reddediliyor. Bu noktada, bankalara hiçbir borcu olmamasına rağmen kredi reddi yiyen insanların varlığından da söz etmek mümkün.

Bankalara hiçbir borcunuz olmamasına rağmen kredi çekemiyorsanız bu durumun altında yatan çeşitli sebepler vardır. Bunlardan ilki kredi notunun düşük olması şeklinde değerlendirilebilir. Kredi reddi yenmesine yol açan faktörler ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Kredi notunun yeterli seviyede olmaması
  • Bankalara olan geçmiş borçların düzenli ödenmemiş olması
  • Başvuruda bulunulan kredi için yeterli gelir sahibi olunmaması
  • Kredi başvurusu esnasında talep edilmekte olan belgelerde eksikliklerin olması

Kredi Almak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Bankalara borcum yok kredi alamıyorum diyorsanız, ilk yapılması gereken şeylerden birisi de ilgili bankalardan ‘Diğer bankalara borcu yoktur.’ Yazsının alınması olacaktır. Bu sayede kredi reddinin önüne geçebilir ve kredi çıkmasının ihtimalini arttırabilirsiniz.

Diğer yandan sık sık kredi başvurusunda bulunmakta kredi notu üzerinde olumsuz etkiye sahiptir. Dolayısıyla, banka borcunuz olmamasına rağmen çok sık başvuru yapıyorsanız da kredi başvurularınız reddedilebilmektedir.

Belgelenmeyen gelirlerinizi resmi hale getirmekte faydalı olacaktır. Örneğin; ev sahibisiniz ve eviniz kirada. Kira sözleşmesinin bir örneğini bankaya sunarak, kira gelirlerinizi hesaplamaya dahil edebilirsiniz. Ayrıca mevduat gelirleri, fon gelirleri gibi yatırımlardan gelen kazançlarınızla da gelir beyanında bulunmanız mümkündür.

Kredi Danışmanlık Başvurusu

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Bir cevap yazın