fbpx
0284 212 42 01 - 0284 212 74 53

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Bankadan Kredi Alma İmkânımı Nasıl Yükseltirim?

Bankadan Kredi Alma İmkânımı Nasıl Yükseltirim?

Günümüz de artan ihtiyaçlar ve yaşam koşullarında ki standartların artması ile birlikte artık lüks olarak nitelendirdiğimiz çoğu şey ihtiyaç halini dönüşmüş ve yaşam kalitesinin artması ile birlikte ihtiyaçlar da büyük bir evrilme sürecine girerek değişmiştir. Tüm bunların yaşanmasının ardından kişinin aldığı maaş ihtiyaçları karşılayamaz hale gelmiştir. Aynı zamanda toplumda ki yaşam standartlarına ulaşmak adına kişiler daha çok ihtiyaca yönelmiştir.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Kirada oturan birey ev almak adına paraya ihtiyaç duyarken, kimisi yeni bir arabaya hayranlık duyarak para ihtiyacını hisseder, bununla birlikte sağlık problemlerinin yaşanması halinde nakit ihtiyaçları artış gösterebilir. Kısacası hayatta herkesin başına türlü türlü işler gelebilir ve nakit ihtiyacı bir anda ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda küçük meblağlar eşten dosttan alınırken tutar büyüyünce etrafta borç alınabilecek kimse kalmaz, işte tam da böyle bir anda en iyi kurtarıcı olarak bankalar devreye girer.

En uygun faiz oranları nelerdir?

Uygun faiz oranları, sizi zorlamayacak şekilde düzenlenen ödeme koşulları ile birlikte kişi büyük bir rahatlama yaşar. Ancak bu noktada da bir sıkıntı gündeme gelmektedir. Kimi zaman başvurular sonucunda kişiye kredi imkanı tanınmaz yahut istediği rakamın çok altında bir tutar banka tarafından onaylanır. Bunun sebebine baktığımız da ise sicil ve kredi notu gündeme gelmektedir. Bu noktada bankanın adınıza kredi imkanı tanıması için kredi notu ve sicil büyük önem taşır.

Kredi Başvurusu
Borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için Uzmanlar Kredi üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi notu nedir? Kredi puanı nasıl artar?

Kredi notlarına baktığımız da en düşük not seviyesi 0 ile 800 arasındadır. Bu noktada kredi kullanım imkanınız yok denecek kadar azdır. Bir sonra ki seviye ise 800 ile 1300 arasındadır. Bu aşamada da genellikle kişiye kredi imkanı tanınmaz. Diğer bir seviye ise 1300-1500 dür. Bu noktada ipotek ve kefil ile kredi imkanı tanınır. Eğer kredi notunuz 1500 üzerinde ise bu noktada da rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Ancak düzensiz ödemeler, düzensiz maaş gibi konulardan dolayı birçok banka birçok kişiye kredi imkanı tanınmamaktadır. Bu yazımızda sizler için bankadan kredi alma imkanı nasıl yükseltilir bundan bahsedeceğiz. Bu imkanı arttırmak için kredi notunuzu arttırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Kredi notunuzu arttırmak adına ilk adım ödemeleri düzene koymaktır. Kredi puanı için kredi ödemelerinizin performansı önemlidir ve kredi notunun %35’ini bu durum etkiler. Eğer geçmişte alınmış krediniz var ise yahut bir kredi kartınızın ödemesi sürüyor ise bu noktada düzenli ödemeler yapmalı, zamanında tutarı ödemelisiniz. En uygun kredi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bireysel Kredi Nasıl Alınır?

Bununla birlikte eğer kullanmadığınız kredi kartlarınız var ise bunların yükünden bir an önce kurtulmalısınız. Bu noktada birçok banka saha da çalışarak herkese bir kredi kartı tanımladığı için cüzdanlarımızda kullanmadığımız kartlar muhakkak oluyor. Bu kartları kapatmak kredi imkanını arttırmak için mantıklı bir yoldur. Bununla birlikte eğer bir takım kullanılmayan hesaplar var ise bunları da kapatmalısınız. Özellikle hesap üzerinden açılan artı para, ek hesap, kredili mevduatlar mevcut ise bu durumdan kurtulmak riski de ortadan kaldıracak ve kredi notunuzu yükseltecektir. Ancak bu durum ödemeler kadar kredi notuna etki etmez. Bu sebeple ödemeler bu noktada çok daha önemlidir. Bunun dışında çok sık kredi başvurusunda bulunmak kredi notunda düşüşe sebep olabilir. İnternetten başvurular yapmak yerine bankaya direk giderek birebir personel ile başvuruda bulunmak daha doğru bir adım olacaktır. Tüm bunlara dikkat edildiği takdirde düzenli ödemeler sonucunda kredi notunuz yükselecektir. 1500 üzerinde kredi notuna sahip olduğunuz da gönül rahatlığı ile başvuruda bulunabilir ve olumlu yanıtı alarak dilediğiniz an nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Kredi alamıyorum diyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz.

Kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bayram Kredileri başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, kredi danışmanlık ve acil kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
23 Haziran 2019
884 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN