You are currently viewing Banka Kredisi Alma Şartları
Banka Kredisi Alma Şartları

Banka Kredisi Alma Şartları

Banka Kredisi Alma Şartları Nelerdir ? Uzmanlar Krediden Önemli Tüyolar. Banka Kredisi Alma Şartlarını Yazımızdan Öğrenebilirsiniz.
Danışmanlık Almak İstiyorsanız Alttaki Formu Doldurmanız Yeterli

KREDİ BAŞVURUSU

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Banka Kredisi Alma Şartları bankaların kişilerin her türlü ihtiyacına ilişkin kredi imkanı tanımaktadır. Fakat bankalar her başvuruya olumlu dönmemektedir. Başvurulan banka kredilerine olumlu geri dönüş sağlayabilmeleri için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları yerine getirdiğiniz taktirde bankalar kredi başvurunuzu kabul edecektir. Öncelikle kredi almak isteyen kişi 18 yaşını doldurmak olmak zorundadır. Ülkemizde reşit olma yaşı 18 olarak kabul edilmektedir. Bankalarda reşit olmayan bireylere kredi imkanı tanımamaktadır.

Banka Kredisi Nasıl AlınırBanka Kredisi Alma Şartları

Banka Kredisi Alma Şartları  bankalardan kredi alabilmek için ikinci koşul ise kredi notunuzun istenilen düzeyde olması gerekmektedir. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa banka kredi başvurunuzun geri dönüşünün olumlu olma ihtimali de bir o kadar fazladır. Kredi notunuzu belirleyen şey ise, bankalara kredi kartı ya da kredi geri ödemelerinizi düzenli yapıp yapmamanıza göre verilmektedir. Bankalara düzenli ödeme sağlıyorsanız kredi notunuz yüksek olacaktır, eğer ki ödemelerinizi aksatarak yapıyorsanız muhtemelen kredi notunuz da çok yüksek olmayacaktır. Bankalardan başvurunuz neticesinde kredi almanız için istenilen diğer şart ise gelirinizin yeterli olmasıdır ve bu gelirin belgelenebilir nitelikte olması gerekmektedir. Fakat bankalar da her belgelenebilir olan gelire kredi vermemektedir.

Banka Kredisi Aylık Ödemeleri
Banka Kredisi Alma Şartları

Öncelikle aldığınız kredinin aylık ödemesi maaşınızın yarısını geçmemek zorundadır, geçtiği taktirde banka kredinize olumlu geri dönüş yapmayacaktır. Bankaların kredi vermek için aradığı bir diğer şart ise bankanın istediği süre boyunca sigortalı olarak çalışmış olmaktadır. Burada belirtilen süreler bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Öncelikle SGK’lı bir işte çalışıyorsanız, çalıştığınız iş yerinde en az 3 ay çalışıyor gözükmeniz gerekmektedir. Eğer vergi levhalı bir iş yerinde çalışan biriyseniz, iş yerinizin en az 1 yıldır aktif çalışıyor olması gerekmektedir. Memurlar için belirtilen bir şart bulunmamaktadır, fakat bu durumda memurlar için banka kredisi alabilmeleri için bankalar için kredi notu daha önemli bir etken kabul edilmektedir.

Farklı Bankalardan Kredi Kullanımı

Tüm bunların yanı sıra bankalardan kredi almak için bazı durumlarda yaşanılan yer banka tarafından ipotek edilmek zorunda kalınır. Bu durumlarda sıkıntı yaşanmaması adına banka kredisi çekmek isteyen kişi eşinin rızasının olduğu bir belgeyi bankaya getirmek zorundadır. Olası bir durumda kişi aylık borcunun bankanın belirttiği durumlarda yatırmadığı taktirde banka evi ipotek altına alabilecektir. Bankadan bankaya değişen bir durum olan kefil bulunması da bazı bankaların istediği şartlardan biridir. Bu durum tamamen bankanın insiyatifine bırakılan bir durumdur.

Bankalardan Kredi Kullanma Şartları

Yukarı da verilen şartlar pek çok bankadan kredi almak için gereken şartlar arasında yer almaktadır. Bankanın istenilen şartları yerine getirilmediği taktirde yaptığınız başvuruya bankanın olumlu geri dönüş yapma ihtimali bulunmamaktadır. Bu da sizin kredi notunuzu olumsuz etkileyen bir durum olacaktır. Bu yüzden banka kredisine başvuru yapmadan önce Uzmanlar Kredi ile iletişim sağlayarak tüm şartlarınızı yerine getirebileceğiniz bir bankayı belirleyerek sizlere yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi olarak borçsuz günler dileriz.

Bir cevap yazın