Skip to content Skip to footer

Bana Kredi Çıkar Mı

Bana kredi çıkar mı Günümüzde birçok kişi kredi kullanırken birçok kişi kredi kullanmak istese de bir takım tereddütler yaşamaktadır. Öyle ki başvuruyu gerçekleştirmeden önce kredi almak için uygun muyum tedirginliği yaşanır. Bankaların bilgilendirmeleri ile beraber kara liste ve kredi notunu artık halkımız tam manası ile bilmektedir. Kredi kullanabilmek için bunların uygun olması şartı bulunmaktadır. Bu yazımızda kredi almak için uygun olup olmadığınız hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

 

Kredi Başvurusu

Belirli borçları ödemek, ev sahibi olmak, araba sahibi olmak, evlenmek, eşyaları yenilemek ve eğitim masrafları için birçok kişi kredilere başvuru yapmaktadır. Bu noktada kimisine anında kredi imkanı sunulurken kimine kredi verilmemektedir. Bunun en büyük nedeni ise kredi notudur.

 

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Alabilirim?

Bana kredi çıkar mı Kredi Almak İçin Uygun Muyum Kredi notlarının belirli bir sıralaması bulunmaktadır. Nota bağlı olarak kredi imkanı sağlanır. Kredi notunuz düzenli ödemeler ve düzenli kullanımlar ile artış gösterirken eğer ödemeleriniz düzensiz ve borç birikimleri mevcut ise aynı şekilde düşmeye başlar. Bu noktada elbette ani düşüş ve çıkışlar olmaz. Kredi notunuz zamanla yükselirken ödemelerin yapılmaması ve düzensiz ödemeler ile zaman içinde de düşmeye başlar. Kredi almak için en önemli kriterlerden birisi kredi notudur.

Kredi Notu Yükselir Mi

Eğer kredi notunuz 0 ile 699 puan arasında ise bu noktada riskli grubunda yer alırsınız ve her bankanın sisteminde tehlikeli grupta yer aldığınız için tarafınıza bir kredi imkanı sağlanmaz. Eğer kredi notunuz 700 ile 1099 arasında yer alıyor ise bu grupta orta risk grubunda yer alır ve bankalar sizlere kredi vermekten çekinir. Ancak birkaç ay düzenli ödemeler ile birlikte bir üst kredi notu grubuna geçebilirsiniz. Bu grup ise 1100 ile 1499 aralığında ki gruptur ve bankalar nezdin de az riskli olarak tanımlanırsınız.

 

Kredi Notu Değeri

Bana kredi çıkar mı Eğer bu grupta yer alıyor iseniz kredi kullanma şansınız doğar. Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor ki ipotekli kredi ve kefilli kredi kullanımı yapabilirsiniz. Bir sonra ki aralık ise 1500 ile 1699 grubudur ve bu grup kredi kullanabilir sekmesinde yer alıyor. Bu noktada birkaç banka kredi imkanı sağlamayabilir ve şansınızı başka bankalarda deneyerek kolaylıkla kredi kullanımı yapabilirsiniz. Son grup ise her bankanın tercih ettiği müşteri grubudur ve kredi notu 1700 ile en yüksek not olan 1900 aralığında ki gruptur. Bu grup kredi notunda en yüksek düzeyde yer aldığı için her banka kredi imkanı sağlarken sürekli olarak kredi tekliflerini de bu gruba sunmayı tercihe ederler.

Sigorta Kredi Kullanımında Ne Kadar Önem Taşır?

Bana kredi çıkar mı Kredi almak için sürekli bir gelirin olması elbette ki önemli bir konudur. Birçok banka kredi imkanı sunarken kişinin ödeyip ödeyememe durumunu göz önüne alarak bir nevi kendini güvence altına alır. Bu sebeple kredi almak için sigortanın olması önemli bir durumdur. Peki sigorta başlar başlamaz kredi kullanılabilir mi? Bunun cevabı biraz karışık. Bu noktada kredi notu devreye girer. Sigortası başlayan kişinin kredi notu uygun ise kredi çıkabilir. Ancak kredi notu düşük olan birinin en az 3 aylık bir sigorta sürecinin tamamlanması gerekir. Eğer yüksek meblağlarda bir tutar kullanımı yapmak istiyor iseniz bu sürenin artacağını söylemek mümkün.  

Nasıl Kredi Alabilirim

Bana kredi çıkar mı Kredi almak için uygun olup olmadığınızı düşünüyor iseniz herhangi bir bankanın mobil şubesine giriş yaparak kredi findeks notunuzu yani kredi notunuzu öğrenebilir ona göre bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için dilerseniz şubelere de başvurarak kredi notunuzu öğrenip sonucunu anında alabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5