Skip to content Skip to footer

Az Faizle Kredi Veren Bankalar Hangileri

Az Faizle Kredi Veren Bankalar Hangileri ? Borç Kapatma Kredisi İçin En Uygun Faizli Bankanın Tercih Edilmesi. Kredi Danışmanlık Hizmeti İçin Kredi Başvurusu Formunu Doldurabilirsiniz.

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Az Faizle Kredi Veren Bankalar hayatın birçok alanında bankaların destek paketi olarak sunduğu taşıt kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi, ev kredisi ya da acil kredi gibi işlemlere başvurulmakta. Farklı ihtiyaçlara yönelik ve birbirinden ayrı detaylara sahip olan bu kredi türleri neredeyse tüm tüketiciler için ekonomik rahatlık sağlıyor.

Daha ayrıntılı inceleyecek olursak; arsa veya konut satın alımlarında uzun vade imkânı sunan kredi türüne konut kredisi ismi verilirken, sıfır ya da ikinci el taşıt alışverişlerinde 60 aya varan vadelerle sunulan paketlere taşıt kredisi denmekte. Bu iki kredi türüne ek olarak temel giderlere yönelik ihtiyaç kredisi, yeni ev kuranlar için oluşturulan eşya kredisi, dinlenmek ve rahat bir nefes almak isteyenlere ise tatil kredisi gibi farklı fırsatlar sunulmakta. Ayrıca kendi işinde çalışanlar için de KOBİ kredisi isminde iyileştirme kredileri bulunuyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere her bir kredi kendi içerisinde farklı kriterler barındırmakta. Örneğin KOBİ veya taşıt kredilerinde vade süreleri 60 ayı bulurken, ev kredisi için bu süre 360 aya kadar uzatılabiliyor. Ayrıca araç ya da konut satın almak için yapılan kredi başvurusunda ipotek ya da kefil kriterleri de ortaya çıkabilmekte. Kredi türlerindeki detayları kısaca özetledikten sonra şimdi de hangi bankadan kredi alabilirim ve az faizle kredi veren bankalar hangileri gibi sorularınızı yanıtlamaya başlayabiliriz.

Düşük Faizli Krediler Neye Göre Belirlenmekte?
Az Faizle Kredi Veren Bankalar Az Faizle Kredi Veren Bankalar Hangileri

Ülkemizde yer alan bankalar birçok kredi ihtiyacı için başvuru kabul etmekle birlikte online kredi başvurusu yapma olanağı da sunmakta. Fakat bu bankalar farklı kategorilere ayrılırken az faizle kredi veren bankaların değerlendirilmesi de sizin beklentilerinize göre değişebiliyor.

Kredi konusunda bankalara ait avantajların değişkenlik göstermesi, temelde vade süreleri, kredi türü ve faiz oranlarına bağlıdır. Yani, bir banka az faizle kredi veren bankalar arasında bulunurken vade süresinin çok daha kısa olduğunu görebiliriz. Bir diğeri ise yüksek bir faiz uygularken kredi başvurusu sırasında daha az evrak talep ederek rahat ödeme koşulları da sunabilir. Bu yüzden düşük faizli krediler için her zaman iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir.

Az Faizle Kredi Veren Bankalar Nasıl Bulunur?
Az Faizle Kredi Veren Bankalar

Söz konusu kredi başvurusu olduğunda Türkiye’deki en uygun kredi veren bankayı bulmak oldukça zordur. Çünkü uygunluk durumu sizin koşullarınıza ve ihtiyacınız olan nakit para miktarına göre değişir. Bu nedenle size en uygun kredi veren bankayı bulmak tamamen sizin beklentinize bağlıdır. Daha iyi açıklayabilmek için örneklendirelim;

100 bin TL üzerinden bir kredi başvurusu yaptığınızı düşünelim. Böyle bir durumda ING bankasından yapacağınız kredi başvurusu 36 ay vadeli olmakla birlikte %1.14 oranında bir faize sahip. Aynı meblağ, Garanti Bankasında ise yine 36 ay vadeyle %1.29 ve %1.77 faizleri arasında değişmekte. 50 bin TL olarak yapılan kredi başvurusunda ise Akbank %1.23’den başlayan faiz oranları ile kredi imkanı sunarken QNB Finansbank daha düşük bir miktarı %1.07 ile sunmakta. Tüm bu detaylar sebebiyle uygun kredi başvurusu kişiye özel değerlendirilmek zorunda.

Fakat eğer siz de az faizle kredi veren bankaları araştırıyorsanız Türkiye’deki en büyük bankaların farklı paketlerine mutlaka göz atmalısınız. Akbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Denizbank, TEB, Finansbank, ING ve Halkbank olarak sıralayabileceğimiz bu bankalar, gerek ihtiyaç kredisi gerekse hızlı kredi alanında farklı dönemlerde herkese uygun koşullar sunabiliyor.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5