Skip to content Skip to footer

Askere Özel Kredi Başvurusu Kampanyası

Askere Özel Kredi Başvurusu Kampanyası

Askere Özel Kredi Başvurusu Nedir?

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

 

Askere Özel Kredi Başvurusu Ve Askere Kredi Uzmanlar Krediye Ait Kampanyadır. Asker Kredisi Diye Yayına Çıktığımız İlk Günden Beri, Kredi Başvurusu Yapan Tsk Personeli Sayısı Artıyor.

Askere Özel Kredi tüm Türk halkının sevgi ve saygı beslediği TSK personelleri önemli görevlerini yerine getirirken maddi sıkıntılar ile karşılaşmasınlar diye bankalar tarafından askere özel kredi başvurusu imkânları sunulmakta. Kredi faiz oranlarının ihtiyaç kredisi ya da anında kredi gibi işlemlere oranla daha düşük olduğu bu kredi türü, uzman çavuşlar da dahil olmak üzere tüm askeri personeli kapsıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz askere özel kredi başvurusunun iki farklı türü bulunmaktadır. Bunlardan biri faizsiz kredi olarak adlandırılırken bir diğeri faizli kredi şeklinde işleme alınır. Asker kredisinin faizsiz olanı, katılım bankaları olarak da adlandırılan kurumlar tarafından sunulmakta. Bu bankalarda faiz işletme prosedürü yerine ihtiyaç kredisine kâr payı sistemi uygulayarak 36 ay vadeli kredi imkânı sağlıyor. Faizli asker kredisinde ise geri ödenecek kredi miktarına konut kredisi, borç kapatma kredisi ya da araç kredisinde olduğu gibi belirli bir oranda faiz eklenmekte. Yine de hem uzun vadeli hem de düşük faizli krediler askerlere birçok imtiyaz tanıyor. Yazımızın devamında asker kredisine dair daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Hangi Bankalar Asker Kredisi Vermekte? Askere Özel Kredi Başvurusu Kampanyası

Askere Özel Kredi Türkiye sınırları içinde faaliyet gösteren birçok banka ev kredisi, hızlı kredi ya da bireysel tüketici kredisi gibi fırsatlar sunmakta. Askerlere yönelik ise düşük faizli kredi ve faizsiz kredi olmak üzere 2 farklı işlem olduğundan bahsetmiştik. Peki, hangi bankalar askere özel kredi imkânı sunmakta? Öncelikle faizsiz kredi yani bir diğer ismi ile kâr payı ile asker kredisi veren bankaları listeleyelim;

 • Kuveyt Türk Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Bankası
 • Türkiye Finans Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz katılım bankaları askere özel faizsiz kredi imkânı sunmakla birlikte kredi başvurusunda istenen kriter ve belgelerde de oldukça basit prosedürler izlemekte. TSK personeline özel düşük faizli kredi sunan bankaların listesi ise şu şekilde;

 • İş Bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası

Bankaların Sunduğu Askere Özel Kredi Başvurusu Hangi Avantajlar Sağlamakta?

Farklı bankalar ihtiyaç kredisi ya da hızlı kredi gibi çok tercih edilen kredi türlerine özel birçok avantaj paketi sunarlar. Fakat şüphesiz ki bu kredi türleri içerisinde en avantajlı olanaklara sahip olan fırsat asker kredisidir. Bu avantajlar kurumlara göre farklılık gösterse de Türkiye’nin önde gelen bankalarına ait kampanyaları göz önüne alarak sizlere özetlemek istedik. Örneğin İş Bankası’nın askere özel kredi kampanyasında;

 • Diğer kredi başvurusu yapan vatandaşlara oranla %0.5 daha düşük faizli kredi olanakları,
 • Kredi başvurusu sırasında ödenmesi gereken 600 TL tutarındaki dosya masrafı ücretinden muafiyet,
 • Asker kredisine özel esnek ödeme planları,
 • 1000 TL değerindeki kredi tahsis ücretinin ödenmemesi gibi artılar bulunuyor.

Türkiye’nin bir diğer büyük bankası olan Vakıfbank ise askeri kredisi başvurusuna yönelik hazırladığı;

 • Kredi başvurusundan sonra 6 ay taksit erteleme fırsatı,
 • Bireysel tüketim kredisi, konut kredisi ya da taşıt kredisine oranla daha düşük faiz oranları
 • Kredi tahsis ücreti olarak adlandırılan %1’lik masraf ücretinden muafiyet gibi avantajlar ile karşımıza çıkmakta

Aynı şekilde Halk Bankası da TSK personeline özel kredi başvurusunda üst limiti 50 bin TL’ye çıkararak faiz oranını %1.37’e düşürmüştür. Ayrıca 36 ay gibi uzun bir vadede geri ödeme imkânı da sunmaktadır.

Farklı bankalar birçok avantaj ile asker kredisi paketleri hazırlasa da hepsinin ortak bir noktası bulunmakta. Bu ortak noktada ise sunmuş oldukları asker kredisinin sıradan bir vatandaşın kredi başvurusuna oranla çok daha ayrıcalıklı olduğunu söyleyebiliriz. Siz de askere özel kredi başvurusunda bulunacaksanız tüm bu artı yönleri göz önünde bulundurarak size uygun kredi paketine karar verebilir, en avantajlı fiyatlarla ihtiyaç kredisine sahip olabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

Borç Kapatma Kredisi Haberleri

Yorum Yap

0.0/5