Skip to content Skip to footer

Askere Kredi Veren Bankalar

Askere Kredi Veren Bankalar

Askere Kredi Veren Bankalar askeri personeller kamu çalışanlara sunulmuş kredi fırsatlarının tümünden yararlanabilmektedirler. Faizsiz ve düşük faizli olarak krediler kullanılabilir.  Bu kredilerden faizsiz olan kredileri katılım bankaları sağlamaktadır. Katılım bankalarının faiz uygulamıyor olması tabii ki akıllarda bir soru işareti olurken tam da burada kar payı oranlarını görüyoruz. Yani aslında sadece faiz sistemiyle çalışmıyorlar bunun yerine kar payı alıyorlar. TSK bünyesinde çalışan askeri personellere faizsiz kredi veren katılım bankaları şu şekildedir;

  • Albaraka Türk
  • Kuveyt Türk
  • Ziraat Katılım
  • Vakıf Katılım
  • Türkiye Finans

Diğer bankalarda da askeri personellerin yararlanabileceği bir çok kampanyalar bulunmaktadır. Ayrıca düşük faiz oranları, yüksek vadeli, ertelemeli, dosya masrafsız gibi bir çok kolaylık da sunulmuştur.

 Danışmanlık Hizmetleri Kredi Başvurusu

[iphorm id=”2″ name=”hızlı kredi”]

Asker kredisi veren bankalar  şu şekildedir;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • İş Bankası
  • Garanti Bankası

Asker Kredi Başvurusu Yaparken Gerekli Belgeler Nelerdir?
Askere Kredi Veren Bankalar !!

Askere Kredi Veren Bankalar  herkesin kredi başvurusu yaparken götürmesi gereken bazı belgeler vardır. Askerler için kredi başvurusu yaparken de durum aynıdır, herhangi bir farklılık bulunmuyor. Asker kredi başvurusu yaparken de nüfus cüzdanı ve gelir belgesi varsa ek gelir belgesi de getirilebilir.

Halk Bankası Askeri Personellere Kredi İmkanları

Askere Kredi Veren Bankalar  tüm bankalar gibi Halkbank da askeri personellere bir çok fırsat ve kampanyalar sunmaktadır. Örneğin kredi kullanmak isteyen askeri personeller için faiz oranı 1,55’tir. 48 aya kadar vade imkanı sunuluyor ve kefil gösterme zorunluluğu da bulunmuyor.

OYAK Üyesi Askeri Personellere Kredi İmkanları

OYAK( Ordu Yardımlaşma Kurumu) 1961 yılında kurulmuş Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının yardımlaşma fonudur. TSK personelleri eğer üye değilse önce OYAK üyesi olup sonrasında kredi başvurusu yaparlarsa çok daha iyi avantajlarla kredi alabilirler. OYAK daha önce Oyakbank olarak hizmetine devam etmekteydi ancak 2008 yılında satışı yapılarak ING Bank olarak değiştirilmiştir. Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Garanti Bankası gibi çoğu bankadan Oyak üyelerine özel kredi imkanlardan yararlanabiliyorlar.

Ziraat Bankası OYAK Üyelerine İhtiyaç Kredisi Kampanyası

TSK personeline bir çok banka tarafından ayrıcalıklar sunulmaktadır. Bu kampanyadan muvazzaf-sözleşmeli subaylar, astsubaylar, uzman jandarmalar, uzman erbaşlar, askeri memurlar ve TSK’dan emekli olanlar ve eşleri faydalanabiliyorlar. Aylık net faiz oranı 1,05’tir. Kredi tahsis ücreti de vadeye göre değişmektedir. 0-3 ay arası binde 1, 4-6 ay arası binde 2, 7-9 ay arası binde 3, 10-12 ay arası binde 4, daha yüksek vadelerde ise binde 5 olarak uygulanır, vade üst limiti 60 aydır.

İş Bankası OYAK Üyelerine Özel Ayrıcalıklar

Bir çok banka gibi İş Bankası da bir çok ayrıcalık sunmaktadır. Kredi kartlarının kullanmasında yıllık ödeme alınmamaktadır. Havale ve EFT için ücret alınmamaktadır. Daha düşük oranlarla ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi fırsatları sunulmaktadır. Kredilerin daha hızlı ve kolay kullanılabilmesi işin kolaylıklar da sağlanır.

Vakıfbank OYAK Üyelerine Konut Kredisi Kampanyası

Askere Kredi Veren Bankalar OYAK üyelerine özel oluşturulmuş kampanyalardan biri de Vakıfbank’a aittir. Ev sahibi olmak isteyen TSK çalışanlarına 120 aya varan vade seçenekleri, 6 aya kadar taksit erteleme imkanı, dosya masrafsız kredi kullanımı ve düşük kredi faizleriyle esnek ödeme planları olan bir kredi kampanyası sunmuştur. Ayrıca askeri personeller “Sarı Panjur” adlı konut kredisinden de faydalanabilirler. 0,89 faiz oranıyla 15 yıla kadar vade seçenekleri vardır. Azalan sarı panjur, kentsel dönüşüm kredileri, ara ödemeli sarı panjur, anapara sabit sarı panjur gibi alt kredi türleri de bulunmaktadır.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.
Sosyal Medya : Facebook

 

 

Yorum Yap

0.0/5