You are currently viewing Askere Giderken Kredi Kart Borcu Dondurma
Askere Giderken Kredi Kart Borcu Dondurma

Askere Giderken Kredi Kart Borcu Dondurma

Askere Kredi

Danışmanlık Hizmetleri Kredi Başvurusu

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Askere Giderken Kredi Kart Borcu Dondurma Vatani görevini yerine getirecek olan her türk gencinin aklına takılan ilk şey tabii ki geride bıraktıklarıdır. Bunların en başında ise eğer varsa ne yazık ki borçları geliyor. Ve tabii ki akıllara gelen ilk fikir vatani görev yerine getirilirken bu borcun dondurulması. Ancak devlet ya da bankalar tarafından sağlanmış böyle bir imkan bulunmamaktadır. Yani askere giderken kredi kartı borcu dondurmak katiyen mümkün değil. Askerde olan ve ödemelerini geciktiren kişiye de yasal takip süreci başlatılır ve geciken her gün borca faiz eklenmeye devam edecektir. Yasal prosedürü engellemek mümkün değildir. Askerlere devlet er maaşı vermektedir ancak bu ücret temel ihtiyaçlara dahi yetmemektedir.

 

Er Maaşı İle Kredi Ödeme

Er maaşıyla kredi borcu ödemek de mümkün olmayacaktır. Askerlerin kredi borçlarını genelde aileleri  ödemektedirler. Bu yüzden tecil süresi bittiyse askere kesin gidilmesi gerekiyorsa eğer borçları ödeyecek olan aileyi rahatlatmak için borç yapılandırma kesinlikle düşünülmelidir. En azından taksit tutarları azaltılır vade de uzatılarak borcun ödenmesi kolaylaştırılmış olur. Eğer yapılandırma işlemi yapılamıyorsa ve başka bir bankadan çekilecek krediyle borç ödenecekse eğer ertelemeli kredi seçenekleri olan bankalar tercih edilmelidir. En azından ekstra faiz işleme derdinden kurtulmuş olur ve belirlenen ay kadar borç sorunsuz ertelenmiş olur. Ayrıca belediyeler asker ailelerinin belirli koşulları sağladığı durumda nakdi yardımlar yapmaktadırlar.

Askere Kredi Ve İcra Takibi

Askere Kredi icra takibi farklı şekillerde yapılabiliyor ve ne yazık ki borcun ödenmemesi durumunda borçlunun asker olması  yasal takibin başlamasına bir engel teşkil etmiyor. Askerlik görevini yapan borçlunun askeri birliğine alacaklı tarafından tebligat gönderilir. İlamsız takipte herhangi bir mahkeme kararı olmadan da takip başlatılabilir. İcra takibi başlatılabilir. Ve borçlunun yerleşim yeri icra dairesi olur. İcra müdürlüklerinden ödeme emri hazırlanarak borçlu kişiye gönderildikten sonra, borçlunun 7 gün itiraz süresi vardır. Eğer itiraz edilmezse borç kesinleşir ve 7 gün içerisinde mal beyanında bulunulması gerekir.

Askeri Öğrenci Kredi Çekebilir Mi?

Askere Giderken Kredi Kart Borcu Dondurma öncelikle kredi çekilebilmesi için 18 yaşının üstünde olmak ilk şarttır. İkinci şart olarak düzenli bir gelirin olması gerekmektedir. Ve harp okulu öğrencileri herhangi bir maaş almamaktadırlar. Bu yüzden öğrenciliği devam etmekte olan, düzenli bir geliri olmayan kişilere kredi verilmesi ne yazık ki mümkün değildir.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Sosyal Medya Takip: Facebook: @uzmanlarkredii, Twitter : @uzmanlarkredi  İnstagram: @uzmanlarkredi

Bir cevap yazın