Skip to content Skip to footer

Asgari Ücretle Kredi

Asgari Ücretliye Kredi !! Uzmanlar Kredi Güncel Kredi Haberlerinde Asgari Ücretle Kredi Bilgilendirmesi İle Karşınızda. Kredi Başvurusu İçin Alttaki Formu Doldurun

Kredi Başvurusu

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

2021 yılı için belirlenmiş asgari ücret tutarı 2825 TL olmuştur. Burada önemli olan şey bankaların asgari ücret üzerine tanımladığı kredilerdir. Bankalar kredi verirken belirledikleri miktar gelire göre değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle kişinin ödeyebileceği en yüksek kredi tutarı hesaplanırken aylık toplam gelirin yarısını geçmemesi gerekmektedir. Örneğin en düşük asgari ücret 2825 TL iken bankanın verdiği kredinin aylık geri ödemeleri 1412 TL’den fazla olmamalıdır.

Asgari Ücretle Kredi Limiti

Burada asgari ücretliye kredi  tutarı da vade sayısına göre değişmektedir. İhtiyaç kredisinde genellikle bankalar 36 ay vade vermektedir. Asgari ücret alan bir kişi ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsa 38.288 TL şeklinde kredi çekebilir. Konut kredisinde durum ihtiyaç kredisine göre farklıdır. Diğer kredilerde olmamak koşuluyla konut kredisinde evin diğer bireylerini gelirleri de kredi almak için hesaplanan bütçeye dahil edilebilir. Örneğin aynı evin içerisinde yaşayan iki bireyde asgari ücret alıyorsa bu durumda yaklaşık olacak 84 bin liraya varan konut kredisine başvuru yapılabilir.

Asgari Ücretle Kredi Ne Kadar Alınır

Asgari ücretle kredi alabilmek için kredi notu oldukça önemlidir. Öncelikle kredi notu 0 olan kişiler için kredi alma ihtimalleri bulunur, bu kişilerin genellikle bankalarda bir ödeme sistemi olmadığı için puanlama sistemi de yapılmamıştır. Kredi notu 1 ile 699 arasında olan kişilerin kredi kullanma ihtimalleri oldukça zordur. Kredi notu 700 ile 1099 arasında olan kişilerin kredi alma ihtimalleri bir önceki puan türüne göre daha iyidir. Kredi notu özellikle 1500 ve üzeri olan kişiler de diğer şartlar eğer ki bankaya göre sağlanıyorsa kredi alma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Asgari Ücretliye Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi notundan önce gelirinizin olmasını ön planda tutar. İş Bankası, Akbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Odeabank, QNB Finansbank gibi bankalar kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Asgari Ücretle Kredi Başvurusu

Asgari ücrete sahip biri olarak kredi çekmek istiyorsanız öncelikle çekmek istediğiniz kredi türüne karar vermelisiniz. Bunun için kredi tutarı ve vade sayısını da belirlemeniz gerekmektedir. Bunları öğrendikten sonra hesaplamalarınızı yaparak kredinin size uygun olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Akbank kredi hesaplama ile bu işlemi yapabileceğiniz gibi Uzmanlar Kredi’yle de iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5