Skip to content Skip to footer

Acil Kredi Alabilir Miyim?

Acil Kredi Alabilir Miyim? İnsanoğlu doyumsuzdur. Yaz gelirken tatile çıkmak ister, evlenince ev almak… Konut kredisi bitince bir de otomobil olursa değmeyin keyfine… Böyle böyle, diye diye eğer maaşınız ya da geliriniz bunları karşılamaya yetmiyorsa bankaların kapıları aşındırmaya başlarsınız. Herkesin farklı farklı istekleri vardır, bankalarında bu oranda sunduğu bireysel ihtiyaç kredi seçenekleri… İşte bu iki tarafın bir araya gelmesi ve el sıkışması da belirli şartların gerçekleştirilmesi ile hayata geçiyor. Yani bankalar kredi veriyor vermesine de hangi şartları yerine getirenler mutlu sona “krediye” ulaşabiliyor?

İhtiyaç Kredisi

Kredi Notu Önemli mi?

Acil Kredi Krediye ulaşmanın en önemli yolu kredi notunuzun yüksel olmasından geçiyor. Kredi notu, kişinin şimdiye kadar olan tüm bankalarla olan ilişkilerinin, ödemelerinin puanlama sistemi ile belirlenmesidir. Bankalar bu ayrıntıya oldukça önem veriyor.

En Uygun Kredi

0 ile 1900 arasında bir puanlama sistemi uygulanıyor. Ve puanlamalar bankacılar tarafından şöyle okunuyor:

  • Riskli 0-699
  • Orta riskli 700-1099
  • Az riskli 1100-1499
  • İyi 1500-1699
  • Çok iyi 1700-1900

Kredi puanı onun yanında geliriniz ve sigortalılık süresi de bankaların önem verdiği diğer ayrıntılar olarak değerlendiriliyor.

Konut Kredisi

Sigortalılık Süresi Kredi Kullanılırken Dikkate Alınır mı?

Acil Kredi Sigortalılık süreniz bankalar için maaşlı ve sürekli olarak çalıştığınız anlamına geliyor. Bu da garanti ödemeleri alabileceğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Kabul edilen sigortalılık süresinin her bankada farklı farklı değerlendirilse de sigortalı olmak tüm bankalar için önemlidir.

Kredi Çıkartılır

Gelirim Ne Kadar Olmalı?

Acil Kredi Geliriniz ile çekmek istediğiniz kredi tutarlı olmak zorunda. Maaşınız ya da gösterdiğiniz gelirler ile orantılı oranlarda kredi kullandırılır. Örneğin 2000 TL bir geliriniz var ise 50000 TL bir ihtiyaç kredisi çekemezsiniz. Yasal olarak aylık ödeyeceğiniz taksidiniz gösterdiğiniz gelirin yarısı olmak zorundadır.

En Uygun 5000 TL Kredi

Acil Kredi Çekebilmek İçin Gerekli Diğer Şartlar

Acil Kredi Bankalardan kredi kullanabilmek için 18 yaşını doldurmanız, gelirinizin olması, aynı zamanda sigortalı bir işte olmanız beklenmektedir. Konut kredisi, taşıt kredisi şartları için de farklı kriterler mevcut. . Bu şartlar şöyle:

Konut kredisi: Almak istediğiniz konutun satış fiyatını dörtte biri oranında peşinata sahip olmanız gerekmektedir.  Ayrıca alacağınız konut, krediye uygun olmak zorundadır.

Kredi Çekmek İstiyorum

Taşıt kredisi: Almak istediğiniz aracın fatura bedeli üzerinden kredilendirme oranı belirlendiği için konut kredisinde olduğu gibi peşinatınız olması gerekir.

Uzmanlar Kredi Olarak Borçsuz Günler Dileriz.

Yorum Yap

0.0/5