Takiplerinizi Kapatın

Kredi Skorunuzu 5 Adımda Yükseltin 2020 Yapmanız gereken ilk şey eğer varsa takiplerinizi ve geciken ödemelerinizi kapatıp düzenli hale getirmektir. Bankalar güncel takibi olan kişilere bu konuda genellikle yanaşmıyor. Bunun yanında limitinize göre borçluluk oranınızın yüksekliği ve yaşadığınız gecikmeler de finans durumunuzu olumsuz etkiliyor. Borçlarınızı tek bir yerde birleştirmeniz ve taksitlerinizi aylık olarak ödeyebileceğiniz seviyelere çekmeniz size yardımcı olacaktır.

Önemli Not:
Kredi Sicili Bozuk (En riskli) olan Kişiler Kredi Kullanamazlar.

Bunun Dışında Danışmanlık Almak İstiyorsanız Alttaki Formu Doldurunuz. Uzman Destek Finans Danışmanlığı Satın Aldığınız Takdirde Değerlendirmeniz Yapılmaktadır.
Uzman Destek Finans Danışmanlığı Findeks’ten kişiye özel talep ettiğimiz rapordur. Bu rapor Tarafımızca kontrol edilip, uygunluk halinde sizi totalde karlı çıkarmayı amaçlamaktadır.

KREDİ BAŞVURUSU

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Kredi Geçmişinizi Araştırın ve Kullanmadığınız Hesapları Kapatın

Benim kredi kartı borcum yok, düzenli ödüyorum ancak skorum hala düşük diyorsanız araştırmanız gereken bir geçmişiniz var. Kapattığınızı düşündüğünüz bir banka kartının birikmiş kullanım bedeli ya da sigortanız tarafından karşılandığını sandığınız bir harcama gibi gözünüzden kaçan ödemeler olabilir. Bu durumda KKB (Kredi Kayıt Bürosu)’ye giderek skor geçmişinizi kontrol ettirebilirsiniz. Öte yandan kullanmadığınız banka hesaplarınız da sizin için engel olabilir. Hesapta kalan küçük de olsa bir borç veya hesap işletim ücreti, zamanla faize maruz kalarak katlanabilir ve ödemediğiniz için skorunuzun olumsuz etkiler. Bu yüzden borçlarını temizleyerek kullanmadığınız hesapları kapatmak skorunuzu olumlu etkileyecektir.

5 Adımda Kredi Skorunuzu Yükseltin

 

“Daha Önce Kredi Kartı Kullanmadım, Skorum Yüksektir” Demeyin

Kredi kartı kullanmadığınız ve dolayısıyla herhangi bir borcunuz olmadığı için skorunuzun yüksek olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bankaların gözünde siz belirsiz bir müşterisiniz ve henüz bir skorunuz yok. Bankaların bireysel kredi ürünleri arasında daha kolay şartlar ile verdiği bir kredi kartı alıp küçük de olsa harcamalar yapıp düzenli şekilde ödeyerek skorunuzu oluşturabilir ve olumlu yönde geliştirmeye başlayabilirsiniz.,

Faturalarınızı Kredi Kartınızla Ödeyin

Faturalarınızı kredi kartınızla ödemek aslında dolaylı yoldan skorunuzu olumlu yönde etkilemenin en kolay yolu. Çünkü bunlar düzenli ödeme yapmak zorunda olduğunuz giderleriniz. Hem skorunuzu yükseltmek için pratik bir çözüm hem de faturalarınızı tek bir yerden ödemeniz sizin hesabınızı kolaylaştıracak bir yöntem.

Sık Kredi Başvuruları Yapmayın

Gelelim son ve en çok dikkat edilmesi gereken maddeye. Tüketiciler tarafından en sık yapılan hatalardan biri de kısa aralıklarla yapılan kredi başvuruları. Acil nakit ihtiyacınız olduğunda sırayla tüm bankalara başvurmanız ya da bir bankadan ret aldığınızda gidip birkaç bankaya birden başvurmanız sizi ihtiyacınız olandan uzaklaştırabilir. Bankalar taleplerinizi incelerken başvuru sahibinin geçmiş taleplerinizi de görebiliyor. Yakın zamanda bir çok bankaya başvurmuş bir kişi, bankalarca kredibilitesi düşük olarak algılanıyor ve bu yüzden bankalar bu kişilere kredi kullandırmaya daha soğuk bakıyorlar. Aynı dönemde birçok bankaya kredi başvurusu yapmak yerine tüm bankaları karşılaştırıp sizin için en doğru olan bankayı seçip ilerlemek sizin yararınıza olacaktır.
Uzmanlar Kredi‘yi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Kredi İşlemler Önemli Uyarılar

Öncelikle bizler için ziyaretçilerimiz tarafından yazdığımız içeriklerin değerlendirilmesi en mutlu olduğumuz konudur.
Bu güne kadar bizi takip ettiğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana önceliğimiz, ziyaretçilerimizi kredi ve çeşitleri konularında bilgilendirdik. Buna halen devam etmekteyiz. Güncel icra takibi olan yada avukatlık bürolarına kredi borçlarını taksitlendirip ödemeye devam edenlere sadece bilgilendirme yapabileceğimizi açıkladık.
Durum böyle iken kendilerini işleme alamayacağımızı ve herhangi bir şirkete başvuru yapmamaları gerektiğini anlattık.
Açık icra takibi olan hiç kimseye yeni bir kredi onaylanmamaktadır. Özellikle bu konuda dolandırılan bir çok ziyaretçimiz vardır.
Genel olarak konuları araştırmadan ve kim olduklarına bakmadan kişisel bilgilerinizi paylaştığınız kişiler yada işletmeler, ne yazık ki bu durumunuzu kullanıp sizi içinden çıkılmaz bir hale getirmektedir.

Para ile Skor Yükseltme

Bu konuda şunları söyleyebiliriz ki herhangi bir kuruma yada kişiye ödeme yaparak kredi skorunuz yükselmeyecektir. Bu tarz dolandırıcılık geçmişten günümüze uzanmış halen devam eden bir kandırmacadan ibarettir. Lütfen bu konuda dikkatli olunuz. Kredi skoru ancak ve ancak kullanmış olduğunuz banka ürünlerinin ödeme düzenliliğini yerine getirdikçe adım adım yükselecektir. Siz kredi kartınızı yada her hangi bir kredinizi her ay ne kadar düzenli öder iseniz ancak kredi skorunuz yükselecektir. Altını çiziyoruz ki ödeme yaparak kredi skoru yükseltemezsiniz. Bu konunun iyileştirilmesi dahi mümkün değildir. Kredi skoru yükseltmek tamamen bu güne kadar bankalardaki borçlarınızı her ay düzenli ödemeniz sonucunda yükselecektir.
Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.