Skip to content Skip to footer

3 Ay Ertelemeli Kredi Almak Mümkün Mü

3 Ay Ertelemeli Kredi Almak Mümkün Mü? Tüm Sorularınız İçin Kredi Başvurusu Yapabilirsiniz. Genelde 3 Ay Ertelemeli Kredi Almak Sorusu İle karşılaşıyoruz. Bu 3 Ay Ertelemeli Kredi Konusunda Detaylar İçin Yazımızı Takip Edin !!

Yılın sonuna yaklaştıkça birçok bankadan kredilere özel avantajlı fırsatlar gelmeye devam ediyor. Tüketicilerin zorlu bir yıl geçirdiğini göz önünde bulundurduğumuzda ise özellikle ertelemeli krediler birçok kişi için çözüm niteliği taşımakta.

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

3 ay ertelemeli kredi özel bilgiler vermeden önce bu kredi türü nedir ve ne gibi avantajlar içerir öncelikle bundan bahsetmek istiyoruz.

Ertelemeli krediler banka kurumlarının 3 ya da 6 ay süreyle taksit erteleme imkânı tanıyarak sundukları ihtiyaç kredileridir. Genellikle Kasım ve Aralık aylarında düzenlenen bu kampanyaya göre acil kredi ihtiyacı duyan kişiler nakit desteğini şimdi alır ve ilk ödemeyi 3 ay sonra yapar. Yani aslında ilk ödeme tarihi 2021 olarak belirlenmiş olur. Çoğu zaman yeni kredi başvurusunda geçerli olan bu fırsat bazen hâlihazırda kullanılan kredilerin ödemelerinde de bütçeyi rahatlatmak için uygulanabilir.

3 ay ertelemeli krediyi daha iyi anlatmak için somut detaylar üzerinden örneklendirebiliriz. Diyelim ki bazı harcamalarınız için tüketici kredisi ( https://www.uzmanlarkredi.com/bireysel-tuketici-kredisi-2020/ ), borç kapatma kredisi ya da herhangi bir ihtiyaç kredisine başvuracaksınız. Toplam kredi tutarının 10.000 TL olduğunu varsayarsak taksitlere de 500 TL diyebiliriz. Ertelemeli kredi avantajından yararlandığınız an ilk 3 taksit ya da sonraki dönemde toplam 2 kere olması koşulu ile taksit ödemelerini erteleyebilirsiniz. Özellikle ticaretle uğraşan kişilerde her ay aynı gelir elde edilmediği için zor zamanlarda bu ayrıcalıktan yararlanmak oldukça faydalı olabilmekte.

Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?  3 Ay Ertelemeli Kredi Almak Mümkün Mü
3 Ay Ertelemeli Kredi

Taşıt kredisi, konut kredisi, emekliye kredi ya da asker kredisi fırsatlarında olduğu gibi ertelemeli krediler için de birçok banka hem online kredi başvurusu seçeneği sunuyor hem de telefon üzerinden bu işlem gerçekleştirilebiliyor. Şubelere gitmek istemeyenler ilgili bankanın resmi sayfasından SMS numarasını öğrenerek ya da banka uygulaması üzerinden T.C kimlik numarası ile başvuru gerçekleştirebilirler. Söz konusu kampanyalı ihtiyaç kredisi ( https://www.uzmanlarkredi.com/kampanyali-ihtiyac-kredisi-2020/ ) başvurusunda eğer kişinin kredi notu ve sicilinde bir problem gözükmezse şubeye çağırılarak gerekli işlemler başlar.

2020 yılında yalnızca ülke genelinde değil aynı zamanda tüm dünyada da ekonomiyi olumsuz etkileyen Koronavirüs sebebiyle bankalar bireysel destek kredisine ek olarak 3 ay ertelemeli kredi olanağı sunuyor. Fakat bilmelisiniz ki 3 ay süreyle ertelenen kredi ödemelerinde ilk 3 aylık faiz tutarı yine de sizden talep ediliyor. Böylece ödemeniz gereken ilk taksitte birden fazla faizle karşılaşmanız mümkün. Maaş müşterilerine ya da daha öncesinde kredi çalışması yaptığı kişilere çok daha hızlı dönüş yapan bankalar, farklı durumlarda 3 ertelemeli kredi başvurusu için birkaç iş günü sonunda değerlendirme sonucunu bildirirler.

3 Ay Ertelemeli Kredi Konusunda Hangi Bankalar İmkânı Tanır ?

ING Bank, Ziraat Bankası, TEB, Vakıfbank, Halkbank, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Alternatif Bank ve İş Bankası gibi ülkemizin en önemli bankaları bu avantaj paketlerini 3 ay ertelemeli kredi imkanı olarak tanıtsa da kendi içlerinde tüketici kredisi ve esnaf kredilerinde 6 aya kadar erteleme fırsatı sunabilmektedir. Farklı kurumlara ait detaylar ise şu şekilde;

ING Bank:

  • Ertelemeli ihtiyaç kredisi fırsatı sunan ING, kredi limitini 5000 ila 50.000 TL arasında tutmaktadır.
  • Erteleme ile 33 aya düşen kredi vadesi maksimum 36 aydır.
  • Faiz oranları kişiye göre değişmekle birlikte %1,44 ve %2,39 oranları arasındadır.
  • Online kredi başvurularında da 50.000 TL’ye kadar başvuru yapmak mümkün.

Alternatif Bank

  • 3 ay teminatsız kredi olarak sunulan bu kredi 33 ay vade ile sınırlandırılmıştır.
  • Kredi başvurusu sırasında istisnalar dışında herhangi bir teminat talep edilmemektedir.
  • Hayat sigortasının zorunlu tutulduğu bu ihtiyaç kredisinde gelir belgesi de şarttır.
  • Ertelemeli kredi faizi koşullara göre değişmeksizin %1,55 olarak belirlenmiştir.
  • İnternet üzerinden yapılan kredi başvuruları aynı gün içerisinde sonuçlanır.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5