Skip to content Skip to footer

2020 Vakıfbanktan Anında Kredi Nasıl Alınır

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Acil kredi ihtiyaçlarınızı karşılamanın en hızlı yolu anında kredi kullanmaktır. Günümüzde pek çok bankada anında kredi alabileceğiniz paketleri bulabilirsiniz. Anında kredi paketleri ile acil ihtiyaçlarınızı giderebilir ve uzun vade seçenekleri ile kolay ödeme imkanı bulabilirsiniz. Burada size Vakıfbank aracılığıyla anında kredi almak ile ilgili aklınıza takılabilecek soruları cevapladık.
Vakıfbank Anında Kredi paketini nasıl, ne zaman ve nerede kullanabilirsiniz?

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Anında Kredi Nedir?

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Anında kredi, belli bir limite kadar olan nakit ihtiyaçlarınızın hepsini hızlı bir şekilde karşılayabileceğiniz bireysel bir kredi türüdür. Bu limit 30.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Diğer kredilerde olduğu gibi 60 ay vade imkanı ile kolayca kredinizi kullanabilirsiniz.

Anında Kredi Nasıl Onaylanır?

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Acil kredi ihtiyaçlarınızda kullanacağınız anında kredi paketlerine banka şubeleri, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı ile ulaşabilir ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi notunuz ve gelirinize dair belgeleri sistem aracılığıyla incelenip değerlendirmeye tabi tutuluyor. Maaşınızı aldığınız bankadan anında krediye başvurduysanız daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Daha sonra gereken evrakları en yakın Vakıfbank şubesine teslim edebilirsiniz.

Vakıfbank Anında Kredi’yi Kimler Kullanabilir?

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır

Vakıfbank Anında Kredi’yi Vakıfbank bireysel müşterilerinin hepsi kullanabilmektedir.
Vakıfbank Anında Kredi’yi Ne Zaman Kullanabilirim?
Vakıfbank müşterisi iseniz hafta sonu ve tatiller de dahil olmak üzere dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Anında Kredi’ye Nasıl Başvurabilirim?

Vakıfbank Anında Kredi paketine internet bankacılığı ya da mobil bankacılık seçenekleriyle başvurabilirsiniz. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılığına giriş yapıp önce “Başvurular” daha sonra “İhtiyaç Kredisi Başvurusu” bölümüne girip karşınıza çıkan formun gerekli alanlarını doldurabilirsiniz.
Müşteri olarak tüm kredilerinize ait olan taksitlerin ödenmesi, erken borç kapama, ara ödemeler ve cayma gibi işlemleri tüm Vakıfbank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredilerinize ait sözleşme gibi evrakları da şubeye başvuruda bulunarak ya da çağrı merkezlerini arayarak talep edebilirsiniz.

Vakıfbank Anında Kredi’de Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Vakıfbank Anında Kredi paketinde maaş almıyorsanız 9.000 TL’ye kadar, maaş alıyorsanız 30.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.
Vakıfbank Anında Kredi’de Vade Süresi Nedir?
Vakıfbank Anında Kredi paketinde en az 3 ay, en yüksek 60 ay vade seçeneği vardır.

Vakıfbank Borç Transferi Kredisi

Borcunuz gün geçtikçe artıyor ve ödeme konusunda zorluk mu yaşıyorsunuz? Borcunuz varken yeni bir kredi çekmek istiyorsunuz ve Kredi notunuzun düşük olması sebebiyle yeni bir kredi çekemiyor musunuz? Borç kapatma kredisi tam size göre. Peki nedir bu borç kapatma kredisi?
Borç kapatma kredisi ya da borç transfer kredisi birden fazla kredi kartı borcu olup ödemekte zorlanan kişiler için kullanışlı bir yöntemdir. Bu yöntem ile tüm borçlarınızı tek bir bankaya transfer edebilirsiniz. Bu sayede tek bir ödeme yapacak ve bu ödemelerinizi gelirinize göre düzenleyebileceksiniz. Her ihtiyaç kredisi gibi uzun vade seçenekleriyle kendinize en uygun aylık ödeme limitini seçebilirsiniz.

Kredi Borçlarını Birleştirmenin Avantajları Nedir?

Kredi borçlarının tümü bir bankada birleşeceği için takip etmesi ve ödemesi daha kolay olur. Farklı bankalardan her bir borcun aylık ödemesini takip edip farklı günlerde ödemeler yapmak zor olacaktır. Tüm borçları tek bankaya transfer ederek bu fazla işlemlerden kurtulursunuz.

• Uzun vade imkanları sayesinde vade uzadıkça aylık olarak ödenecek tutar düşer ve ödenmekte zorluk yaşanmaz.
• Önceki borçlarınıza ait gecikme faizleri yeni kredi borcunuza yansımaz ve daha az miktarda ödemeniz olur. Bu açıdan karlı çıkarsınız.
• Diğer borçlarınızı ödemediğiniz için kredi notunuz düşecektir. Borç kapatma kredisi ile kredi notunuzun düşmesi ya da yasal takip süreci gibi olayları yaşamanıza gerek kalmaz.
• Ödemelerinizi düzenli yapacağınız için kredi notunuz yükselecektir. Bu sayede sonraki banka işlemlerinizde zorluk yaşama ihtimaliniz de ortadan kalkacaktır.

Borç Kapatma Kredisi İçin Hangi Şartlar Aranır?

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Hakkınızda borçlarınızdan dolayı yasal ya da idari takip kararı çıkmamış olması gerekmektedir.
Gelirinizi belirten belgenin resmi olarak geçerli sayılması gerekir.
Konut kredisi haricindeki kredinizin vadesinin 18 ayı geçmemesi gerekir.
Aylık ödeme için belirlediğiniz tutarın maaşınızın yarısından fazla olmaması gerekmektedir.
Gayrimenkulünüzü ipotek olarak verecekseniz (evli iseniz) eşinizin rızasını gösteren resmi bir belge sunmalısınız.
Güncel olan kredilerinize ait borçları gösteren belgeleri bankaya sunmanız gerekmektedir.

Borç Kapatma Tutarı Nasıl Hesaplanır?

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Borç kapatma kredisi güncel olarak kalan ana para üzerinden hesaplanmaktadır. Ödenmemiş faizleriniz kapatma tutarına dahil edilmeyecektir. Fakat her ne kadar ödeme planlarınızı aylık olarak yapıyor olsanız da faiziniz günlük olarak değişeceği için kredi kapatma tutarı da günlük olarak değişecektir. Konut kredisi için kredi kapatma işlemlerinde “erken kapama cezası” ödenmektedir.

Hangi Kredi Borcunu Önce Ödemek Gerekir?

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Borç kapatma kredisi ile tüm borçlarınızı tek bankaya transfer edemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda bazı borçlarınızı kapatmaya öncelik vermelisiniz. Bu şekilde daha az faiz ödemesi yapıp avukat ya da icra gibi masraflara katlanmak zorunda kalmazsınız. Peki öncelik vermeniz gereken borçlar hangileri olmalı?
İki taksit ödemesini yapmadığınız kredilerin ve kredi kartı borçlarını kapatmanız ilk önceliğiniz olmalı. Aksi takdirde gecikme faizleri, icra takibi başlatılabilir ve fazladan ek masraflar ödenmesi gerekebilir.
Gecikmiş kredi kartları varsa ödemesi yapılmalı. Gecikme faizleri kredi kartlarına genel piyasa faiz oranı uygulanacağı için ödenmelerin yapılmadığı 2 ay sonrasında kartlar kullanıma kapatılabilir. Sonrasında yasal takip başlatılabilir.

Kredili Mevduat Hesabı

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Kredili mevduat hesabı yani artı paranın ödenmesi gerekir. Çünkü KMH hesaplarında uygulanan faizler ortalama kredi faizlerinden daha fazladır. Gecikme faizleri KMH hesaplarında ilk ayın ilk haftasında başlamaktadır.
Konut kredisi önceliklidir, sonrasında taşıt ve ihtiyaç kredileri gelir. Önceliği ipotekli kredilere vermek daha faydalı olacaktır.
Herhangi bir bankada birden fazla kredinin bulunması durumunda eğer ödeme yapılmazsa bankalar tarafından yasal takip süreci başlatılacaktır.

Borç Kapatma Kredisine Hangi Borçlar Dahildir?

Banka dışındaki borçlar borç kapatma kredisine dahil edilmez. Kredi kartlarının olduğu borçları tek bankaya transfer yöntemiyle toplama kredi yapabilirsiniz.
Borç Kapatma Kredisi Hangi Bankalarda Kullanılabilir?
Borç kapatma kredilerinin amacı borçların tek bankada toplayarak ödenmesinin kolaylaştırılması. Kişilerin haksız kazanç elde edememesi için borçlu bankalardan borç kapatma kredisi alınması gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisinde Hangi Belgeler İstenir?

Özel sektör çalışanı iseniz;
Maaş bordrosu
İkamet belgesi
SGK dökümü
Ek gelir belgesi
İş yeri imza sirküsü
Borcu gösteren belge
Kamu çalışanı iseniz;
Maaş bordrosu
İkamet belgesi
Ek gelir belgesi
Borcu gösteren belge
Emekli iseniz;
Emekli aylık dökümü
İkamet belgesi
Ek gelir belgesi
Borcu gösteren belge
Şirket sahibi iseniz ve şirket borçları için ise;
Ek gelir belgesi
Güncel vergi levhası
İmza sirküsü
Oda kayıt belgesi
Bilanço ve gelir tablosu
Borcu gösteren belge

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) covid-19 virüsü sebebiyle sektöre ve vatandaşa destek vermek amacıyla bazı kararlarda bir süreliğine değişiklik kararı aldı. Bu kararlar:
90 gün boyunca ödenmemiş kredilerin yasal takibe alınma süreci 180 güne çıkarıldı.
Konut kredileri, taşıt kredileri, ihtiyaç kredileri ve tüketici kredileri ile ticari kredilerin tümü için geçerli olacaktır.
Tek bankada toplanmış kredilerin geri ödeme koşulları için de bankalar tarafından kolaylık sağlanması istenmiştir.

Kredi Borcu Ne Zaman Avukatlık Olur?

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Art arda en az iki aylık taksit ödemesinin olmaması durumunda bankalar tüketiciye 30 gün süre tanıyarak, borçların tamamını isteme haklarını kullanırlar. Yani toplamda bu süre 90 gün olsa bile art arda olan bu taksit ödemelerine dikkat etmek gerekiyor. Ödemelerin yapılmadığı durumda ise bankalar tarafından tanınacak esnekliğe bağlı kalmaktasınız.

 

Farklı Bankalardan Kredi Kullanarak Borçlar Kapatılabilir mi?

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Borç kapatma kredisi kullanacaksanız evet mümkün. Fakat farklı bir kredi ile borçlarınızı kapatmayı düşünüyorsanız, ödenmemiş borçlarınız yüzünden kredi notunuzun düşmesi sebebiyle kredi çekmeniz zorlaşacaktır. Uzmanlar Kredi Danışmanlık olarak size bu seçeneği önermiyoruz. Onun yerine borçlarınızı tek bankaya transfer edip toplama kredisi ile borçlarınızı kapatmanız en sağlıklı yöntemlerden biridir.

Kredi Borcu Ödenmezse Haciz Gelir Mi?

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Kredi ödemelerinin gecikmesi ya da ödenmemesinden dolayı bankaların yasal işlem başlatması durumunda, banka tarafından hesaplarınıza haciz koyulabilir. Maaşınızın tamamına haciz konulmaz fakat %25’ine kadar haciz gelebilir. Bunun için hesaplarınıza gelecek hacizle alakalı bankaya hangi hesabınızın maaşınıza ait olduğu konusunda bilgilendirme yapmalısınız.
Kredi ödemelerinin gecikmesi ya da ödenmemesinden dolayı bankaların yasal işlem başlatması durumunda, adınıza ait olan tüm taşınmaz ile taşınırlara haciz işlemi başlatılabilir. Günlük hayatta size lazım olacak eşyalara (koltuk, beyaz eşya, yatak vb.) haciz işlemi uygulanmaz. Antika eşyalarınız, değerli taşlar ve madeni süslemeler ve takılarınız, evraklarınız da haciz işlemine tabi tutulabilir.

Haciz İşlem Durumları

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Adınıza kayıtlı olmayan herhangi bir taşınır ya da taşınmaz için haciz işlemi başlatılmaz. Yani aileniz ile birlikte yaşayıp adınıza kayıtlı olmayan bir evde kalıyorsanız ve eşyalar size ait değilse ailenizin taşınır ya da taşınmazlarına haciz yapılamaz. Ailenizin size kefil olması durumunda, kefil evrakları imzalanmışsa eşyaların ya da malların sahiplik durumuna göre haciz işlemleri başlatılabilir.

Kredi Kartı Borcunuzu Ödeyemiyorsanız;

Kredi kartı ödemeleriniz gecikmediyse kendinize daha uygun bir kredi seçmelisiniz.
Ödemelerinizi mali sebeplerden dolayı geciktirdiyseniz bankanızla ya da bankanın avukatıyla anlaşma yoluna gidin.
İpotekli kredi çektiyseniz eşinizin rızası vardır. Bu durumda ipotek altına aldığınız taşınmazlarınıza haciz gelebilir. Bu durumu asla unutmayın.

İpotekli Kredi

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Maaşınız üzerinden %25 haciz uygulanabileceğini unutmayın. Diğer hesaplarınızın tamamına da haciz işlemi başlatılabilir.
Kredi borçlarınız Varlık Yönetim Şirketleri’ne devir olursa, faizlerinizi silme ya da faizleri taksitlendirme gibi imkanlar sunabilecekleri için anlaşma yoluna gidin.
Kredi borçlarınız yasal olarak tamamen silinmez. Yani mutlaka ödemek zorundasınız. Bu bilgilerden hareketle kredi alırken mutlaka ödeme konusunda size en kolay seçeneği sunan krediyi seçin. Eğer ödeme yapamazsanız hakkınızda yasal takip kararı çıkarılması zorunlu olacaktır. Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır

Yasal Takip Nedir?

Kredi kartı veya kartlarınızın borcu 90 gün içerisinde ödeniyorsa bankalar sizden sadece gecikme faizi alacaktır. Fakat 90 günü geçerse yasal süreç başlatılacaktır. Yasal takip süreci başladığında ise kişi kredi çekme, kredi kartı kullanma gibi bankacılık işlemlerinden mahrum bırakılıyor.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) covid-19 virüsü sebebiyle sektöre ve vatandaşa destek vermek amacıyla bazı kararlarda bir süreliğine değişiklik kararı aldı. Bu kararlar:
90 gün boyunca ödenmemiş kredilerin yasal takibe alınma süreci 180 güne çıkarıldı.
Konut kredileri, taşıt kredileri, ihtiyaç kredileri ve tüketici kredileri ile ticari kredilerin tümü için geçerli olacaktır.
Tek bankada toplanmış kredilerin geri ödeme koşulları için de bankalar tarafından kolaylık sağlanması istenmiştir.

Yasal Takip

Yasal Takip Sürecine Girilmeden Yapılması Gerekenler
Art arda iki taksitinizin ödenmemesi durumunda, banka tarafından iptal edilebileceğini unutmayın.
Maaşınız üzerinden %25 haciz uygulanabileceğini unutmayın. Diğer hesaplarınızın tamamına da haciz işlemi başlatılabilir. Maaş hesabınızın tamamına haciz gelmesi durumunda İcra Müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

Haciz İşlemleri

Haciz işlemleri başlamadan ipotekli ya da ipoteksiz taşınır ya da taşınmazlarınızı satıp kredi borcunuzu kapatmaya çalışın. Bunun için borç kapatma kredisi imkanlarından da faydalanabilirsiniz.
Size ait banka borçları için ailenizden birisi kefil olmadığı müddetçe yasal olarak bilgilendirilmez. Eğer bu borçlardan dolayı vermediğiniz iletişim bilgileri üzerinden aile bireyleriniz aranıyorsa hukuki olarak hakkınızı arayın.
Banka borçlarını önünde sonunda ödemek zorunda kalacaksınız. Bu sebeple süreç içerisinde banka ya da avukatlarıyla konuşup anlaşmaya varmanızı öneririz. 2

Kredi Kartı Borcunuz Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kartı borçlarınız da kredi borçlarınız gibi ödenmediği müddetçe hukuki yollar aranarak bankalar tarafından tahsil edilir. Bankalar tarafından önce borcunuzun varlığına ve ödenmesi gerektiğine dair aramalar ve mailler alırsınız. Bu arama ve maillerde sizden borcunuzun ödenmesi istenir ve bir süre verilir. Borçlarınızı art arda 2 ay boyunca asgarisini ödemediyseniz idari takip süreci başlatılır. Bu süreçte borçlunun tüm borçlarının asgarisinin ödenmesi talep edilir.

Yapılandırma Nasıl Yapılır

Borçlu olup ödeyemediğiniz borçlarınız varsa, bu durumu bankaya ileterek yapılandırma talep edebilirsiniz. Yapılandırma için banka ile anlaşamazsanız ve 90 gün içinde belirtilen tutarı bankaya yatıramazsanız hakkınızda yasal takip başlatılacaktır. Yasal takip süreci boyunca borcunuz hukuki yollarca bankalar tarafından tahsil edilecektir. Bu süreç boyunca banka ile anlaşma yoluna girip bir yapılandırma planlamazsanız ya da borcunuzu ödemezseniz icra takip sürecine hazırlıklı olun.

İcra Takibi Yasal Takip Kanuni Takip

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır İcra takibi başladıktan sonra borçlu kişiye icra dairesi tarafından ödeme emri çıkarılır ve gönderilir. Ödeme emri borçluya gönderildikten sonra 10 gün süre boyunca borçludan borçlarını bankaya ödemesi ya da banka ile yapılandırmaya gitmesi istenir.
Borcunuzu ödemezseniz ya da yapılandırma için banka ile anlaşamazsanız tarafınıza haciz başlatılır. Haciz işlemi başladıktan sonra 3 gün içinde mal beyanında bulunmanız gerekecektir. Mal beyanında bulunduktan sonra da mal varlığınızın (borca eş değer) bir bölümüne ya da maaşınızın bir kısmına el konulur. Fakat maaşınızın tamamına el konulması mümkün değildir. Maaşınızın el konulabilecek kısmı en fazla %25’idir. Maaşınız ya da üzerinize bir malınız yok ise ne yazık ki hapis cezası uygulanması gerekebilir.

Kredi Kartı Borçları

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Kredi kartı borçlarınızın düzenli yatırılmaması kredi notunuzu da olumsuz etkileyecektir. Hukuki işlemlerin de kredi notu üzerinde büyük bir etkisi vardır. Peki kredi notu neden bu kadar önemlidir? Bir şekilde hakkınızda takip süreci başlamışsa ve kredi çekmek istiyorsanız kredi başvurularınız kabul edilmesi güç bir hal alacak ya da kabul edilmeyecektir. Sicilinizi olumsuz etkileyecek bu süreç nedeniyle acil kredi başvurusunda bulunmak sizin için zor olacaktır.

Kredi Kartı Asgarisi Ödeme

Vakıfbank’tan Anında Kredi Nasıl Alınır Düzenli bir şekilde kredi kartı borcunun asgarisini yatıran biri ile kredi borcunun aylık ödemelerinin tamamını yatıran kişilerin kredi notları arasında da fark vardır. Buna göre kredi ödemelerinizi düzenlemelisiniz ve bu gibi yasal takip süreçlerini yaşamamak için ödemelerinizi aksatmamalısınız.
Hangi kredi türüne başvuru yaparsanız yapın Uzmanlar Kredi Danışmanlığı olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Uzmanlar Kredi Ana Sayfa Kredi Başvurusu

Kredi başvuru bağlantımız sayesinde size en uygun krediyi seçebilir ve alanında uzman kredi danışmanlarımız ile kolay ödeme yöntemleri hakkında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Acil kredi ihtiyaçlarınız ve ödemek istediğiniz borçlarınız için siz de kredi danışmanlığı hizmeti için Uzmanlar Kredi’yi tercih edin.
Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.

Yorum Yap

0.0/5