Skip to content Skip to footer

2020 Sicili Bozuk Kişi Nasıl Kredi

Borçlarınızı Kapatın !

Sicili Bozuk Kişi Nasıl Kredi Çekebilir Geciktirdiğiniz ya da ödemediğiniz borçlar sebebiyle KKB puanınız düştü. Bu sebeple bankalar tarafından “sicili bozuk” olarak adlandırıldınız. İhtiyaçlarınızı karşılamak için kredi çekmeye ihtiyacınız var. Peki siciliniz bozuk ise ne yapmalısınız? KBB puanınız düşükse ve acil kredi çekmeyi düşünüyorsanız, yapmanız gereken birkaç şey var;

Önemli : Avukatlık (icralık) Bir Kişi Kredi Kullanamaz.

Sicil Bozukluğundan kasıt, Düzensiz Ödemelerden Oluşan Durumlar Karşısında Kredi Notunuzun Düşük sayılacak Derecede etkilenmiş olması halidir. Kredi Sicili Bozuk (En riskli) olan Kişiler Kredi Kullanamazlar.
Bunun Dışında Danışmanlık Almak İstiyorsanız Alttaki Formu Doldurunuz. Uzman Destek Finans Danışmanlığı Satın Aldığınız Takdirde Değerlendirmeniz Yapılmaktadır.
Uzman Destek Finans Danışmanlığı Findeks’ten kişiye özel talep ettiğimiz rapordur. Bu rapor Tarafımızca kontrol edilip, uygunluk halinde sizi totalde karlı çıkarmayı amaçlamaktadır.

Borçlarınızı Kapatın: Öncelik olarak borçlarınızı kapatmanızı öneririz. Düşük sicilinizi kurtarmak için yapmanız gereken ilk madde budur. Bu dönemde zorlanmanız oldukça mümkün. Başka bir kişiye ya da kuruma borçlanmadan kredi kartı borcunuzu ödemeniz puanlarınızda yükselmeyi sağlayacak ve kredi çekmenizi kolaylaştıracaktır.

2020 Sicili Bozuk Kişi Nasıl Kredi Kefil Gösterin: Kefil, siz borcunuzu ödeyemediğinizde borcun tahsil edileceği kişidir. Kefil göstererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sicili Bozuk Kişi Nasıl Kredi Çekebilir bu gibi durumlarda sizde bulunmayan şartlar kefilinizde aranacaktır. Bu şartlar; en az 6 aydır sigortalı işte çalışması, memur olması, kredi notunun yüksek olması ve ticaret odasına kayıtlı olmasıdır. Eğer kefiliniz evliyse eşinden de onay alınması gerekecektir. Bu şartları sağlayan bir yakınınız varsa kefilli kredi çekebilirsiniz.

Yüksek Gelir Beyanı: Aldığınız maaş kredi çekmenize yetmiyor, ama sizin ek geliriniz var. Bu gibi durumlarda ek gelirinizi de belgelendirerek gelirinizin yüksek olmasını sağlayabilir ve kredi çekmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Ek geliriniz ne olursa olsun belgelendirebildiğiniz müddetçe işinize yarayacaktır.

Sicili Bozuk Kişi Krediye Kefil Gösterilir mi?

Borçlarınızı Kapatın: Öncelik olarak borçlarınızı kapatmanızı öneririz. Düşük sicilinizi kurtarmak için yapmanız gereken ilk madde budur. Bu dönemde zorlanmanız oldukça mümkün. Başka bir kişiye ya da kuruma borçlanmadan kredi kartı borcunuzu ödemeniz puanlarınızda yükselmeyi sağlayacak ve kredi çekmenizi kolaylaştıracaktır.

Kefil, siz borcunuzu ödeyemediğinizde borcun tahsil edileceği kişidir. Kefil göstererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sicili Bozuk Kişi Nasıl Kredi Çekebilir bu gibi durumlarda sizde bulunmayan şartlar kefilinizde aranacaktır. Bu şartlar; en az 6 aydır sigortalı işte çalışması, memur olması, kredi notunun yüksek olması ve ticaret odasına kayıtlı olmasıdır. Eğer kefiliniz evliyse eşinden de onay alınması gerekecektir. Bu şartları sağlayan bir yakınınız varsa kefilli kredi çekebilirsiniz.

Yüksek Gelir Beyanı: Aldığınız maaş kredi çekmenize yetmiyor, ama sizin ek geliriniz var. Bu gibi durumlarda ek gelirinizi de belgelendirerek gelirinizin yüksek olmasını sağlayabilir ve kredi çekmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Ek geliriniz ne olursa olsun belgelendirebildiğiniz müddetçe işinize yarayacaktır.

Teminat Gösterin

Teminat Gösterin: Aldığınız maaşın kredi başvurusu için yeterli olmadığı zaman ek geliriniz de yoksa, size ait bir araç, gayrimenkul, iş yeri gibi mal varlıklarınızı bankaya teminat olarak gösterebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ipotekli ihtiyaç kredisi çekmeniz de olası.

Borçlarınızı Yapılandırın

2020 Sicili Bozuk Kişi Nasıl Kredi Borçlarınızı Yapılandırın: Diğer adımları uygulayarak kredinizi çekemediyseniz, borçlarınızı yapılandırarak kredi notunuzu yükseltmeniz mümkün. Tüm borçlarınızı bir bankaya transfer edebilir ve daha kolay ödeme imkanı elde edebilirsiniz. Transfer sonrasında gecikme faizleri sayılmayacağı için daha kısa sürede ödemeniz gibi bir fırsat da var.

Ek Gelir Beyanı: Yüksek gelir beyanında sunduğumuz bir seçenekti. Fakat bu seçeneği düzenli maaş alamadığınız bir durumda da kullanabilirsiniz. Üzerinize kayıtlı olan bir mal üzerinden kira gibi bir gelir elde edebiliyorsanız, ek gelir beyanında bulunup acil kredi çekebilirsiniz. Bu yöntem çalışmayan ev hanımları için oldukça kurtarıcı olabilmektedir.

İnternet Üzerinden Başvuru Yapın

2020 Sicili Bozuk Kişi Nasıl Kredi İnternet üzerinden başvuru yapın: İnternet sitesi, SMS yoluyla ya da bankaların mobil uygulamaları ile kredi başvurusu sırasında sizden belge istenmez. Kredi çekmeniz daha kolay olacaktır. İnternet üzerinden başvuru yaparken başvuru yaptığınız sitenin güvenilir olup olmadığını kontrol edin.

2020 Sicili Bozuk Kişi Nasıl Kredi Kredi notunu önemsemeyen bankalar: Kredi notunuza önem vermeden size kredi verecek bankalar olup olmadığına bakın. Düzenli ödeme yaptığınız vakit kredi notunuz yükselecek ve farklı bankalardan kredi çekebileceksiniz. Bunun için bankalarla iletişime geçin ve hangi bankadan kredi çekmenin daha kolay olacağını öğrenin.

Sicili bozuk olarak adlandırılan bir durumdaysanız kredi seçenekleri sizin için zorlaşacaktır. Bankalar sizden yana güven duyamayacağı için çekeceğiniz kredi düşük vadede ve yüksek faizli olacaktır. Ödeyebileceğiniz kredi oranını seçmeniz sizin için en uygunudur. Kredi çekmeden önce sicilinizi nasıl düzelteceğiniz üzerine bir araştırma yapmanızı öneririz. Kredi çekmeniz kolaylaşacak ve puanınızın düşük olması sebebiyle çekeceğiniz kredilerdeki gibi yüksek faiz ödemek zorunda kalmayacaksınız.

İcralık Olana Kredi Veren Bankalar

2020 Sicili Bozuk Kişi Nasıl Kredi Bankaya olan borçlarınızın zamanında ödenmemesi sonucu icralık olabilirsiniz. Bu sebeple İcra Müdürlükleri tarafından bazı yaptırımlar uygulanması söz konusudur. Bu yaptırımlar:

  • Alacaklı taraf, borcun tarafına ödenmemesi halinde borcun varlığını bildiren sözleşme ve benzeri evrakları icra müdürlüklerine ulaştırırlar.

  • Gerekli evrakların ulaştırılmasından sonra borçlu kişiye ödemeyle alakalı bir belge gönderilir ve borcu ödenmesi istenir.

  • Borçlu kişi ödemeyi gereken süre içinde ödemezse yasal işlem başlatılır ve üzerine kayıtlı olan taşınmaz ve taşınırların satılması yolu seçilir.

  • Bu süre zarfında borçlu kişi icra durumunu iptal etmek için ödeme taahhüdü seçeneğine başvurabilir ve bu taahhüt sayesinde icra işlemi durdurulabilir.

2020 Sicili Bozuk Kişi Nasıl Kredi Yasal yollar haricindeki hiçbir kredi kaynağı sizin için güvenli değildir. Acil kredi ihtiyacınız varsa yakınlarınız üzerinden kredi çekebilir ya da daha önce anlattığımız adımları tercih edebilirsiniz. Yasal olmayan yollardan aldığınız para tehlikeye girmenize sebep olabilir.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.

Yorum Yap

0.0/5