Skip to content Skip to footer

2020 Daha Önce Kredi Çekmedim

2020 Daha Önce Kredi Çekmedim Düşünülenin tersine, daha önce bankalarla çalışmamış kişilerin kredi çekmeleri zordur. Çünkü bankalar tarafından güvenilir olup olmadığınız belli değildir. Bu sebeple düşük limitli kredi çekebileceksiniz dir. Düşük limitli ve düşük faiz oranlı kredi çekip aylık ödemelerinizi düzenli ve eksiksiz yaparsanız puanınız yüksek olacaktır. Yüksek limitli kredi kullanabilmek için teminat, kefil ya da yüksek gelir belgesi göstermelisiniz.

Yasal Takibe Düştüm Kredi Alabilir Miyim

2020 Daha Önce Kredi Çekmedim Kredi kartı veya kartlarınızın borcu 90 gün içerisinde ödeniyorsa bankalar sizden sadece gecikme faizi alacaktır. Fakat 90 günü geçerse yasal süreç başlatılacaktır. Hakkınızda yasal süreç başlatıldığında kara listeye girersiniz. Kredi notunuzun düşük olması kredi çekmenizi zorlaştırırken kara listeye girmeniz kredi çekmenizi imkansız hale getirecektir. Kara listeden çıkmak için 5 yıl beklemeli ve sicil affından yararlanmalısınız. Sicil affı sayesinde bankacılık ile ilgili beyaz bir sayfa açabileceksiniz.

Kredi Notum Düşük

2020 Daha Önce Kredi Çekmedim Kredi notunuz 800’ün altında ise bankaların size kredi vermesi çok zor olacaktır. 800 puanın üzerinde ise daha düşük limitli krediler çekebileceksiniz. İhtiyacınız acil kredi değilse size önerimiz borçlarınızı kapatarak kredi notunuzu yükseltmeniz (konut kredisinde erken ödeme cezası vardır). Acil krediye ihtiyacınız varsa; kefil gösterebilir, taşınır ya da taşınmazın ızı teminat gösterebilir ya da yüksek gelir beyanında bulunabilirsiniz. Ödemesi kolay olsun diye sizin için uygun krediyi seçin.

Maaşım Asgari Görünüyor Kredi Alabilir Miyim

2020 Daha Önce Kredi Çekmedim Günümüzde genel sorunlardan biri de bazı şirketlerin ödedikleri maaşları asgari ücret olarak göstermeleridir. Kredi hesaplamaları yapılırken bu sebepten dolayı alınabilecek kredi limiti de haliyle düşük olmaktadır. Geçen yıllarda bankalar iş yerlerinden alınan resmi maaş yazılarını kabul etmekteydiler. Oluşan çeşitli olumsuz sebeplerden dolayı bu işlem de artık yapılamıyor. Yani kira gibi bir ek geliriniz yoksa kredi değerlendirmeleriniz asgari ücret üzerinden yapılacaktır.

Bankalar ile Düzenli Çalışmaları ve Kredi Notunun Yüksek Olması

2020 Daha Önce Kredi Çekmedim Kredi çekmek istiyorsanız bankalarla çalışmalarınızın düzenli olması gerekmektedir. Düzenli ödemeler yapmanız sizin güvenilir biri olduğunuza işaret edecek ve kredi notunuzu yükseltecektir. Kredi notunuz KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından paylaşılmaktadır. Kredi notunuzun düşük olması ya da yasal takipli olmanızla ilgili doğabilecek sorunlarla ilgili sorularınız vardır. Kredi notu ile aklınıza gelebilecek soruları cevapladık.

Kredi Çekmek Sigorta Süresi

2020 Daha Önce Kredi Çekmedim Bankadan bankaya değişiklik gösteren bu noktada son iş yerinizde en az 3 ay, toplam olarak 12 ay sigortalı olmanız istenebilir. Genel olarak son iş yerinizde 6 ay çalışmanızı isteyen bankalar da olabiliyor. Her zamanki gibi kredi notunuz burada sizin için yine önemli bir artı. En az 6 ay sigorta süresi isteyen bir banka ile kredi notunuz yüksek ve 5 aydır sigortalı iseniz anlaşma ihtimaliniz var.

Sigortam Yok Ama Belgeli Gelirim Var

2020 Daha Önce Kredi Çekmedim Sigortasız olup belgeleyebileceğiniz tek gelir türü kira geliridir. Sadece kira gelirine dayanarak kredi verilmesi pek sık karşılaşılmasa da bazı bankalar tarafından kira geliri kabul edilebilir. Bunun daha kolay olması için kredi notunuzun ve kira gelirinizin yüksek olması gerekir. Ev hanımı olup kira geliri olan bir kişi kredi çekebilir. Bunun için bankaların kira vergisi hesaplama sistemlerini kullanabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler.

Yorum Yap

0.0/5