fbpx
0284 212 42 01 - 0284 212 74 53

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

2019 Yılında Kredi Faizleri Nasıl Olacak?

2019 Yılında Kredi Faizleri Nasıl Olacak?

İşyeri açmak, araç almak ya da ev sahibi olmak isteyen kişilerin her yıl merakla beklemiş olduğu kredi faiz oranları, 2018 yılında beklenenin altında kalmıştır. Yeni yılın gelmesi ile birlikte 2019 yılında ekonomiye göre şekillenecek olan kredi faiz oranları, ekonomi uzmanları tarafından Türkiye’de yeni yılda meydana gelecek olan yeni gelişmelerin sorgulanması ile şekillenecek. Son birkaç yıldır ekonominin dalgalı olduğu ülkemizde, özellikle 2018 yılında vatandaş ve şirketler açısından maddi anlamda zorluklar yaşanmaya başlamıştır. Ekonominin düzene girebilmesi adına devlet yetkilileri ve Merkez Bankası izlediği politikalar, son aylarda dolar ve Euro’nun birazda olsa düşmesine neden oldu. Yapılan askeri operasyonlar ve yetkili mercilerin açıklamalarına göre sürekli olarak değişen ekonomi için aynı zamanda basın ve uzmanlarında sürekli olarak piyasayı takip etmesine yol açıyor.

 

 Kredi Faiz Oranları Dünya Ekonomisine Göre Şekillenecek

Oldukça narin ve bir o kadarda hassas yapıya sahip olan ekonomi oranları için devreye giren yetkililer, ekonomi ile mücadele kampanyası başlattı. 2018 yılının sonlarına doğru başlatılan kampanya için ünlü firma ve markalar ürünlerini daha uygun fiyatlar üzerinden sunmaya ve bankalarda verilecek olan krediler için daha düşük faiz oranlarını vatandaşa sağlama başladı. Ancak yalnızca ülkemize göre şekillenmeyen ekonomi dalgaları, tüm ülkelerde yaşanan siyasi ve askeri gelişmelere bağlı olarak şekil almaktadır. Bu durumda yaşanacak olan ekonomi etkilerini engellemek mümkün olmuyor. Dünya yani global ekonomiye bağlı olarak hareket etmek, ülkemizde yaşanabilecek olan krizin önlenmesi için en doğru adımların başında yer alıyor. Geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar, 2019 yılında taşıt, konut ve ihtiyaç kredi oranlarının nasıl olacağını merak içinde bekliyor. Ancak sürekli olarak piyasayı takip eden basın ve uzmanların izlediği yollar, şu an için tam olarak 2019 kredi vadeleri hakkında ön görü yapmaya yeterli olmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisinde Masraf Nelerdir? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, kredi danışmanlık ve acil kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 12 Ortalama: 4.9]
14 Ocak 2019
731 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN