fbpx
0284 212 42 01 - 0284 212 74 53

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

2019 Faiz Beklentileri

2019 Faiz Beklentileri

 Konut Kredi Faizleri 2019 Yılında Ne Olur?

Özellikle yıllardır kirada yaşayan ve artık kendilerine ait olan evlerde yaşamlarını sürdürmek isteyen kişiler tarafından ciddi anlamda merak konusu olan konut kredisi faiz oranları, 2016 yılında ülkede yaşanan askeri darbe girişimi sonucunda büyük oranda gerilemiştir. Cumhurbaşkanı ve devlet yetkilileri ortaklığı ile yapılan çağrılar sonucunda büyümenin önüne geçilmeye çalışılmış olsa da, 2018 yılında bankalar tarafınca verilen konut kredisi faiz oranları %2 değerlerinde seyretmeye devam etti. Yaşanan siyasi gelişmeler sonucunda Türkiye ekonomisine yapılan saldırılar sonucunda özellikle döviz piyasalarında yaşanan artışlar, konut ve taşıt kredileri faiz oranlarının daha da artış göstermesine yol açmıştır. Uzmanların görüşlerine göre 2019 yılında Türkiye’de yapılacak olan seçimler nedeni ile konut kredi faizlerinin 1.70 ile 1.80 oranlarına ineceği düşünülüyor.

 2019 Yılı İçin İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Genel olarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak olan müşterilerin gelir ve kredi notlarına göre değişkenlik gösteren kredi faizleri, Merkez Bankası’nın izlediği politikalar sayesinde 2019 yılında fazla artış olmayacağının göstergesi olarak düşünülüyor. 2018 yılı içerisinde atılmış olan adımların, yeni yılda da gerçekleşeceği düşünülünce, ihtiyaç kredisi faizlerinin 2019 yılında da aynı oranlarda olacağı öngörülmektedir. Öte yandan kredi faiz oranları dışında merak edilen konulardan birisi de, Dolar ve Euro kurlarının 2019 yılında nasıl olacağı yönündedir. 2018 yılında tarihin en yüksek noktasına ulaşan Dolar ve Euro, her ne kadar 2019’un sonlarına doğru düşüşe geçse de, 7 TL’yi gören Dolar ile ekonomi sıkıntıya girmişti. Ancak yeni yılda fazla düşüş yaşanması düşünülmeyen Dolar ve Euro için, 2018 yılında görülen büyük artışlarında olmayacağı yönünde beklentiler, uzmanlar tarafınca öngörülüyor.

 2019 Taşıt Kredisi Faizleri

Uzmanların 2019 yılı içerisinde en umutlu oldukları kredi çeşitlerinden birisi de taşıt kredi faiz oranlarıdır. Faizlerin arttığı geçen yılda, gittikçe daralan otomotiv sektörlerinin piyasayı ve kendilerini garanti altına alabilmek adına kampanyaya gidecekleri düşünülüyor. Sunulacak olan kampanyalar ile birlikte faiz oranlarının da birazda olsa daha rahat olacağı, çoğu uzman tarafınca düşünülmektedir. 2019 yılında yeni ve sıfır kilometre yeni taşıt almak ve bunun için kredi faiz oranlarının düşmesini bekleyecek olan kişiler için olumlu geçeğini düşünen uzmanlar, bankalardan daha çok otomotiv sektörlerinde yapılacak olan kampanya ve indirimli fiyatların, araç sahibi olmak isteyenlerin umutlarının yeşermesine sebep olacağını düşünmektedir.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisinde Masraf Nelerdir? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, kredi danışmanlık ve acil kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 12 Ortalama: 5]
18 Ocak 2019
724 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN