fbpx
0850 220 71 70

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

2017 Konut Kredisi Dosya Masrafının İadesi

2017 Konut Kredisi Dosya Masrafının İadesi

Ev veya diğer gayrimenkulleri satın almak için en fazla tercih edilen yol banka kredi kurumlarından konut kredisi almaktır. Bu şekilde, özellikle mortgage uygulamalarından yararlanarak, uzun vadeli taksitlerle konut sahibi olan birçok kişi bulunmaktadır. Uzun süreli krediler ile özellikle düzenli veya geliri olan kişiler kira ödemek yerine konut alıp, kredi bedellerini ödemeyi tercih etmektedir. Konut kredisi almak için bankaların istediği belgelerin teslim edilmesi ve konut kredisi sözleşmesinin imzalanması gerekmektedir.

Bankalar kredi uygulamalarında kredi dosya masrafı olarak belirli bir tutar almaktadır. Bu miktar zaten yüksek miktarlı olan konut kredilerine oldukça yüklü bir meblağ tutmaktadır. Bu durumda, zaten yüklü ödeme taahhütleri altına giren kişilerin, bir de kredi miktarlarından bu dosya masrafının kesilmesi söz konusu olmaktadır. Aslında, bu kesenek yasal değildir ve ülkemiz mahkeleri aldıkları kararlarda ödemelerin bankalar tarafından kişilere geri ödenmesine karar vermektedir. Bu nedenle, siz de kredi sözleşmeleriniz için 2017 konut kredisi dosya masrafının iadesi uygulamalarından yararlanmalısınız. Buna göre dosya masraflarınız 2,000,00 TL nin altında ise, bulunduğunuz ilçede bulunan İlçe Hakem Heyeti’ne, 2,000,00 TL ile 3,000,00 TL arasında ise, İl Hakem Heyeti’ne bir dilekçe ile başvurmanız gerekmektedir. Masrafların 3,000,00 TL üzerinde olması durumunda, bulunduğunuz ilde bulunan Nöbetçi Tüketici Mahkemesi’nde dava açmanız gerekmektedir.

Bu şekilde, 2017 konut kredisi dosya masrafının iadesi için başvurunuzu yapmış olacaksınız. Dilekçenizi sunarken, ek olarak size verilen ödeme belgelerinin ve kredi sözleşmesinin bir örneğini de eklemeniz yerinde olacaktır. 2017 konut kredisi dosya masrafının iadesi noktasında bunun dışında herhangi bir başvuru veya işlem yapmanıza gerek yoktur. İdari ve yargı kurumları kararı verecek ve bankanın ödeme yapmasını sağlayacaktır.

 

İhtiyaç kredisi,borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Faiz banka kredisi nedir? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, acil kredi ve kredi başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 12 Ortalama: 5]
23 Nisan 2017
836 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN