0284 212 42 01 - 0284 212 74 53

Sosyal Medyada Biz}

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmam Gerek?

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmam Gerek?

Acil nakit ihtiyaçlarımız da ilk aklımıza gelen bankalardan aldığımız kredi ürünleridir. Kredi çekmeden önce bankaların şubelerinden yada web sitelerinden faiz oranlarını inceleyerek bize en uygun gelen kredi ürününü belirliyoruz. Ancak kredi çekmenin de belirli şartları vardır. Bu genel şartlar arasında 1000 ortalamalı yada üzerinden bir kredi notu, belgelenebilir bir gelir kaynağı, kredi çekebilmek için gerekli belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Belgelenebilir gelir kaynağı kredi kullanımının en temel unsurlarından biridir. Belgelenebilir gelir olarak maaş bordrosu, iş yerinden alınan yazı ve sigorta dökümü temel teşkil eder. Eğer ki maaşınızı günlük, haftalık yada saatlik alıyor iseniz iş veren size sigorta yapmayabilir. Bu durumda kredi çekmeniz zora girecektir. İş verene kredim çıkmıyor bana bir aylık sigorta gerekli gibi düşünceler ile işlem yapsanız bile krediniz onay alamayacaktır. Burada asıl düşülmesi gereken durum kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmam gerek sorusudur.

Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar Ve Sigorta Süresi

Kredi çekmek isteyen kişi aktif olarak 180 gün yani 6 ay kesintisiz sigorta primlerini ödemiş ve e-devlet üzerinden bunu döküm olarak sunabilmesi gerekmektedir. Bankalar sigorta primlerinde genel olarak son 6 ayı baz almaktadır. Örnek olarak 15 gün de bir giriş çıkış yapılan işlerde kredi çekmeniz zor olacaktır. Bir diğer husus ise sigorta primlerinizin maaşınıza göre yatmasıdır. Çalıştığınız yer size 2.000 TL ödüyor ancak sigorta primlerinizi asgari ücret üzerinden yatırıyor ise bankalar sizin belgelenebilir gelir durumunuzu 1.300 TL olarak sisteme geçirir. Sigorta primlerinizin doğru ödenip ödenmediğini e-devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Eğer ki geçiminizi kira gelirlerinden elde ediyor ve yatırım yada nakit ihtiyacınız için kredi ürünü kullanmak istiyor iseniz. Kira sözleşmesiz gelir elde ediliyor ise bankalar bunu göremez ve size kredi ürünü vermezler. Aylık 2.000 TL kira geliriniz var sayalım eğer ki sözleşme yapmadan elden para akışı sağlanıyor ise bankalar bunu göremez ve belgelenebilir gelir kaynağı olarak işleme koyamazlar. Farklı bir yöntem olarak ipotekli kredi ürünü kullanabilirsiniz. Bunun için üzerinize ev, araba, arsa gibi nakit değeri yüksek malları bankaya ipotek göstererek kredi ürünü almanız mümkün.

3 Ay Sigortalıya Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar 90 gün yada 3 ay sigorta primi kesintisiz olarak ödenmiş kişilere kredi verebilmektedir. Vermiş oldukları kredi vade ve faiz oranları 6 ay çalışmış kişilere oranla farklılık gösterebilmektedir. Kredi kullanmadan önce kredi danışmanlık hizmeti almanızda fayda olduğunu unutmayınız.

 • İş Bankası
 • Halk Banksı
 • Finans Banksı
 • Ziraat Bankası
 • Deniz Bank
 • ING Bank
 • Garanti Bankası

Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmam gerek ile alakalı sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi cevaplamaktan memnun olacaktır.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmam Gerek?
3.67 (73.33%) 6 Oy verildi.
13 Ekim 2016
1.406 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

 1. Ayşe Şen dedi ki:

  Uzmanlar kredi ben saatlik sigorta ile çalışıyorum acil kredi çekmem gerek ama hiç bir banka bana kredi vermiyor siz nasıl bana kredi vereceksiniz?

  1. Uzmanlar Kredi dedi ki:

   Ayşe hanım, Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmetleri olarak adımızdan da anlaşılacağı üzere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Müşterilerimiz için kredi ürünlerini araştırıp güncel vade ve faiz oranlarını göz önünde tutarak geri ödemesi en uygun faizli krediyi seçiyoruz. Hiç bir şekilde elden yada senet ile para akışı sağlamıyoruz.

 2. Rasim dedi ki:

  Merhaba 7 aydır iş kur üzerinden sigortam var ancak cok fazla kredi başvurusu yaptım. Akbank ve garanti kredime onay vermedi. Diğer bankalardan da kredim çıkmıyor. Ne yapmam gerek?

  1. Uzmanlar Kredi dedi ki:

   Merhaba Rasim, öncelikle kredi başvurusu yaptığınız bankalardan kredi başvurunuzu iptal ediniz. Maaş aldığınız banka üzerinden kredi kullanımı yapın. Kredi çıkmıyor düşüncesi ile her bankaya kredi başvurusu yapmayınız. Aklınıza takılan sorularınız bizi arayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN